Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#16 2010-10-02 11:56:40

Ania
Moderator
Dołączył: 2006-03-09
Liczba postów: 2,411

Odp: Plany na przyszłość

Wybacz grom79 ale wydawało mi się, że na takie pytania musi odpowiedzieć tomek, jak wczoraj odpowiadałam na pytania zadane jemu to zostałam delikatnie mówiąc zrypana, a dziś mam odpowiadać? Dobrze spróbuję zasięgnąć takich informacji i jak uda mi się dowiedzieć konkretów niezwłocznie je tu umiszczę.

Offline

#17 2010-10-02 12:22:29

grom79
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-01
Liczba postów: 482

Odp: Plany na przyszłość

Dzisiaj uprzejmie zapytałem o odpowiedź was oboje. Nie zależy mi na tym, kto odpowie na pytania, tylko czy ktoś w ogóle na nie odpowie. Jak masz możliwość, to odpowiedz, ja będę zadowolony, ale jak musisz zasięgnąć opinii/rady/wiedzy tomka, to proszę bardzo. Oczekuję tylko i wyłącznie odpowiedzi na zadane pytania.

Offline

#18 2010-10-02 14:34:44

Moderatorka
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2010-08-04
Liczba postów: 316
WWW

Odp: Plany na przyszłość

Ania napisał/a:

Nikogo absolutnie za nic nie winię i ciesze się że nie zniknąłeś gdzieś w otchłani. Bałam się, że się ujmiesz honorem i już się nie pojawisz [sred])

Natomiast jeżeli chodzi o zakłądanie nowych for, absolutnie nie bałabym się, ze forum zniknie czy też że pun zniknie. Przez tyle lat nic takiego się nie zdarzyło i nie zdarzy. Pun to duży serwis i ma też swoje zabezpieczenia tak więc spokojnie [sred])

Nie no pun nie zniknie [dblpt]) Tylko użytkownicy znikną do konkurencji bo tutaj jest prawie "średniowiecze".Ale przynajmniej jaka cisza będzie [dblpt]) nikt nie będzie poganiał i nikt nie będzie miał żali, że nic nie jest robione.
Mam wrażenie, że połowa użytkowników jest tutaj tylko z sentymentu....

Ale z czasem to już ich sentyment nawet nie zatrzyma.Tomek napisał, że do końca roku będą wgrane Mody. Ok tyle czekaliśmy to poczekamy zostało tylko 91dni. Ale czegoś tu nie rozumiem chce wgrać mody i NIE WIE JAKIE?Nie umie się określić ? Tak trudno napisać będzie wgrane to i to mamy nadzieję , że "uda się " to wgrać i serwis się polepszy. Nie byłoby by dyskusji. Jak na razie Administracja nas zbywa i nie potrafi odpowiedzieć na pytania proste jak 2+2...

Pozdrawiam,


_______________________________________________________________________
Dziękuję wszystkim bezinteresownym duszyczkom za pomoc przy Tworzeniu forum.:).

Offline

#19 2010-10-02 16:56:33

Vander
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-25
Liczba postów: 72

Odp: Plany na przyszłość

Cóż, nie wypowiadałem się na temat zdjęcia Mangelowi moderatora, odejścia Rudik'a czy też sporami między Anią a Mangelem i Magelem a Tomkiem, itd. Ale chyba jednak zabiorę głos, jeśli mam taką możliwość...

Wszystko zaczęło się od zdjęcia rangi moderatora Mangelowi. Wówczas powstał wątek pana M. (KLIK), w którym to pisze o tomku: że tyle nie był na forum, nie wgrywa nowych modów itd. I od tego się zaczęło. Mangel po stracie moda powiedział to, czego nigdy nie mówił głośno - prawdę. A po nim inni userzy i tak wkoło.

To, co zarzucono Tomkowi, to w moim przekonaniu prawda. Od mojej rejestracji, tomka na forum widziałem max. 3-4 razy. To wszystko. Fakt, człowiek może nie mieć czasu, ale tak zaniedbać serwis. Wszystkie mody, ulepszenia itp. powstały z inicjatywy Mangela, a także Rudika.


A co się tyczy użytkowników puna, to spokojnie. Dlaczego niby wasze forum miałoby zniknąć ot tak. Tomek wyraźnie napisał w jednym z wątków: Jeśli forum ma napisane więcej niż 5-6 postów to nie zostanie ono usunięte. Proste, prawda? Jeśli chcecie spać po nocach, to napiszcie na swoim forum te cholerne 7 postów i już. Nie popadajcie w paranoje i nie odchodźcie z serwisu tylko dlatego, że odeszło dwóch moderatorów. Choć muszę przyznać, nie znam dwóch innych użytkowników, którzy w tak oczywisty sposób wpłynęliby na rozwój naszego pun.pl.

Wracając ds odebrania moda Mangelowi. Jest to chyba najgorsza decyzja Tomka, jaką mógł podjąć. Owszem, bywał agresywny, niemiły nawet dla innych, ale powody były dość oczywiste: rejestrowały się tu takie n00by, które nie umiały używać wyszukiwarki. Bo przecież ile razy można czytać wątki, w których piszą np.: jak zrobić obrazki pod fora, jak dodać rangi graficzne. Nie dziw się więc, drogi Tomku, że Mangel wybuchał.
Chciałbym, żeby Mangel wrócił na posadę moderatora, bo on jako jedyny (no i może jeszcze Rudik) mogli doprowadzić do porządku to wszystko.

Offline

#20 2010-10-02 17:49:22

grom79
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-01
Liczba postów: 482

Odp: Plany na przyszłość

Vander, mówisz sporo mądrego. Ostatnia linijka jednak jest błędna. Mangel już oznajmił: nawet, jakby mu zaproponowali powrót, to nie wróci. Ma chłop 100% rację.

Offline

#21 2010-10-02 18:23:31

Danio
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-18
Liczba postów: 1,564

Odp: Plany na przyszłość

Ja myślę, że nie chodzi o tych, co się rejestrują i pytają, bo nie umieją szukać. Czasem sam tak robię, po prostu jak się ktoś zarejestruje nie zna "położenia" forum/supportu i lepiej spytać w wątku, aby ktoś chociaż nakierował. Myślę, że Mangel z tego powodu nie "wybuchał".


Świruję, jednak tworzę PBF'a.

Offline

#22 2010-10-02 20:50:08

Ania
Moderator
Dołączył: 2006-03-09
Liczba postów: 2,411

Odp: Plany na przyszłość

grom79 z tego co się orientuję trwa proces optymalizacji serwera, po którym serwer ma być rozbudowany. Przy takiej ilości użytkowników, wykonywanych czynności, czyli zapytań do serwera optymalizacja jest to rzeczą oczywistą i konieczną, bez której serwer prędzej czy później by nie wydolił, a że działa to znaczy że jednak ktoś tam coś robi wraz z rozwijaniem się serwisu. Czyli optymalizacja, rozbudowa i wgrywanie nowych modów (myślę, że kolej rzeczy jest jasna). Oczywiście wgranie każdej modyfikacji oznacza zwiększenie takich zapytań o liczby z wieloma zerami. Dodatkowo każda modyfikacja skryptu wiąże się też z innymi czynnościami jak na przykład modyfikacją zabezpieczeń itd. Więc wgranie modów może wydawać się takie proste, a w gruncie rzeczy wcale nie jest rzeczą w stylu kopiuj-wklej. Napisałam to co wiem i mam nadzieję w miarę jasno.

Acha wiadomo też wszystkim, że od dłuższego czasu Chat się zacina tzn. dubluje wypowiedzi. Zgłaszane to było wiele razy. I ku szczerych chęci nie widać żadnych błędów i nie wiadomo czemu się tak dzieje. Chyba, że ktoś nas oświeci.

Offline

#23 2010-10-03 10:20:59

Vander
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-25
Liczba postów: 72

Odp: Plany na przyszłość

@grom79 Cóż nie wiedziałem tego... W sumie to mu się nie dziwie, że nie chce już być moderatorem. Napracował się, pomagał serwisowi jak mógł, a teraz mu to odebrano.

@Danio Może i nie wybuchał z tego powodu. Po prostu źle dobrałem w słowa to, o co mi chodziło. [dblpt])

Offline

#24 2010-10-03 10:21:55

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Plany na przyszłość

Ania, baj baju będziesz w raju. Być może trwa proces optymalizacji serwera, połączony z rozbudową jego i domu, a także budową garażu i wyborami na króla Ciastek. Być może tomek nie ma czasu, bo czyta Dostojewskiego, wykonując jednocześnie gimnastykę na płonącym trapezie. Niestety, NIE uwierzę, w bajdurzenie o tym, że z tego powodu nie pojawiają się nowe funkcje i możliwości.
Czemu? Ano, tomek powinien konsekwentnie - nie wgrywać w ciągu max 2-3 tygodni modyfikacji, które mu swego czasu podrzucałem. Skoro mógł wtedy, to co się teraz zmieniło? Kod ewoluował? Nie, tomek szukaj dla siebie wymówki i przygotowuje nas na to, ze jednak teraz za coś się weźmie.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#25 2012-05-10 12:02:24

tonyo28
Użytkownik
Dołączył: 2011-12-30
Liczba postów: 19
WWW

Odp: Plany na przyszłość

grom79 napisał/a:

Moderatorka ma sporo racji. Gdyby wyczyścić tych użytkowników, którzy mają poniżej 5 postów i te fora, na których nie pisano od 6 miesięcy, to te liczby zmniejszyłyby się drastycznie. Sam właśnie przeglądam forum, na którym nowy post był 3 lata temu i istnieje jeszcze tylko dlatego, że ma 1500 postów. Chociaż od dawna już umarło.

Witam  niektórzy użytkownicy czytają forum i są od dawna tu z 2/3 lata czego ja jestem przykładem a napisanych postów mam:  2/3 albo może 0 do dziś było bodajże 0.
grom79 napisał żeby takich jak ja  usuwać i usuwać też fora użytkowników tak? może się mylę
oczywiście ja się odzywam i będę się odzywał  ale dlaczego się nie odzywam czy nie odzywałem?. Odpowiedz jest prosta jak widzę  w postach  jak ktoś ma problem pomagam ale jak widzę  innych i ich pomoc w postach w stylu przykład: koleś pisze o problemie   a drugi mu  pomaga w sposób" szukaj w  Google"  <- to tyczy się też do moderatorów
To mnie krew  zalewa i mam ochotę się w ogóle nie odzywać na tym forum  czy tak wygląda to forum to jest obraz forum a  żaden moderator nie reaguje  nikt z obsługi forum  a koleś sztucznie nabija sobie posty
punkt nr 2 szukałem pewnego rozwiązania na moje forum co znalazłem? znalazłem tak: 1 post którego treść jest taka: " tych tematów już było 100 założonych" pytanie zasadnicze czego to dowodzi?
A no dowodzi to tylko jednego że temat nie został wyczerpany i nie zostało wyjaśnione co jak i co do czego.
Szukając jeszcze długo odpowiedzi na mój problem natknąłem się na wiele takich postów  kretyńskich  a żadnej pomocy nie udzielono w tym temacie, nawet nie pisałem że ja taki mam tez problem i   jak go rozwiązać bo nie było sensu więc mnie nurtuje pytanie jedno zasadnicze poco tworzyć kategorie pomoc do forum czy rozwiązania na fora jeśli ta kategoria w ogóle nie pomaga a wręcz przeszkadza ?
to Brocha moderatorów nie to żebym nadawał na moderatorów ale  w niektórych przypadkach  nie funkcjonują  w ogóle być może niektórzy nie nadają się na moderatora nie wiem rożne mogą być przyczyny.
Małe sprostowanie  forum posiadam  d 2/3 lat a zarejestrowany na forum tu  jestem od 2011

Ostatnio edytowany przez tonyo28 (2012-05-10 12:03:56)

Offline

#26 2012-05-10 20:58:45

Wielomian
Użytkownik
Dołączył: 2012-04-22
Liczba postów: 20

Odp: Plany na przyszłość

Mimo, iż tonyo odświeżył bardzo, bardzo stary temat to muszę się tu wypowiedzieć.
W zupełności się zgadzam co do tego, o czym się wypowiada. Użytkownicy, którzy proszą o pomoc dostają
odpowiedź w stylu "użyj opcji szukaj", albo "od czego jest google?"
Co do tej pierwszej wypowiedzi, to ci ludzie (nie wszyscy) nie znają odpowiedzi, ale chcą być fajni i nabić sobie postów.
Poza tym znalezienie czegoś w wyszukiwarce to syzyfowa praca. Szukasz i szukasz, a znajdujesz same wątki, gdzie
udzielane są rady w stylu "użyj wyszukiwarki" -koło się zamyka ^^ A co do google to już żenujące.
Może to jest czas, by zmienić ten głupi system, gdzie w wątku, gdzie proszą o coś, o czym nie mamy zielonego pojęcia, a na siłę chcemy się wypowiedzieć, odsyłamy do wyszukiwarki? 
"Myślisz, że jestem frajerem i będę za ciebie używał wyszukiwarki, bo ty nie potrafisz jej obsługiwać?" - Nie, nikt nie każe używać wyszukiwarki za kogoś. Pytamy się z zasady tych, co wiedzą. Nie każę nikomu się douczać, po to, by odpowiedzieć na czyjeś pytanie.
Mam nadzieję, że da się zmienić ten głupi nawyk na forum [dblpt])

Offline

#27 2012-05-10 21:18:42

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

Odp: Plany na przyszłość

Nie nie da się, bo nikt nie będzie Ci podstawiał pod nos gotowych skryptów. Chcesz mieć forum? Musisz tyrać i szukać tam gdzie Ci każą, uwierz że jak ktoś napisał mi w odpowiedzi na moje pytanie "Było setki razy, szukaj." to brałem się do roboty i jakoś udawało mi sie to znaleźć, takie trudne? Nie?

Według Was świat powinien wyglądać dość utopijnie, każdy ma sobie pomagać, biegać po łące i zrywać kwiatuszki dla innych. A tutaj bam! Przychodzi liceum, matura, studia, sesja i nikt wam nie wrzuci na stolik listy z gotowymi pytaniami i odpowiedziami, chcesz zdać? Zasuwaj do biblioteki i szukaj!

Tyle.


Kazam Kazam.

Offline

#28 2012-05-10 23:03:36

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Plany na przyszłość

tonyo28 napisał/a:

punkt nr 2 szukałem pewnego rozwiązania na moje forum co znalazłem?

Na pewno nie słownik...

tonyo28 napisał/a:

znalazłem tak: 1 post którego treść jest taka: " tych tematów już było 100 założonych" pytanie zasadnicze czego to dowodzi?

Ano dowodzi to tego, że ktoś kiedyś już takie pytanie zadał, a pytającemu najzwyczajniej w świecie nie chciało się ruszyć rzyci, żeby się wysilić i samemu znaleźć wcześniej udzieloną odpowiedź. Ogólnie bardzo ciekawe masz te wywody, ale większego sensu to one nie mają. Jeżeli komuś zależy to znajdzie, a jeśli odpowiedzi na punie nie ma to wtedy wystarczy odpowiednio zadać pytanie, nie ma nic gorszego jak oczekiwanie odpowiedzi bez uprzedniego samodzielnego podjęcia tematu. Najwidoczniej jest tutaj więcej takich osób, które myślą podobnie do mnie i nie zamierzają hodować leni, kilku hodowców widziałem, ale długo nie działali, widocznie interes słabo opłacalny.

Ostatnio edytowany przez rezystor (2012-05-10 23:04:56)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
myrp - protetyk - vacant - plrpg - krotka1a