Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#151 2012-02-06 08:13:25

zapalniczka
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2012-02-05
Liczba postów: 5

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Wygląd forum: 9/10
Tematyka: 6/10
Jakość wykonania: 10/10
Grafika: 8/10
Treść: 9/10
Logo: -/10

Wynik: 42/60

Offline

#152 2012-02-06 15:07:05

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

nexor, spróbować zawsze można ^^ Szkoła Ninja, która przygotowuje Cię do dalszej gry może dużo pomóc, ponieważ tam możesz pytać o cokolwiek tylko chcesz. Właściwie, jeżeli wytrzymałbyś z nami trochę doczekałbyś sytuacji, w której wiedza o Naruto nie będzie Ci potrzebna - mamy zamiar umożliwić graczom, oprócz zostania świetnym ninja, inne drogi rozwoju postaci, niekoniecznie związane z wszystkimi pojęciami z zakresu M&A, np. dowódca armii (skupiając się tylko na TaiJutsu, czyli technikach walki wręcz, nie musisz być ekspertem, a z czasem wszystko załapiesz ;]

zapalniczka, wiesz... nie mam ochoty tłumaczyć Ci tego tutaj, więc radzę przeczytać definicję słowa logo. NCW posiada logo, w dodatku pojawia się ono bardzo często na forum, dlatego nie rozumiem dlaczego tego nie zauważyłeś/aś. Poza tym oceny liczbowe możesz sobie, kolokwialnie pisząc, wsadzić w pięty, ponieważ ani to dla mnie pomocne, ani wartościowe.

Może ktoś z grona ekspertów na punie zagłębiłby się w treść forum i zwrócił mi uwagę co trzeba poprawić? Szczerze mówiąc liczyłem na takie właśnie komentarze.

Offline

#153 2012-02-06 15:18:14

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Pisząc logo, miał zapewne na myśli "Header"

Ostatnio edytowany przez Takaimi (2012-02-22 15:52:26)


QQk75.png

Offline

#154 2012-02-14 15:37:20

Gil-galad
Użytkownik
Skąd: wziąć zioło ?
Dołączył: 2010-06-29
Liczba postów: 58

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Forum tak rozbudowane że potrzebowałem chwili żeby się ogarnąć, ogółem nie będę się wypowiadał co do grafiki bo a) w ogóle się na tym nie znam i b) było już dosyć ocen na ten temat. Treść forum bardzo dobra choć czasem trudno znaleźć potrzebną stronę bo np. czytałem opisy chyba uzbrojenia i później szukałem jakieś konkretnej która tam była ale wszedłem w zły temat i nie mogłem znaleźć lub to że nie mogłem się dowiedzieć jakie loginy są zajęte przed rejestracją albo trudno było znaleźć techniki klanu Namikaze ale takie rzeczy są nieuniknione w tak rozbudowanych forach. Co do treści samej w sobie widzę parę niezgodności z oryginalną fabułą Naruto ale to raczej do obgadania wewnętrznie. Jako gracz mam tylko jedno zastrzeżenie, pomimo świetnego forum mało graczy - niby na to nie mogę narzekać bo to nie wina administracji, tylko chyba przez to administracja rzadko pojawia się na forum, przynajmniej ja tak to odczuwam czekając już drugi dzień na akceptację KP.

Offline

#155 2012-02-14 16:39:39

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Najwidoczniej mało śledzisz system pracy administracji. Bardzo łatwo to rozgryźć, jeżeli spędzisz jeden dzień na forum. Bardzo rzadko zdarza się, żeby w godzinach popołudniowych nie doczekać się np. akceptacji treningu, zezwolenia na naukę zdolności itp. Wystarczy tylko, że poinformujesz na CB lub GG o tym, że jest coś do zrobienia, nie ma siły, żeby obiło się to bez echa, po prostu tak się nie dzieje, a jeśli już to tylko ostatnio w moim przypadku z powodu bardzo napiętego terminarza. Musisz wiedzieć, że sami z siebie nie przeglądamy forum co godzinę w poszukiwaniu pracy, wystarczy odrobinę zaangażowania i wszystko przebiega bez większych problemów.

Co do szukania informacji na NCW. Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem nie znalazłeś opisu jutsu lub przedmiotu? o.O W każdym dziale z daną grupą technik lub itemków na supporcie dostępny jest graficzny spis (tutaj masz spis klanowych, w tym namikaze, z którego można bezproblemowo skorzystać. Może ja nie zrozumiałem o czym piszesz? -.^ Jakbyś mógł to wytłumacz, bo nie jestem w stanie tego pojąć.

Niezgodność z fabułą Naruto? Jedyne co z niej zaczerpnęliśmy to kontury mapy, podział na główne kraje oraz oczywiście klany i zdolności (umiejętności + jutsu). Owszem, nasz świat jest zbliżony to tego autorstwa Masashi'ego, ale nie identyczny i nigdy taki nie był - to celowy zabieg.

Nigdy nie mogliśmy poszczycić się ogromem graczy, ale to raczej nie stanowi przeszkody do dobrej zabawy na NCW. Grupa osób gra u nas od niemalże samego początku i jakoś specjalnie nie narzekają. Fakt, gra byłaby znacznie przyjemniejsza, jednak teraz, wydaje mi się, tragedii nie ma, wręcz przeciwnie - zbliżający się event spowoduje rozruszanie fabuły.

Tyle tytułem wyjaśnienia ^^

Offline

#156 2012-02-14 20:02:51

Gil-galad
Użytkownik
Skąd: wziąć zioło ?
Dołączył: 2010-06-29
Liczba postów: 58

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Systemu administracji nie miałem kiedy śledzić biorąc pod uwagę mój czas gry. O to co szukałem to i tak nie ważne bo po prostu szedłem okrężną ścieżką, po chwili znalazłem informację której szukałem. Nie wiem jak mogłem pominąć ten spis ale dzięki za niego. Jeśli chodzi o graczy to tak paru więcej się by przydało ale ja sam wolę grać na mniej zaludnionych forach, na takie gdzie jest 60 aktywnych graczy to nawet się nie rejestruje, bo się tam ginie w tłumie, a zresztą te mocno zaludnione dziwnie krótko wytrzymują (zazwyczaj do egzamu na chuunina). Niezgodność z fabułą znajduję w sile i zastosowaniu jutsu np. moje ulubione Raiton no Yoroi użyliście jako pojedyncze jutsu a w Mandze/Anime jest to jutsu o wielu poziomach rozwoju typu podstawowa Yondaime Raikage lub rozwinięta (kiedy włosy od prądu mu aż sterczały i szybkość była była może więcej niż odrobinę ale i to dużo, mniejsza niż teleportacja Naruto) lub Sandaime Raikage która była tak wytrzymała że dopiero ostateczna technika (Sandaime) ją przebiła. Rozpiszę się o tym bardziej na forum. Żeby nie robić offtopu to dopiszę jeszcze choć mówiłem że tego nie zrobię ocenię grafikę okiem laika. Bardzo dobra, wszystko dopracowane jak na moje oko, podoba mi się podpis NCW na każdym obrazku.

P.S.
Jak już rozmawiamy to moglibyście sprawdzić KP Kirai'a

Ostatnio edytowany przez Gil-galad (2012-02-14 20:06:25)

Offline

#157 2012-02-14 20:15:44

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Hah! No i mam odpowiedź na moje pytanie ^^ Drogi Kirai, KP jest dla nas bez znaczenia póki nie będziesz u progu zakończenia Szkoły Ninja (klik). Nawet wtedy o kompletności KP decyduje sensei, a administracja ma jedynie obowiązek rutynowego przeglądu i przeniesienia jej do działu dla aktywnych graczy. To tyle tytułem wyjaśnienia, reszta na forum ;]

Co do jutsu... no cóż, nie wszystkie wyglądają tak jak powinny, ale i na nie przyjdzie czas. Oczywiście jeżeli masz ochotę to dokładnie rozpisać to nie widzę problemu - specjalny temat w dziale ze spisem jutsu właśnie do tego służy.

Zapraszam do oceniania przez społeczność puna. Tylu krytyków, a konstruktywnych ocen jak na lekarstwo...

Offline

#158 2012-02-18 21:26:27

Sam Wiesz Kto
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-13
Liczba postów: 205
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Uwaga!
Dzisiejszy dzień jest dość uroczystą chwilą dla wszystkich graczy NCW. Dlaczego? Ninja Clan Wars, obchodzi jubileusz jaki miał miejsce 13 miesięcy temu. Właśnie wtedy administracja tegoż PBFa, udostępniła Nam tzw. Złotą Edycje! Zdajecie sobie sprawę, że to już rok?
Takie wydarzenie nie mogło się obejść bez fety. Został zorganizowany konkurs, który polega na napisaniu kilku zdań o NCW z perspektywy czasu. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać zbyt proste, to jednak chyba tylko dla starych wyjadaczy, ponieważ młodsi gracze muszą wykazać się inicjatywą!

Więcej dowiesz się tutaj

Offline

#159 2012-02-20 23:32:33

Olech
Użytkownik
Dołączył: 2012-02-20
Liczba postów: 4

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Forum znakomicie zrobione.
Grafika treści, skrypty... no cud miód i orzeszki [sred])
Inne fora powinny brać przykład z NCW [sred])

Offline

#160 2012-02-21 16:30:46

malinos01
Użytkownik
Skąd: wiadomo, że jumper214 ma mózg?
Dołączył: 2009-09-23
Liczba postów: 945
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Powinny brać przykład z NCW?
hahaahahaha
Bez urazy, ale chyba nie wiesz co piszesz.


PS: Nie chodzi mi, że NCW jest kiepsko zrobionym forum. Też uważam, że jest świetne, ale wyobraźcie sobie że każde forum jest maxymalnie rozbudowane jak NCW.


Podpis został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wielkości obrazków graficznych i/lub dozwolonej ilości linków w podpisie.

Offline

#161 2012-02-21 17:28:39

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

malinos01 napisał/a:

ale wyobraźcie sobie że każde forum jest maxymalnie rozbudowane jak NCW.

Co w tym jest złego ? bo nie bardzo zrozumiałem. Rozbudowane pbf'y - o wiele większy wybór. Same plusy.

Offline

#162 2012-02-21 20:19:51

malinos01
Użytkownik
Skąd: wiadomo, że jumper214 ma mózg?
Dołączył: 2009-09-23
Liczba postów: 945
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Nie o to mi chodzi, że rozbudowany pbf jest gorszy. Niektórzy (np. ja) wolą proste pbf'y, w których wszystko bardziej się skupia na pisaniu, a nie w głównej mierze na grafice i skryptach.


Podpis został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wielkości obrazków graficznych i/lub dozwolonej ilości linków w podpisie.

Offline

#163 2012-02-21 20:52:20

Tomiji
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-07
Liczba postów: 137

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Malinos moim zdaniem przyjemniej się gra jak grafika jest miła dla oka [dblpt]tak[dblpt]
Co do treści nie oceniam, bo nigdy nie grałem, ni też nie czytałem,
ale grafikę i skrypty pochwalam [dblpt]tak[dblpt]
Szczególnie podoba mi się ten podział w Indexie na support i forum [dblpt]tak[dblpt]

Offline

#164 2012-02-21 23:07:35

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

malinos01 napisał/a:

Nie o to mi chodzi, że rozbudowany pbf jest gorszy. Niektórzy (np. ja) wolą proste pbf'y, w których wszystko bardziej się skupia na pisaniu, a nie w głównej mierze na grafice i skryptach.

Ekhem... chcesz powiedzieć, że NCW to tylko grafika i skrypty? o.O Jeżeli tak to śmiało mogę powiedzieć, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Czytałeś cokolwiek, że wysnuwasz takie bezsensowne wnioski?

Offline

#165 2012-02-22 00:02:26

William
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-16
Liczba postów: 1,408
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Podziwiam NWC za skrypty, bowiem to kawał naprawdę dobrej wykonanej roboty [sred])
Przyznam się nie przejrzałem całego forum, jednakże otworzyłem 2 przykładowe opisy lokacji i zauważyłem błędy nie tylko w sensie gramatycznym (i to mówi osoba, która ma ledwo 3 z Polskiego xd), ale także stylistycznym, nie będę tutaj cytował, ale można spotkać te same słowa powtarzające się (w dosyć krótkim tekście) po paręnaście razy, a nawet kilka w tym samym zdaniu, co staje się udręką dla czytającego.

Przykładowa KP napisał/a:

Historia postaci: - Historia Mei nie jest jakaś szczególna, urodziła się w klanie Namikaze, gdzie spokojnie dorastała, bez żadnych problemów. Zawsze chciała zostać kunoichi i właśnie w tym kierunku się rozwijała. Jej rodzice wiodą sobie spokojne życie w klanie, a ona sama poszukuje różnych przygód.

Cele: - Nic szczególnego

Nie jest to za dobra historia postaci, nie mówiąc, że jest po prostu kiepska, bowiem nawet na forach o pokemonach można zobaczyć lepsze (ciekawe i mówiące coś o bohaterze). Nie wiem jakie są inne KP/ lokacje, jednakże te akurat otworzyłem. Uważam, iż NWC nie powinno wyglądać super tylko na zewnątrz, ale także i w środku. 

Pozdrawiam.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
castlecraft - polandrpfivem - dupa - forumgenialy - greendragon