Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#166 2012-02-22 17:06:36

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

William... żeby wypowiadać się na jakiś temat wypadałoby najpierw wiedzieć o czym się pisze, prawda? Jesteś taki bystry, że zauważasz błędy w opisach lokacji (nie obchodzi nas co masz z polskiego -.-), ale już problem z zastosowaniem skrótu posiadasz olbrzymi, trochę to dziwne moim zdaniem. Jeżeli to taki duży wysyłek to pisz pełną nazwę lub stosuj zamienniki (forum, PBF).

Teraz tłumaczenie
Cel tworzenia kart postaci jest banalnie prosty: gracz musi poprzez KP kontrolować swoją postać, dokumentować jej poczynania. Poza tym umożliwiać administracji weryfikację wszystkich zdobytych i rozwijanych zdolności. Jego umiejętności pisarskie, moim zdaniem, w tym momencie odchodzą na drugi plan, bo niby w imię czego pisać tone tekstu, który potrzebny jest do gry tyle co nic? Racja, że ten zacytowany opis nie jest najwyższych lotów, ale i nie ma w związku z nią żadnych wymagań. To jednak nie znaczy, że uwaga nie ma żadnej wartości, wręcz przeciwnie, daje do myślenia.

Opisy lokacji, jak można wyczytać z podpisów pod nimi, tworzą gracze NCW, to oni kreują szczegółowy świat, w którym zamierzają istnieć jako ninja. Jedni piszą lepiej, drudzy gorzej, to fakt. Z biegiem czasu wszystko zostaje poprawione, oferujemy nawet nagrody za znaczącą edycję opisów, więc to tylko kwestia czasu.

Ogólnie William, pomimo tego, że na sam widok Twojego posta z przekręconym skrótem dostaje napadu agresji, dostarczyłeś cennych informacji i takiego czegoś właśnie oczekuję od punowych krytyków, dziękuję Ci za to.

Offline

#167 2012-02-22 17:09:47

Pogromca5428
Użytkownik
Skąd: Przasnysz
Dołączył: 2012-01-01
Liczba postów: 117

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Ej dobra, skończcie te spamowanie, bo to miała być reklama , a nie jakieś forum dyskusyjne. Chcecie sobie pogadać to idzie z Tuskiem.

Jestem za zakończeniem tego tematu.

Offline

#168 2012-02-22 17:48:23

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Idź zobacz czy nie zostawiłeś grabek i łopatki w piaskownicy, ok? Twoja opinia nikogo nie obchodzi, poglądy polityczne również, więc zachowaj je dla siebie lub kolegów. Ten temat służy nie tylko reklamie, ale także ocenie forum. Czyżby za dużo tekstu i nie potrafisz go ogarnąć? Może jednak jesteś na tyle ułomny, żeby nie odróżnić dyskusji od spamu? Tak czy siak, jedyny temat wymagający zakończenia to Twój udział w tym zaproszeniu.

Offline

#169 2012-03-09 21:50:32

Sasen
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-24
Liczba postów: 2

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Offline

#171 2012-04-07 12:41:08

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Witajcie ponownie.

Wczoraj na forum głównym wprowadziłem małe zmiany techniczne oraz wizualne. Wszytko to za sprawą Waszych opinii (szkoda jednak, że nie w tym temacie), które sugerowały nadmiar wodotrysków na NCW. Po przeprowadzeniu sondy z graczami zostawiłem tylko te, którymi się posługują. Oprócz tego rozpoczynamy powoli okres wprowadzania zmian i nowości w mechanice oraz bazie zdolności, od wczoraj można trenować kilka nowych jutsu Fuutonu, na ukończeniu są także nowe techniki z innych żywiołów. Oprócz tego dość obszerny "poradnik dla nowych", który ułatwi nowym graczom poruszanie się po NCW.

Po więcej informacji zapraszam na support. Oczywiście, chociaż z coraz mniejszym przekonaniem, liczę na komentarze i opinie, głownie na te krytyczne, które pozwolą mi ulepszać w dalszym ciągu forum. Puste gadanie? No właśnie nie, dzięki uwadze William'a o licznych błędach w opisach lokacji rozpocząłem proces poprawy tychże uchybień. Nie mamy do czynienia z błyskawiczną poprawą, lecz stopniowo "miejscówki" są sprawdzane i poprawiane. Jeszcze raz zapraszam.

Offline

#172 2012-04-07 16:23:40

Marox234
Użytkownik
Skąd: tu tyle botów?
Dołączył: 2010-05-28
Liczba postów: 3,156
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Nawalona tona skryptów, forum mi się czyta około minuty (jak i nie więcej) przy łączu ok. 500kb/s.
Z tego co wiem, to maksymalnie dopuszczalne ładowanie dokumentów internetowych nie powinno przekraczać więcej niż dziesięć sekund.
Zróbcie coś z tym, bo jeśli ktoś ma słabe łącze to czeka i czeka...


@edit:
Może i to nie wina skryptów, ale pasuje coś z tym zrobić, bo jest to niewygodne. :]

Ostatnio edytowany przez Marox234 (2012-04-07 17:23:10)

Offline

#173 2012-04-07 17:21:09

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Tak się zastanawiam... skąd przeświadczenie o tym, że to właśnie "tona skryptów" powoduje długie wczytywanie? Czasami mi się wydaje, że ludzie mają z nimi jakiś problem o.O Oczywiście przyjrzałem się temu problemowi i, o dziwo, to nie wina skryptów, które tak bardzo rzucają Ci się Marox od razu na myśl, ponieważ te ważą niecałe 10KB (mówię tu o kodach jQuery) i umieszczone są na oddzielnych hoście. Wyniki pokazują zupełnie coś innego i mam nadzieję, że wkrótce uporam się z tym problemem, chociaż wina nie leży tylko po mojej stronie, ponieważ są błędy, na które nie mam wpływu.

Niemniej wielkie dzięki za uwagę, ja tego u siebie nie widzę, chociaż mam wolne łącze to po kilkukrotnym załadowaniu przeglądarka radzi sobie z całą stroną bardzo płynnie i nie mam odniesienia.

EDIT Cała strona, według badań, waży 1,4 mega. Główną przyczyną wolnego wczytywania nie jest chyba nawet grafika tylko hosting. Poza tym skrypty reklam i inne wsadzone przez tomasza przyczyniają się do tej sytuacji znacznie bardziej niż moje kody. Udało mi się już nieznacznie przyśpieszyć działanie, nie wiem czy jest to odczuwalne, ale powinno.

Ostatnio edytowany przez rezystor (2012-04-07 18:01:11)

Offline

#174 2012-04-28 23:19:54

Masutaro
Użytkownik
Dołączył: 2012-02-20
Liczba postów: 153

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Mogę wiedzieć jak nazywa się gradient użyty w czcionce na logu? ^^

Offline

#175 2012-04-29 22:35:57

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Nie ma nazwy, połączenie dwóch odcieni niebieskiego.

Offline

#176 2012-05-05 23:02:13

Miyaguchi
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-05
Liczba postów: 7

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Jestem pod wrażeniem. Rzadko można się spotkać z tak estetycznym i ładnym forum. Mam tylko nadzieje, że przyjdzie wiele zmian, które to poprawią, a nie zepsują.

Pozdrawiam Miya.

Offline

#177 2012-05-05 23:17:29

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

To skoro już ktoś odświeżył to pora na mojego posta. Dla zainteresowanych, o ile w ogóle tutaj tacy są, mogę napisać, że zbliżamy się do przełomowego wydarzenia, na które czekają wszyscy aktywni gracze już od początku istnienia forum (tak przynajmniej deklarują). O co chodzi? Już niedługo, po evencie prowadzonym przez jednego z graczy, odbędzie się kolejny event, który rozpocznie stopniowe pojawianie się w świecie gry ogoniastych bestii. Użytkownicy mają nieco ponad miesiąc na ostateczne przygotowania w tym kierunku, jakoś trzeba będzie bronić swoich terytoriów.

Ponadto cały czas aktualizacje... tym razem skupiliśmy się na uzupełnianiu braków w bazie technik i zmianie mechaniki dotyczącej "Loży Mistrzów NCW". Kolejnym krokiem będzie poprawa istniejących umiejętności oraz stopniowe dodawanie kolejnych. Krótko mówiąc: cały czas do przodu.

Oczywiście drobna zmiana graficzna, która powinna rozwiewać wszelkie wątpliwości odnośnie tematyki forum, od wczoraj po lewej stronie możemy ujrzeć pilnującego NCW Naruciaka, ot taki smaczek, mam nadzieję, że estetyczny i nieprzeszkadzający.

Chciałbym, jak zwykle, zaprosić do oceniania forum, lecz chyba tym razem powstrzymam się od tego rodzaju próśb - zdążyłem zauważyć, że nie ma nikogo chętnego kto pokusiłby się o analizę forum, także traktuje ten temat jako wątek czysto informacyjny -.^

Offline

#178 2012-05-06 10:07:32

Treffson
Użytkownik
Dołączył: 2011-02-15
Liczba postów: 63

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Jedno z lepszych for które istnieją na Pun.pl... Jestem w pozytywnym szoku.. Posty na bardzo wysokim poziomie, a grafika też niczego sobie. Bym tylko zmienił tego "Naruciaka" po lewej stronie. Wg. mnie trochę on rozprasza. Tak jakby nie pozwala skupić się na forum bo taki jest jakby za mocno "kontrastowany". A ta ikona ładnie wygląda. Pokusił bym się o ogólne zwiększenie bazy technik. Oprawa graficzna jest fantastyczna. Oddaje klimat i jest dobra. Opisy są genialne. Forum zasługuję na 9+/10 !

Ostatnio edytowany przez Treffson (2012-05-06 10:27:44)


"Nju" nick - Xoni
Gra Draog Ball Saga  - Stan Ogólny - 8 %
Grafika - 13%    Treść - 1%

Offline

#179 2012-06-24 22:48:42

MAD1
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-21
Liczba postów: 4

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Cóż. Dodam coś i od siebie, bo pasuje (a może i nie? ale w sumie, co mi szkodzi).

Na pierwszy ogień: strona początkowa. Co ma znaczyć pusty boks? Buda dla pieska? Bo nie wiem, ale według mnie, to psuje całokształt. Dalej - źle wycięte ikonki przeglądarek, bialutkie tło (taak, bialutkie ;3). Wracając do tych  boksów, każdy napieprzony na siebie, straszne to oczojebne - no i to logo "N" - dziwne.

Drugi ogień: forum (o ile można to nazwać w ogóle forum). Napierzone tego tyle, że ogarnąć tego nie potrafię. Tutaj panel u góry, tutaj jakiś banner po lewej, tutaj logo pieprzonego fejsa, jakiś boks, ludzie! Więcej się nie dało? Walnijcie jeszcze tam wielką reklamę microsoftu albo puna, może jakąś kasę zbierzecie. Znów to oczojebne logo: tym razem za forum w tle, też oczojebne. W ogóle, co Wy macie z tymi rozmazanymi linkami? Są chyba najgorszym trendem w tym sezonie. Tutaj to naprawdę, no tragedia. Bida z nędzą. Wkur*iają mnie tak nawalone rzeczy na jednym planie, to powinno być zabronione.

Trzeci ogień: zjeżdżam scrollem na dół, trochę lepiej, ale nadal goni mnie ten dziwny panel i głupie reklamy (najbardziej wkurzający jest fejsbók). W zasadzie, środek forum mógłby ujść, jakby nie to goniące coś (może to dobry pomysł, ale nawalone tego jak ubrania w moim pokoju) oraz kilkakrotne męczenie mojego palca wskazującego - więcej działów się nie dało dodać? Może jakaś blokada, hę?

Czwarty ogień: no, już sam dół, ale nadal te ścigające gówna... odbiegając od nich: stopka. Te podświetlane linki są naprawdę badziewne i oczojebne (nie wiem po co to w ogóle). A co jest najlepsze? Niby najlepsze forum na punie, a tutaj proszę: "( nick, nick, nick ) - wiesz co? Zrób lepiej tak: "(                 nick,  nick,                              nick                                 ) - a co mi tam, spacji nigdy nie za wiele, nie? [sred])

Poza tym, Marox ma rację. Forum ładuje się mnie minutę przy łączu 1mb/s, to jest wkurzające, nie ma co, ale nie dziwota - jeśli macie tak nawalone tych boksów, jQ, JS, HUI, CIPÓ - czy czegokolwiek innego, aż szlag trafia człowieka z tą nawałką.

Co na koniec?
Nie wiem czy ten Norton się nie myli, ale myślę, że ta strona nie jest bezpieczna. Jeśli ktoś nie chce dostać oczojebów, to nie powinien się na niej rejestrować - a tym bardziej, czekać i czekać... aż w końcu ta strona początkowa Ci się ukaże: wtedy jest orgazm. Chociaż, ja omal nie wywaliłem kompa przez okno z nerwów (tak jestem strasznie nerwowy, już dwa komputery spotkał ten gniew).
Jeśli nie byłoby tam tak nawalone jak w mojej szafie i pokoju, to by uszło - no i oczywiście (o dziwo) ta kilometrowa autostrada.

Tyle ode mnie. Buziaczki.


Co lubimy? HEJTING! Kogo hejtujemy? WSZYSTKICH! Kto tu rządzi? MAD!

Offline

#180 2012-06-25 15:29:15

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Wbrew Twojemu opisowi nie rządzisz "tutaj", nawet nie jesteś przeciętnym pionkiem, jedynie zwykłym trollem, który nawet nie zauważył, że na forum nie składają się jedynie skrypty i grafika. Jednak obojętnie obok tych wypocin nie przejdę, nie daj Jashinie, żeby ktoś uprzedził się do NCW przez taką "ocenę".

Widzisz pusty boks? o.O To chyba sprawa dla tomasza, ponieważ w tym miejscu, chociaż faktycznie nieco wystająca, znajduje się reklama, której według regulaminu nie mam prawa usunąć, Ty nie masz prawa jej blokować, ciekawe. Logo nie musi Ci się podobać, możesz wrócić do swojej krainy hejtingu (czyt. piaskownicy) i tam stawiać kolejne babki z piasku lub innego dziadostwa.

Tak się zastanawiam, nie przeliczyłeś się czasami? Nie masz najmniejszego pojęcia o tym co oceniasz. Nie zamierzam Ci nawet tłumaczyć jakie funkcjonalności wiążą się z tego typu "panelem", prawdopodobnie i tak nie zrozumiesz. Banneru po lewej żadnego nie ma, jest za to button, ale po prawej - problemy z rozróżnieniem stron? Co do linków, może pora udać się do specjalisty po szkła korygujące wadę wzroku? To jest cień, nic się nie rozmazuje, no chyba, że Twoja pozycja hejtera. "Bida z nędzą" - to samo mogę napisać o poziomie Twojej wypowiedzi. Nie jesteś graczem, więc nie musi Ci się podobać, jakoś nikt zażaleń nie ma, no ale jak trzeba to i skrytykuje się trawę, bo za zielona. Poza tym, najważniejsze - forum jest dla graczy, a nie dla krytyków-specjalistów.

Znowu profesjonalne określenie, skoro dla Ciebie menu jest "dziwnym panelem" to o czym my tu rozmawiamy? Kolejna sprawa, której Twój móżdżek nie ogarnął, co dziwne skoro wziąłeś się za ocenę i to tylko od strony wizualnej. O czym mowa? O specjalnym przycisku, który chowa kategorie, ale gdzież byś tam na to wpadł, ciężko, prawda?

Poziom debilizmu i braku wiedzy na tematy, które poruszasz jest zadziwiający i z każdym akapitem osiąga szczyty. Wszelkie skrypty nie mają większego wpływu na szybkość wczytywania się strony, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i tyle. Prawdopodobnie wydaje Ci się, że poprzez wszystkie pseudo zabawne i wulgarne określenia błyszczysz w jakikolwiek sposób. Szkoda wyprowadzać Cię z błędu, więc sobie oszczędzę.

Jest mi niezwykle miło, że NCW mogło się przyczynić do wyeliminowania ze społeczności puna chociaż jednego odmieńca, szkoda, że nie wyszło, ale tak bywa... Może jeszcze kiedyś się uda.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
forumgenialy - polandrpfivem - dzialsee - dasdadastest - justplay