Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#136 2011-04-29 23:32:19

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

@rezystor: To że traktuje Cie jak innych, nie znaczy, że jestem agresywny. Jestem jaki jestem i wszyscy to wiedzą, a tylko ty starasz się udowodnić, ze jest inaczej.

@grom79: Co mogę zaoferować? Niewiele, możliwość poznawania nowego świata - chyba tylko (a może aż?) tyle.
Co do zakupów. Będą zakłady prowadzone przez NPC, z czasem wypierane przez graczy. Kupować można tylko gotowe narzędzia i przedmioty, żadnego przerabiania i produkcji własnej.

@Sasuke Uchiha: Tytuły i rangi będą chyba najmniej ważną rzeczą w tej grze...


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#137 2011-04-30 09:54:49

grom79
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-01
Liczba postów: 482

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

A usługi specjalne, albo na zamówienia? Np. wykonanie nietypowego ostrza albo całego zestawu?

Może tytuły i rangi nie są ważne, ale nie możesz ich nam zdradzić?

Offline

#138 2011-04-30 10:16:15

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

Od specjalnych zamówień będzie Wioska Rzemieślników i nie bardzo rozumiem czemu uwzględniasz to osobno.Co to w sumie znaczy "specjalne"? Shuriken demonicznego wiatru? Miecze 7 Mistrzów miecza? Nie ma co komplikować i kombinować z wymyślnymi zabawkami, lepiej postawić na solidne podstawy gry.
O tytułach już mówiłem, w pierwszym poście.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#139 2011-04-30 11:03:30

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

To chyba kończąc już dyskusję dodam, że nic nie staram się udowodnić - po prostu mówię to co myślę, a że odbieram niektóre Twoje zdania jako próbę obrażenia mnie to chyba dobrze, bo taki był ich cel, prawda?

Teraz jeszcze jedno pytanie odnośnie gry. Będą na graczy nakładane ograniczenia ilościowe? Np. gracz danej rangi nie może opanować więcej niż X technik, daną umiejętność może opanować tylko X osób w grze? Czy wszystko będzie zależało od tego jak bardzo gracz będzie starał się podczas swojego pobytu na Twoim forum? Przewidujesz jakiś system punktów, które wraz z doświadczeniem zdobywa, żeby móc zamieniać je na zdolności lub coś w ten deseń?

Offline

#140 2011-04-30 11:09:24

Fan Anime
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-03
Liczba postów: 2,588

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

@Nie wiem czy było poruszane...

Czy każdy będzie se biegał z 500 kuani, 200 senbon, 10 Shurikenami itp. bez żadnych minusów np. do siły ?

Offline

#141 2011-05-01 10:47:54

grom79
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-01
Liczba postów: 482

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

Nie chciałem tego uwzględniać osobno, bo myślałem, że od razu wspomnisz o takich produktach w poście poprzednim.
Wiesz, z perspektywy MG i tym podobnych osób to jest komplikacja, ale co, jak trafi się gość i pomyśli sobie "A, zrobię sobie <tu wstaw słowo określające fajność przedmiotu> miecz, który będzie z jednej strony gładki, a z drugiej będzie miał mnóstwo ostrych zębów". Czy taki nie będzie mógł sobie nigdzie kupić swojej wymarzonej zabawki?

Offline

#142 2011-05-01 17:41:09

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

@rezystor: Pisałęm już o Punktach Sprawności i ilości chakry. Nic ponad to nie panuję.

@Fan Anime: Wszystko będzie się opierać na storytellingu. Więc wszystko "na chłopski rozum".

@grom79: A czemu miałby nie móc? Idzie sobie taki do warsztatu, zamawia, warsztat kupuje surowce od MG i robi zamówiony towar. Nie rozumiem, skąd takie obawy?


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#143 2011-05-01 23:05:59

grom79
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-01
Liczba postów: 482

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

Mangel napisał/a:

Nie ma co komplikować i kombinować z wymyślnymi zabawkami, lepiej postawić na solidne podstawy gry.

To mnie trochę zmyliło. Ale już wszystko jasne, więc na razie nie mam pytań.

Offline

#144 2011-05-02 10:58:33

IchimaruGin
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-22
Liczba postów: 24

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

Mangel to kiedy rozpoczniesz tworzenie forum ?

Offline

#145 2011-05-02 11:20:10

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

@IchimaruGin: A czemu mnie tak poganiasz?


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#146 2011-05-02 12:50:40

IchimaruGin
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-22
Liczba postów: 24

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

bo nie mam gdzie grać [dblpt][slash] a te najnowsze fora zawsze są najlepsze bo gracze dopiero zaczynają swoją ,, przygode ,, no  i oczywiście forum stworzone przez ciebie bedzie ostro popularne

Offline

#147 2011-05-02 14:00:11

Fan Anime
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-03
Liczba postów: 2,588

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

@IchimaruGin www.sagableach.pun.pl :0 nowe forum o Bleach.

Ale do rzeczy.... ja przejdę co do skryptu...jaki planujesz ?

@edit
Sorry Mangel za reklamę ale mnie denerwują osoby, które nie patrzą/szukają i mówią, że nie ma. :0

Ostatnio edytowany przez Fan Anime (2011-05-02 14:07:39)

Offline

#148 2011-05-02 14:22:03

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

@Fan Anime: Coraz bardziej skłaniam się ku temu serwisowi. Zapuszczony, bo zapuszczony - rodziny i admina się nie wybiera, ale znam go na wylot.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#149 2011-05-05 03:15:18

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Projekt: Naruto Come Back [pbf]

Trochę z mojej strony:

- możliwość prowadzenia własnego biznesu (gorące źródła, restauracja, kwiaciarnia, zakład produkcji kunai, etc.)
- po zostaniu Kage gracz nie walczyłby już swoją własną postacią, a kierowałby rozbudową ulepszeń wioski (schrony, wieżyczki, mury, fosa, systemy zabezpieczeń, etc.), kierowałby armią ninja NPC (ich treningiem, przydzielałby ich do dowódców, nakazywałby określonej ich ilości uczyć się wybranych technik, etc.). Słowem, przejście od gry RPG do strategii.
- rozdział stopnia od poziomu. Jak wiadomo, nieraz j&#333;nin dostawał tęgie manto od genina i to należałoby oddać w grze.
- każdy gracz od osiągnięcia poziomu s.j&#333;nin mógłby odejść z wioski (uciec) i próbować założyć własną Ukrytą Wioskę. Musiałby jednak liczyć się z faktem, że wysłani za nim zostaną ANBU wioski która go wychowała i jeśli nie byłby w stanie obronić się przed nimi pożegna się z postacią.
- wzrost znaczenia ANBU i innych organizacji po przez nadanie im konkretnych obowiązków. Np. wymiana informacji między wioskami lub ustalenie daty egzaminu odbywałaby się TYLKO za pośrednictwem ninja listonoszy, a bez kucharza oddziały częściej by przegrywały.
- walki TYLKO opisowe, bez jakichkolwiek statystyk poza określeniem (przez MG) poziomu danego gracza i (wybór należy do gracza) technik których się uczy.
- wojny między wioskami prowadzone byłby przez dowódców którym kage nadaje dowództwo nad oddziałem ninja NPC. Byłby to strategiczne walki opisowe. Ułatwi to prowadzenie wojen, bowiem w razie nieobecności jednego gracza wątek nei zablokuje się, jego miejsce zajmie inny gracz którzy przejmie dowództwo "pod nieobecność dowódcy".
- drobna zmiana fabularna: zaawansowana linia krwi nie uaktywniałaby się w każdym. Na jej "obudzenie" trzeba będzie zapracować treningiem i nie zawsze musi się to udać.
- możliwość proponowania nowych klanów i kekei genkai przez graczy, do akceptacji administracji.
- możliwość wymyślania autorskich broni i ulepszeń wiosek dla ninja klasy S.

- od jakiego stopnia można by otworzyć własny biznes? Sądzisz, że to by wypaliło - czy gracze płaciliby specjalnie, aby odpocząć w źródłach czy kupić kwiatek, mianowicie nie jest to zbyt błahe, że tak się wyrażę? Oczywiście własny sklep z bronią czy jak pisałeś kunai (czy inne takie) na pewno by wypaliły, był by z nich stały dochód, jednak tu się nasuwa kwestia konkurencji, żeby nie wyszło na to, że każdy gracz będzie chciał założyć własny sklep.
- bardzo dobry pomysł, który można rozwijać
- o tak to jest słuszne, jednak jak to oddać jak (tak przynajmniej mi się wydaje) coraz wyższa ranga posiada więcej chakry (jutsu itd.)
- tutaj dobrze, że użyłeś słowa "próbować", bo można by postawić jakieś warunki, po których spełnieniu można by dopiero wioskę własną założyć, jednak wymagania te nie powinny być za niskie, bo jak w przypadku ich braku każdy gracz zrobił by co trzeba a następnie uciekał i zakładał własną wiochę, więc powinny być trochę trudne do zrealizowania, by po prostu silni i zorganizowani gracze zakładali własne wioski
- ciekawe, lecz jak chcesz wykonać pomysł z ninja listonoszami, przecież władze mogłyby bez problemu się konsultować poprzez PW, CB, czy jakieś komunikatory. Nie wiem kogo chciałeś wcielić w listonoszy, kucharzy itd. ale myślę, że gracze mogliby się nadać, ale to tak nawiasem, bo jak piszę nie wiem kogo chciałbyś w nich wcielić (NPC byliby dla mnie złym wyjściem)
- no tak to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, bo ze statystykami są raczej częste spory (walczyłoby się do wygranej lub skończenia chakry, czyż nie? ew. poddania czy czegoś takiego)
- dobre rozwiązanie, bo jednak walka kilku dziesięciu graczy między sobą byłaby zbyt długa, jednakże to pozbawia graczy pewnego urozmaicenia (naprawdę ciekawego[mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem])
- w końcu ktoś planuje coś takiego
- jak i jutsu, artefaktów o ile takie będą i inne takie
- ale to chyba z ograniczeniem, bo dziwnie gdyby taki S miał kilka czy naście własnych broni i to jeśli dobrze rozumiem na swój sposób specjalnych, byłby raczej trudny do pokonania. Nie rozumiem jakich ulepszeń wiosek(chodzi o przedmioty, które były by jakby własnościami określonych wiosek?)

To tak ode mnie, czekam na jakieś wzmianki na ten temat. Powodzenia w tworzeniu forum.
PS. Odpowiedzi pisałem analogicznie do twoich pomysłów, kolejno na każdy się wypowiadam.

PS2. Jeśli moje wypowiedzi gdzieś w wątku się powtarzają to przepraszam, wyśledziłem może jakieś 2 strony z niego całego.

Nikt nie skomentuje?

Ostatnio edytowany przez Morty (2011-06-28 23:37:38)


Również Hiraki

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
odkrywce - realhand - forumreklamowe - coblehex - ulab