Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 2012-05-29 17:37:53

Joos
Użytkownik
Skąd: jestem?
Dołączył: 2011-08-29
Liczba postów: 199

Odp: PBF o Fairy Tail

Hmmm forum bardzo wyraźne i czytelne, grafika ładna... jest dobrze nie będę się czepiał ;] 9/10
może zagram [sred])


And the rain will kill us all, we throw ourselves against the wall - SlipKnot - Psychosocial

Offline

#32 2012-06-19 18:42:14

BusteD
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 8

Odp: PBF o Fairy Tail

34ysgo4.png
Witamy. Na forum ostatnimi czasy wiało pustkami, użytkownicy przepowiadali koniec ery GFT, jednakże znalazło się kilku kompetentnych administratorów i moderatorów, którzy wzięli intensywnie się za robotę, by odpowiednio wyremontować forum. Zmiany jakie wprowadzili nieco różnią się od starej wersji. Może nazwijmy go (tą nową wersję) GFT 2.0.

Gra Fairy Tail 2.0
- Zmieniono nowe obrazki pod fora,
- Wprowadzono kilka ciekawych lokacji, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, a nawet z wrogami,
- Tak jak wcześniej pozostały trzy główne gildie: Fairy Tail, Lamia Scale i mroczna Grimoire Heart,
- Poprawiono opisy zaklęć czy magii,
- Dodano kilka ciekawych magii i silnych zaklęć,
- Zniesiono tzw. bloki. Od teraz każdy nowo zarejestrowany użytkownik może wybrać sobie JEDNĄ magię (dowolną) i w jej kierunku szkolić postać,
- Zmieniono system zdobywania nowych poziomów magii - od teraz nowy stopień magii zależy od dwóch ważniejszych statystyk. To samo tyczy się zaklęć - od dwóch ważniejszych statystyk zależy, czy możemy używać zaklęcia,
- Dodano możliwość (od 3 poziomu postaci) stworzenia własnego zaklęcia, opartego na wybranej (na początku gry) magii,
- Dodano również możliwość stworzenia własnej magii (od 7 poziomu postaci oraz rangę maga klasy S),
- Dodano kilka ciekawych przedmiotów w sklepie oraz artefaktów do zdobycia w jakiejś przygodzie, czy wątkach fabularnych,
- Poprawiono system misji - dodano misję rangowe, gdzie na każdą rangę potrzebny jest określony lvl. Można również wybierać się na samotne jak i wspólne misje. Jest to nierozłączna część postaci fabularnej,
- Poprawiono nieco drzewko osiągnięć,
- Możliwość wytworzenia w alchemii najróżniejszych kombinacji mikstur wspomagających naszą postać w trakcie rozgrywki,
- Każdy gracz (czyt. użytkownik, moderator, administrator) stara rozpisywać się fabularnie. To nie tak, że im więcej tym lepiej - po prostu nadaje to klimat.
- Za wykazanie się nieprzeciętnymi umiejętnościami na forum (konkursy, walki czy eventy), użytkownik taki otrzymuję magię smoczego zabójcy, lub zaginioną magię. Aktualnie trwają zapisy do turnieju. Główna nagroda to Magia Trującego Zabójcy Smoków oraz Magia Uczuć (jedna z potężnych zapomnianych magii - a jednocześnie, po otrzymaniu magii można wstąpić w szeregi Siedmiu Jeźdźców Gehenny.)

Mam nadzieję, że nic nie pominąłem i wszystko napisałem. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do wspólnej gry. Oczywiście możecie zadawać pytania tutaj i wykazywać błędy na forum - wraz z administracją postaramy odpowiedzieć oraz poprawić te błędy.
Zapraszamy!
http://www.grafairytail.pun.pl/forums.php

Offline

#33 2012-06-25 17:59:41

Baczus
Użytkownik
Skąd: ten spam?
Dołączył: 2010-02-25
Liczba postów: 448
WWW

Odp: PBF o Fairy Tail

Aż szkoda, że nie mogę tam grać (z racji mojego komputera, a raczej jego braku) ale jeszcze bardziej szkoda mojego mistrza.

Pojade klasyką:

Sayonara!
GFT

Innych naturalnie zachęcam do gry!

Offline

#34 2012-06-26 10:05:27

nexor
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-02
Liczba postów: 293

Odp: PBF o Fairy Tail

Nasłuchałem się o tej grze wiele dobrego, więc postanowiłem sam zagłębić się w treść i ocenić.

Na początek to co najważniejsze, czyli treść.

Przykładowy opis lokacji #1 Park napisał/a:

Jest to duży obszar z ławkami i wieloma drzewami. Główna atrakcją jest tęczowa Sakura.
Można przyjść raz w roku i ujrzeć jak to piękne drzewo mieni się kolorami tęczy.
Można przyjść się tutaj odprężyć, zrobić piknik, pogadać.

Trzy linijki opisu i do tego jeszcze napisane w taki sposób, że jakby ułożyć to w jednej linii, byłyby może z dwa wersy. Prócz tego, że w parku są ławki, drzewa (czego na pewno bym się nie domyślił) i jakieś kolorowe drzewo, na które mogę patrzeć tylko raz w roku, nie dowiedziałem się niczego o tej lokacji. Szczerze powiedziawszy większość for o Pokemonach może pochwalić się wyższym poziomem tekstów. Brawo.

Przykładowy opis lokacji #2 Cukiernia napisał/a:

Uwielbiasz słodycze? Najróżniejsze torty i smakołyki?
To trafiłeś świetnie! Jest to najlepsza cukiernia w całym Fiore!
Można sobie posiedzieć tutaj na przepięknych i wygodnych fotelach przy okrągłych stolikach i zjeść coś lekkiego albo zamówić najpyszejsze ciasta. Nie wejdziesz? Pożałujesz.

O, tu już lepiej. Pewno z 3 wersy ciągiem by były. Opis jest mało treściwy, nie mam pojęcia jak wygląda owa cukiernia, jakie są ceny etc. Jedna osoba wejdzie do wielkiego, różowego budynku w kształcie ciastka, a druga do zwykłej, drewnianej chatki pomalowanej na ciemnoczarny. Bezsensu. O wystroju wnętrza również nic nie wiem. Jaki ma sens pisanie takiego opisu? Prędzej nadawałoby się to na jakiś długi slogan reklamowy tej cukierni.

Gwiazda wieczoru - Prolog napisał/a:

Kilkadziesiąt lat temu, na świecie, żył czarny mag imieniem Zeref.
Gdzie tylko był siał chaos i zamęt niszcząc wszystko co napotkał na swojej drodze
pozostawiając po sobie widok palących się miast i płynących rzek krwi. Żadna z gildii
nie była w stanie go pokonać, do czasu, aż gildie Fairy Tail i Lamia Scale nie połączyły sił.
Te dwie gildie zjednoczyły siły i przygotowały specjalne więzienie,
w którym zamknięto czarnego maga na siedem magicznych kluczy, których strzegą te dwie gildie.
Kilkanaście lat po wydarzeniach z Zerefem powstała mroczna gildia Grimoire Heart,
której celem było otwarcie więzienia i uwolnienie więźnia.
Mistrz Grimoire Heart powołał specjalną grupę, którą nazwał Jeźdźcami Gehemy i poszukuje
kluczy do odpieczętowania czarnego maga!

Z tego co widzę, jest to chyba najdłuższy tekst na forum, ale poziomem nie odbiega zbytnio od pozostałych. Wkradło się kilka błędów, ale mniejsza z tym. Prolog winien być istotną częścią forum, a nie jakimś kawałkiem tekstu pisanym na siłę. Ciężko byłoby posiedzieć chwilę i jakoś to wszystko ubrać w słowa? Nazwy gildii niewiele mi mówią, zapewne dla tego, że nie oglądałem tego anime (?), ale kilka słów wyjaśniających i przedstawiających te organizacje by nie zaszkodziło.

Ogólnie rzecz biorąc pod względem treści forum stoi na niskim poziomie. Może i macie te 5 tys. postów, ale nie liczy się ilość, tylko jakość, a ta nie jest najlepsza. Jednak osoby, które tak zachwalają to forum grubo się mylą, albo ze mną jest coś nie tak.

A teraz grafika okiem laika.

Ta mniej istotna część PBF jest u Was jednak lepsza, niźli treść, choć rewelacji nie ma. Wchodzę na forum i co widzę? Wszystko po lewej stronie. Po jaką cholerę? Przecież po prawej nic nie ma i badziewnie to wygląda. Jak już Wam tak zależy na tym zbędnym bajerze, to dajcie jakiś boks albo cuś. Logo nie zajmuje całej, wyznaczonej szerokości i nie wiem jak dla innych, ale dla mnie dziwnie to wygląda. Jeżeli chodzi o belki, to nie mam do czego się przyczepić. Są całkiem ładne. Wychodzę z portalu i kieruję się na forum. Tutaj jest już gorzej. Ten slider w ogłoszeniu wychodzi poza nie, choć możliwe, że to wina mojej przeglądarki (wszystkie inne skrypty chodzą jednak bez zarzutów). Obrazki pod forami są badziewne. Dziwna czcionka, niepotrzebna przezroczystość tekstu. Części nazw lokacji nie mogę odczytać z obrazków (plus jest taki, że zostawiliście linki do for). Napisy graficzne w stopce nie pasują do stylu forum, złoty wyglądałby lepiej. Rangi graficzne w ogóle mi się nie podobają, pomijając fakt, że część napisów jest słabo widoczna (chociażby ranga "Mistrza"). Z grafiki to już chyba wszystko.

Choć i tak bym nie zgrała n tym forum ze względu na to, iż nie interesuję się tego typu PBF (i ostatnio w ogóle nie interesuję się PBF ^ ^), rozczarowałem się, gdyż po opiniach innych myślałem, że to naprawdę dobre forum. A tu suprajs  - kolejne, szare forum na punie.

Tyle ode mnie.

Ostatnio edytowany przez nexor (2012-06-26 10:20:13)

Offline

#35 2012-06-26 15:47:08

Maqurade
Użytkownik
Dołączył: 2011-05-09
Liczba postów: 56

Odp: PBF o Fairy Tail

Jest kilka minusów.

- Nie można "nauczyć" się dodatkowej magii, bo nie które magie mają tylko dwa/trzy ataki a inne dużo dużo więcej więc ci którzy mieli by magię o małej ilości zaklęć mogli by się nauczyć dodatkowej. - Dla tego daję minus. -

- Przeklinanie, na chacie wczoraj widziałem sporo przekleństw, a przecież tam też są dzieci z wiekiem sześć/dziesięć lat. Nie pamiętam kto tak pisał. -

- Przygód brak, każdy by miał swój wątek a modzi, admini, mistrzowie odpisywali by. -

2/6

Ostatnio edytowany przez Maqurade (2012-06-26 15:49:39)


Poszukuję Grafików do forum www.pbffairytail.pun.pl
Pisać na GG: 40478088

Offline

#36 2012-06-26 17:46:10

BusteD
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 8

Odp: PBF o Fairy Tail

nexor - Dziękuję za taką a nie inną opinię, ale nie ukrywam, że przydał się taki solidny kop w dupę. Przekażę twoje wszystkie uwagi administratorom i sam postaram się, aby te błędy zniknęły pomimo tego, że nie jestem w administracji.

nexor napisał/a:

Wchodzę na forum i co widzę? Wszystko po lewej stronie.

- Nie bardzo rozumiem o co Tobie tutaj chodzi.. Nie wiem w czym błąd, gdyż ja mam wszystko okej. o.0

Maqurade - Twierdzisz, że jest kilka minusów, spoko. Ja tutaj kilka nie widzę, przykro mi. 3 błędy (w tym jeden banalny wręcz) decyduję o całej ocenie forum? Proszę, jeśli możesz poszukaj mi wątek gdzie to jest napisane. Szczerze, to ja sam nie wiem. o_O
Co do przekleństw, to tylko wyśmiać. Dzieci z wiekiem, który podałeś uczą się poprawnie pisać, czy czytać. Nie sądzę, by ktoś taki siedział na naszym forum. Przekleństwa, racja są zakazane, ale każdy człowiek klnie i czasem może wydać upust złości. Nie zdarzają się one notorycznie i staramy się przestrzegać regulaminu.

Pozdrawiam, oraz zapraszam do gry. [sred])

Offline

#37 2012-06-26 18:07:12

nexor
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-02
Liczba postów: 293

Odp: PBF o Fairy Tail

@BusteD, chodzi mi margines całego forum od lewej krawędzi.

Ostatnio edytowany przez nexor (2012-06-26 18:07:25)

Offline

#38 2012-06-26 19:34:44

William
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-16
Liczba postów: 1,408
WWW

Odp: PBF o Fairy Tail

@ BusteD & nexor na monitorach o małej rozdzielczości ekranu nie widać przesunięcia. Dlatego także nigdy nie polecam takiego rozwiązania, czasami nawet małe menu niektórym graczom uprzykrza życie.

Offline

#39 2012-06-26 20:44:32

BusteD
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 8

Odp: PBF o Fairy Tail

Wybaczcie, ale nexor ma rację. U mnie na firefoxie, kiedy jestem zalogowany na forum nie widać tego. Lecz kiedy przeniosę się na inną przeglądarkę i nie zaloguję się, ewidentnie widać to przesunięcie. Pytałem się również graczy, czy mają ten sam problem kiedy się wylogują i moje przepuszczenia się sprawdziły. Będę próbował jakoś to naprawić, ale sam nie wiem za co się zabrać.
Dodatkowo nexor, przekazałem twoje wszystkie uwagi dotyczące opisów, administracja zabierze się za poprawki. [sred])

Dziękuję oraz pozdrawiam i zapraszam do gry.

Offline

#40 2012-06-27 06:08:59

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: PBF o Fairy Tail

Jest to spowodowane zmniejszeniem forum do 900px i nie ustaleniu nowego marginesu.
Czyli mając ten kod w modyfikacji css:

#punwrap {width: 900px !important;}

Należy dodać margines automatyczny;

#punwrap {width: 900px !important;margin:0 auto !important;}

Po za tym "ten biały" styk kompletnie nie pasuje - widziałem starą odsłonę od strony graficznej i styl w połączeniu z grafiką był o niebo lepszy.

Ostatnio edytowany przez ukaszf9 (2012-06-27 06:09:13)

Offline

#41 2012-06-28 09:14:59

Maqurade
Użytkownik
Dołączył: 2011-05-09
Liczba postów: 56

Odp: PBF o Fairy Tail

To prawda ale szukałem minusów i napisałem to w pośpiechu. Ja sam chciałem się nauczyć "dodatkowej" magii lecz nie pozwolono mi, a mam magię w której są tylko trzy zaklęcia. Inni też, jak już mówiłem przydało by się, że np. można się nauczyć dwóch/czterech zaklęć ze swojej magii to gracz z taką magią może wziąć dodatkową.


Poszukuję Grafików do forum www.pbffairytail.pun.pl
Pisać na GG: 40478088

Offline

#42 2012-06-28 19:15:34

Tomiji
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-07
Liczba postów: 137

Odp: PBF o Fairy Tail

@ukaszf9 - nie mam pojecia dlaczego domyslny styl jest zmieniony, sam o tym nie wiedzialem, gdyz mam w profilu test9.
Pogadamy z administracja i mysle, ze wszyscy beda za, by przywrocic test9, bo a little dark nie wyglada estetycznie.

Offline

#43 2012-10-30 18:31:48

Maqurade
Użytkownik
Dołączył: 2011-05-09
Liczba postów: 56

Odp: PBF o Fairy Tail

Kiedy forum znów będzie aktywne?


Poszukuję Grafików do forum www.pbffairytail.pun.pl
Pisać na GG: 40478088

Offline

#44 2013-03-07 21:06:45

Shadime
Użytkownik
Dołączył: 2013-03-07
Liczba postów: 1

Odp: PBF o Fairy Tail

Tomiji wiem że nie jestem mile widziany na twoim forum i wiem także że zachowałem sie jak dzieciak ale . Z tego co słyszałem to wiele osób
poszukuje PBF'a o tematyce anime Fairy Tail , troszkę zagłębiłem się w Temat i szukałem forum FT znajdowałem kilka forum lecz były one za przeproszeniem "kiczkowate" niektóre były też zamknięte . Wiem bo dużo osób mi mówiło że zamknąłeś forum z powodu bodajże złej administracji chyba tak . Oficjalnie strona jest w "remoncie" lecz ja wiem że tak nie jest .Chciałem także z tobą pogadać lecz nigdzie mi nie odpisałeś , GFT jest najlepszy forum Fairy Tail więc proszę cie w imieniu zapewne tylko własnym (lecz nie wiem) otwórz forum .

Pozdrawiam

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
securoserv - rainrp - serverparty - alonerp - teamsg