Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#16 2012-04-27 14:45:19

nexor
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-02
Liczba postów: 293

Odp: Grafiki w PBF'ie

Dziś PBF, który nie posiada ciekawej szaty graficznej nie przyciągnie zbyty wielu użytkowników. Jeżeli chodzi o mnie to stawiam raczej na treść, a nie na design strony. Niestety osób mających takie zdanie jak ja jest niewiele. Nie mam nic przeciwko kilku obrazkom na forum, ale brak takich dodatków mnie nie odstrasza (chyba, że treść jest również na niskim poziomie).

Offline

#17 2012-04-27 16:30:26

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Grafiki w PBF'ie

Ri, reguły są regułami, dlatego nie powinno być od nich wyjątków. A jeśli są to już na pewno ich nie potwierdzają. Wedle mnie odpowiednio dobrane kolory do tematyki to większość graficznego klimatu gry. Reszta bajerów może go wspomóc, ale bez przesady - nie TRZEBA. Tylko można. Jeśli się potrafi. Dla przykładu - Solar Queen. Jak pewnie pamiętasz - nie było tam żadnych dodatkowych obrazków.

Offline

#18 2012-04-27 21:29:26

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Grafiki w PBF'ie

I co się stało z SQ? Nie ma, gone. Była to po części wina podejścia Mangela do projektu (pokażmy, że umiemy i zostawmy). Moja w zasadzie też, ale ja tam akurat miałam mniej do gadania. Zresztą, tak coś przeczuwałam, że ktoś mi z tym wyskoczy i jest to niestety ten wyjątek, o którym mówiłam, a którego Ty nie uznajesz.

Trzeba, bo trzeba podejść od praktycznej strony - NIKT nie chce robić gry, w którą później będą grać góra trzy osoby + admin. No bo po co? Mi się już nawet odechciałoby wysilać, by zrobić coś na podstawie gotowego świata w takim wypadku. Poza tym, jeśli już się coś robi, wypada zrobić to z klasą - wszystko musi być dobrze. W tym i grafika. Według mnie lepiej jest słyszeć 'idealny PBF' od użytkowników, niż 'idealny PBF pod względem tekstu'. Tekst jest ok, ale tekst + wszystko inne jest perfecto.

Ja wiem, że to, o czym piszę jest pewnego rodzaju wyzwaniem dla twórców, ponieważ nie każdy potrafi lub zna się na tych innych rzeczach (grafika, kod). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zawiązać współpracę.
No, a gdybyśmy nie stawiali wymagań, dalej mielibyśmy czarno-biały Internet i PBFy ze skórką domyślną.

Ostatnio edytowany przez Reira (2012-04-27 21:37:44)


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#19 2012-04-28 10:44:14

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Grafiki w PBF'ie

Ri napisał/a:

No, a gdybyśmy nie stawiali wymagań, dalej mielibyśmy czarno-biały Internet i PBFy ze skórką domyślną.

I to jest chyba zdanie podsumowujące cały wątek. Masz rację.

Tylko trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że nie nawiązanie współpracy to może nie być brak ambicji tylko zamysł twórców. Ja się nie mam zamiaru uprzedzać do takich forów i myślę, że one także mają przyszłość.

Ostatnio edytowany przez Kirabi Yotsuki (2012-04-28 10:44:50)

Offline

#20 2012-05-11 12:50:52

pokeManiak
Użytkownik
Skąd: Gdzieś
Dołączył: 2012-05-11
Liczba postów: 51
WWW

Odp: Grafiki w PBF'ie

Według mnie grafiki nie są potrzebne przy Forach, a innych miejscach są jak najbardziej dozwolone.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
ateista - bonzo - goodgames - ferenthir - naszmc