Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#16 2013-08-30 20:46:13

ten1000
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-08
Liczba postów: 2,052

Odp: Mage Guild Wars

A teraz, tomeczku, odpowiedz mi. Dlaczego mój post wyparował?
Pieniążki z reklam nie przyszły i jesteś zdenerwowany?

Miyaguchi napisał/a:

Czemu nikt jeszcze nie wpadł na genialny pomysł zrobienia dobrego forum FT?

Może dlatego, że FT to jedno wielkie gówno i szkoda na to czasu?
Tak w ogóle, zamiast się tak rzucać, to przyjąłbyś wszystko na klatę, jak chłop, co?

Ostatnio edytowany przez ten1000 (2013-08-30 20:51:55)


"Najlepszy sposób, aby żyć pełnią życia, to być dzieckiem bez względu na wiek." - Sakata Gintoki
| Księga I - Mangel upada | Księga II - Martwy Pun |

Offline

#17 2013-08-31 10:56:33

Rezyser
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-16
Liczba postów: 8

Odp: Mage Guild Wars

Up martwy pbf + zły link do kp dziekujemy panu za cudowny spam bo twoja ocena nic nie wnosi. Zanim napiszesz posta zastanow się troche.

Offline

#18 2013-08-31 11:05:55

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Mage Guild Wars

Prawdę mówiąc w ogóle nie zaskoczyły mnie te "opinie". Cóż jednak spodziewać się po ludziach, którzy na szczyty wspinają się powielając utarte i beznadziejne schematy, które potem mają swoje odzwierciedlenia w postaci "ogromnej" liczby użytkowników? Zdanie jak rzyć - każdy ma swoje, ale śmiać mi się chce jak ktoś pisze, że "nic nowego", "to samo co na NCW". Pomijam wtedy upośledzenie polegające na braku umiejętności czytania, bo od początku było wiadome co potencjalni użytkownicy dostaną w swoje ręce. Zaglądam na ich dzieła, co widzę? Na pewno nic co upoważnia do tego typu ambitnych wypowiedzi. Sam wychodzę z założenia, że nie trzeba umieć gotować, żeby ocenić posiłek, ale wypadałoby chociaż pochylić się nad tematem, żeby ocena miała jakąkolwiek wartość.

Kij mnie obchodzą Wasze fora, tak czy siak, w większości, zginą zapomniane nawet przez założycieli, ale jak można wypisywać takie brednie? Widać to na każdym kroku na punie, że Wasze ambicje ograniczają się do bycia adminem, zero chęci rozwoju, zero własnej inicjatywy. Potem w zaproszeniach pojawiają się pokraczne dziwadła, które umierają śmiercią głodową lub zostają najzwyczajniej w świecie ubite. Kiedyś chciałem pomagać, ale moja wiedza spotkała się ze ścianą, twardą blokadą, zabezpieczającą mózg przed dotarciem informacji, które mogłyby pomóc. Dlatego też stosunek mój jest taki, a nie inny.

Komentarze tutaj? Bez wartości. Wypociny tworzone na podstawie jedynie grafiki lub własnych upodobań co do zarządzających lub samej tematyki. Boli pupcia, że nie będzie nowych rozwiązań do zrzynania? Takie odnoszę wrażenie. Przykro mi, ale ja uważam, że stworzyłem coś co wymaga jedynie poprawek i nawet przez myśl nie przechodzi mi zmiana koncepcji. Chcecie czegoś nowego? Zróbcie to, ja potem chętnie ocenię.

ten1000 napisał/a:

Może dlatego, że FT to jedno wielkie gówno i szkoda na to czasu?

No właśnie, jeden z wielu przykładów na kompletny brak wartości posta. Kogo obchodzi taki komentarz, jeżeli ukierunkowany jest z góry negatywnie, bo autor nie lubi FT? Chyba tylko samego autora, napisany dla samego napisania, ot co.

Teraz zdradzę Wam sekret, ale nie mówcie nikomu. Wiecie po co staram się o aktualizacje tematu z NCW i teraz będziemy robić to z MGW? Nie, nie dla Waszych ocen, bo i tak graczy mi/nam od tego nie przybędzie. Dla wyświetleń. Tylko. Czasy, w których mogłem na prawdę coś pożytecznego wywnioskować z postów tutaj już dawno minęły, teraz takowy zdarza się raz na rok, albo chwali naszą pracę, albo wytyka literówki - to wszystko. Reszta to opinie negatywne, ale nie poparte żadnymi konkretami. Jednak... co z tych negatywnych wychodzi? Nic, w końcu upadek wieszczy nam się, od samego powstania, kilkanaście razy do roku. Co z tego wynika? No właśnie.

Offline

#19 2013-08-31 12:40:51

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Mage Guild Wars

rezystor, nie pakuj wszystkich do jednego worka i się nie rzucaj. Trolle znajdą się wszędzie, niezależnie od hostingu, czasu. Taką ocenę najlepiej przyjąć na klatę, zamiast się pluć i obrażać. W ten sposób tylko zrażasz ludzi.
Nie lepiej jest napisać, że prosisz tylko i wyłącznie o konkretne oceny, poparte jakimiś argumentami? Takie, po których można wywnioskować, że oceniający zagłębił się w fabułę forum? Według mnie to byłoby znacznie lepsze rozwiązanie.

A żeby nie było offtopu, kolejny błąd jaki znalazłem (przynajmniej tak mi się wydaje) :
Kliknij mnie... || Mówi się tam, że Pantherlily posługuje się mieczem oraz jest dobrym szermierzem. W ekwipunku jednak pisze, że miecz "Został zniszczony przez Gajeela". Coś tu nie rozumiem. Po opisie jego umiejętności mogę wnioskować, że wręcz skupiają się one na walce Bustermarmem, ale jak, skoro został on już zniszczony. Najlepiej, jakby ktoś mi to wytłumaczył, bo przyznam szczerze, że trochę tego nie rozumiem.

Ostatnio edytowany przez Dares (2013-08-31 12:45:46)


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#20 2013-08-31 13:34:11

MikiMaJe
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-28
Liczba postów: 99
WWW

Odp: Mage Guild Wars

Moim zdaniem krytyka jest normalna, a każdy ma prawo do tego aby napisać co o czym sądzi. Naskakiwanie na kogoś za to, że uważa że forum jest "podobne" do NCW jest... dziwne. Forum moim zdaniem jest okay i każdy powinien to uszanować.
Pozdrawiam [dblpt])

Ostatnio edytowany przez MikiMaJe (2013-08-31 13:43:16)


Otmechennyy <-- PBF osadzony w realiach postapokaliptycznego świata. Czy jesteś wystarczająco silny, aby przeżyć? [Status: WORK IN PROGRESS]

Offline

#21 2013-08-31 13:37:59

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Mage Guild Wars

Dares napisał/a:

rezystor, nie pakuj wszystkich do jednego worka i się nie rzucaj. Trolle znajdą się wszędzie, niezależnie od hostingu, czasu. Taką ocenę najlepiej przyjąć na klatę, zamiast się pluć i obrażać. W ten sposób tylko zrażasz ludzi.
Nie lepiej jest napisać, że prosisz tylko i wyłącznie o konkretne oceny, poparte jakimiś argumentami? Takie, po których można wywnioskować, że oceniający zagłębił się w fabułę forum? Według mnie to byłoby znacznie lepsze rozwiązanie.

Po Tobie spodziewałem się jednak umiejętności czytania - szkoda, że i na tym polu się zawiodłem, ale skoro sam nie potrafisz wywnioskować pewnych rzeczy z tekstu to nie zamierzam Cię wyprowadzać z błędu. Poza tym dobieraj odpowiednie słowa do danej sytuacji (Pluć się, rzucać? Gdzie Ty jesteś, w przedszkolu, żeby operować takimi terminami?) i nie rozkazuj mi, proszę, co mam robić, nie jesteś dla mnie żadnym punktem odniesienia, wybacz.

No i jeszcze jedno... przyjąć na klatę? Czyż nie wyraziłem się wystarczająco jasno w poprzednim poście? Ani mnie te posty ziębią, ani parzą. Postanowiłem po prostu w końcu przedstawić swoje, subiektywne, zdanie i przy okazji może uzmysłowić pewnym osobom pewne rzeczy. Także, z łaski swojej, daruj sobie te umoralniające próby.

Jeśli zraziłem w tych postach ludzi pokroju tych, którzy się tutaj, w większości (pogrubienie specjalnie dla Daresa), wypowiadają to jestem z siebie dumny. Od dawna już środowisko puna to zaraza, która całe szczęście się nie przenosi. No ale jak tu ma być dobrze skoro administrator działa tylko wtedy kiedy chce, a moderatorów pochłonęła tajemnicza siła lub, jak kto woli, zorientowali się, że z guana bata się nie ukręci?

Offline

#22 2013-08-31 15:24:55

ten1000
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-08
Liczba postów: 2,052

Odp: Mage Guild Wars

rezystor napisał/a:

Kogo obchodzi taki komentarz, jeżeli ukierunkowany jest z góry negatywnie, bo autor nie lubi FT?

Ten komentarz nie różni się niczym od twoich wypocin.
I to nie tak, że nie lubię FT, tylko ta bajka (tak samo jak komiks) to faktycznie jedno wielkie gówno.

rezystor napisał/a:

Chyba tylko samego autora, napisany dla samego napisania, ot co.

Łał, chcesz jakąś nagrodę za spostrzegawczość?
Napisałem, bo chciałem. Jakiś problem?

Ostatnio edytowany przez ten1000 (2013-08-31 15:25:33)


"Najlepszy sposób, aby żyć pełnią życia, to być dzieckiem bez względu na wiek." - Sakata Gintoki
| Księga I - Mangel upada | Księga II - Martwy Pun |

Offline

#23 2013-08-31 16:13:47

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Mage Guild Wars

ten1000 napisał/a:

Ten komentarz nie różni się niczym od twoich wypocin.

Poza brakiem logiki.

ten1000 napisał/a:

I to nie tak, że nie lubię FT, tylko ta bajka (tak samo jak komiks) to faktycznie jedno wielkie gówno.

Ułaaa, mistrz hejtu się znalazł. Panie i Panowie, oklaski.

ten1000 napisał/a:

Łał, chcesz jakąś nagrodę za spostrzegawczość?

Wystarczy mi, że się ze mną zgadzasz.

ten1000 napisał/a:

Napisałem, bo chciałem. Jakiś problem?

Mam się bać? Ogoliłeś głowę i założyłeś elegancki dresik przed napisaniem tego?

EDIT: Poniżej widać, że poza szczeniackimi tekstami nie stać Cię na nic więcej, także poszukaj sobie innego żywiciela, marny trollu.
EDIT2: jeszcze
więcej
enterów
!

Ostatnio edytowany przez rezystor (2013-09-01 12:17:34)

Offline

#24 2013-08-31 16:22:49

ten1000
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-08
Liczba postów: 2,052

Odp: Mage Guild Wars

rezystor napisał/a:

Poza brakiem logiki.

No tak, przecież trzeba się rozpisać, żeby coś miało sens.

rezystor napisał/a:

Ułaaa, mistrz hejtu się znalazł. Panie i Panowie, oklaski.

Tu nie ma co hejtować. FT to faktycznie słaba produkcja i trzeba być idiotą, żeby tego nie widzieć. 

rezystor napisał/a:

Mam się bać? Ogoliłeś głowę i założyłeś elegancki dresik przed napisaniem tego?

Nie, wolę zwykłe ubrania.
Ale co, jakieś ciężkie chwile z dzieciństwa się przypomniały? Jak mi przykro. [dblpt](

Cięcie:
Oj, znalazł się pan mądry. Trzeba to gdzieś zapisać.
Ja rozumiem, że chciałeś zabłysnąć, ale to nie przejdzie.
Następnym razem siedź cicho, jak nie masz nic do dodania i nie wiesz, co napisać. [dblpt]rolleyes[dblpt]
Cięcie 2:
Komuś się chyba wena skończyła.
Może kiedyś zdradzę ci tę tajemnicę i powiem, do czego służy klawisz "Enter". Kiedyś... [sred])

Ostatnio edytowany przez ten1000 (2013-09-01 15:07:58)


"Najlepszy sposób, aby żyć pełnią życia, to być dzieckiem bez względu na wiek." - Sakata Gintoki
| Księga I - Mangel upada | Księga II - Martwy Pun |

Offline

#25 2013-10-08 21:59:17

m3a1
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2013-09-24
Liczba postów: 152

Odp: Mage Guild Wars

Tak przepraszam że odkopie ale się wypowiem:

MGW to właściwie nic nowego niż NCW poza tematyką, myślałem że będzie tam inne rozmieszczenie wątków, inny styl czy nowe kody? Jednak kopiuj wklej to stara zasada...
Zraziłem się strasznie kiedy Admin NCW zaczął się czepiać każdego kto się wypowiedział tak jak ja, każdy ma prawo do własnego zdania...
Sam w pewnym Zaproszeniu na Dragon Ball PBF napisał że prawda boli. Udowadniasz że właśnie tak jest sapiąc się na krytykę. NCW to był hit a MGW to niewypał który każdy traktuje jako "coś starego" i powinieneś to uszanować a nie się czepiać i robić off top z ten1000 skoro uważasz się za kogoś o wyższej inteligencji(Można to wywnioskować z twoich postów)

Ocena ogólna:
4/10


http://www.pogranicze-pbf.pun.pl - Niedługo otwarcie forum o magii które nie jest pisane na podstawie żadnego filmu, książki, komiksu, anime itp - Napisane 15 Października 2013 - Przewidywane otwarcie: Styczeń 2014 rok.

Offline

#26 2014-06-08 11:08:48

Joffrey
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-18
Liczba postów: 20

Odp: Mage Guild Wars

Pozwolę sobie odkopać ten zapomniany temat. Od wczoraj (?) zacząłem grać na MGW, oczywiście chciałem spojrzeć na rozgrywkę gdyż nie oglądam i nie przepadam za TF aczkolwiek nawet mi się spodobało. Owszem może i szata graficzna jest taka sama jak na NCW (jedynie kolorystyka inna) ale nie odgrywa ona większej roli. Nie wiem, moze większość z was ocenia poziom pbfa po oprawie graficznej jaką prezentuje szukając jednocześnie każdego małego błędu, którego musicie wypomnieć ponieważ coś może być ciekawiej a przede wszystkim lepiej zrobione od waszej. Mi akurat nie przeszkadza, że jest ten sam układ, jest to nowość na punie bo po za NCW i MGW nie widziałem żadnego innego forum o tak rozbudowanym kodzie.
Poziom postów jest wysoki więc przyjemność z grania będzie jeszcze większa.

Offline

#27 2015-08-24 11:24:00

Joffrey
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-18
Liczba postów: 20
Windows 7Opera 31.0.1889.174

Odp: Mage Guild Wars

A więc minął ponad rok a forum dalej się trzyma. Gorąco zapraszam do rozgrywki. Nie przejmujcie się rozbudowaną mechaniką, to jedynie teoretycznie ciężko wygląda zaś w praktyce jest o wiele prostsze niż wam się wydaje, dodatkowo pomoc aktywnych graczy pomoże wam dobrze rozpocząć rozgrywkę.

Offline

#28 2016-03-27 10:24:58

Miyaguchi
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-05
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 49.0.2623.87

Odp: Mage Guild Wars

Od mojej ostatniej wizyty na forum Puna u nas sporo się zmieniło. Tak jest, MGW wciąż żyje! Oczywiście nie będę wypisywał tutaj zmian z ostatnich dwóch lat, do zapoznania się z nimi zapraszam do tego tematu, zaczynając od tego postu: http://www.mageguildwars.pun.pl/viewtop … 3955#p3955

Jednak przechodząc do sedna sprawy. W tym miesiącu mieliśmy dosyć krótką przerwę porównując do przerw innych PBF'ów (niektóre zmieniają się w całkowite zamknięcie). My za to nie jesteśmy z tych poddających się. Dlatego też powracamy ze sporą dawką zmian, czy to wizualnych lub też mechanicznych. Zamiast usuwać stare, błędne trybiki, wymieniliśmy je na nowe o bardziej zaawansowanym działaniu. Jednym z najważniejszych celów było sprowadzenie wszystkich magii specjalnych do takiego samego poziomu, by jedna nie różniła się znacznie od drugiej. Dodaliśmy także kilka ciekawych dodatków, które napędzą ochoty na granie.

Zapraszam do zapoznania się z naszym PBF! Pozdrawiam, Miyaguchi.

[25.03.2016r.]
            - Nowy budynek: Warsztat budowlany (klik)
            - Nowy system budynków: Niszczenie i naprawianie (klik)
            - Dodanie do wszystkich lokacji stanu budynków
            - Aktualizacja budynku: Port (klik)
            - Aktualizacja budynku: Pomnik Mistrza (klik)
            - Aktualizacja budynku: Bar (klik)
            - Aktualizacja budynku: Punkt medyczny (klik)
            - Aktualizacja budynku: Sąd (klik)
            - Aktualizacja budynku: Bank (klik)
            - Aktualizacja budynku: Schron (klik)
            - Aktualizacja budynku: Więzienie (klik)
            - Aktualizacja budynku: Karczma (klik)
            - Aktualizacja budynku: Polana z nagrobkami (klik)
            - Nowy smok: Acnologia (klik)
            - Nowy smok: Igneel (klik)
            - Nowy smok: Grandeeney (klik)
            - Nowy smok: Metalicana (klik)
            - Nowy smok: Weisslogia (klik)
            - Nowy smok: Skiadrum (klik)
            - Nowy smok: Bulbuun (klik)
            - Aktualizacja smoka: Oscurtia (klik)
            - Aktualizacja smoka: Pestilence (klik)
            - Wprowadzenie nowych klas: egzorcysta oraz demon (klik)
            - Zwiększenie limitu energii dla egzorcysty oraz demona (klik)
            - Narzucenie magii dodatkowej, jako wbudowana dla egzorcysty i demona (klik)
            - Zmiana pogody (klik)
            - Dodanie nowego poradnika: Administracja (klik)
            - Dodanie nowego poradnika: Egzorcyści i Demony (klik)
            - Dodanie nowego poradnika: Smoki (klik)
            - Dodanie nowego poradnika: Siła Broni (klik)
            - Utworzenie tematu: Magie własne v2 (klik)
            - Utworzenie tematu: Propozycje nowych zaklęć v2 (klik)
            - Aktualizacja magii: Ka no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Tetsu no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Ka no Metsujin Madoshi (klik)
            - Aktualizacja magii: Ten no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Jūryoku no Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Konasui (klik)
            - Aktualizacja magii: Toki no Āku (klik)
            - Aktualizacja magii: Taiju No Āku (klik)
            - Aktualizacja magii: Rai no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Doku no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Ei no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Haku no Metsuryū Mahō (klik)
            - Aktualizacja magii: Rai no Metsujin Madoshi (klik)
            - Aktualizacja magii: Ten no Metsujin Mahō (klik)
            - Poprawa błędów w opisach magii: zwykłych, dodatkowych oraz specjalnych (klik)
            - Poprawa błędów w opisach zaklęć (klik)
            - Aktualizacja umiejętności dodatkowej: Smocza Siła (klik)
            - Aktualizacja umiejętności dodatkowej: Punkai (klik)
            - Aktualizacja misji: Nauka nowej magii dodatkowej (klik)
            - Aktualizacja misji: Nauka nowej magii specjalnej (klik)
            - Usunięto czwarty header
            - Dodanie nowej profesji: demon oraz egzorcysta (klik)
            - Dodanie nowej magii: Juso (klik)
            - Dodanie nowej magii: Arigatai mono (klik)
            - Aktualizacja mapy: dodanie nowej, latającej wyspy (klik)
            - Dodanie nowego poradnika: Encyklopedia (klik)
            - Dodanie nowej kroniki: Druga Wielka Wojna ze Smokami (klik)
            - Aktualizacja dodatkowego pola w profilu: rok urodzenia
            - Rozszerzenie forum oraz dodanie nowych grafik
[26.03.2016r.]
            - Aktualizacja Encyklopedii: dodanie stosunków dyplomatycznych (klik)
            - Aktualizacja Konasui: drobne poprawki (klik)
            - Aktualizacja Toki no Āku: dodatkowe informacje (klik)

Offline

#29 2016-03-28 15:46:02

Majestic
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-17
Liczba postów: 152
Windows 7Firefox 45.0

Odp: Mage Guild Wars

Większość aktualizacji i tak jest malutkich, ledwo zauważalnych po prostu żeby było. Powiem szczerze, że tematyka forum jest dla mnie sprawą drugorzędną, najważniejsza jest mechanika rozwoju postaci oraz wygląd forum. U was mechanika jest zupełnie inna niż się przyzwyczaiłem z innych, większych pbfów a dodatkowo przekombinowaliście ze stylem, najgorzej wygląda całe menu forum. Tematy w jakichś brzydkich prostokątach a na nich opisy. Potem jedziemy niżej, między kategoriami jakieś zbędne informacje. Chodzi mi generalnie o to, że nie ma u was porządku jaki musi być by z przyjemnością przeglądać forum + wszystko jak jeden wał jest tego samego koloru. Na plus jest oczywiście wybór szaty graficznej forum, różne banery zmieniające się co jakiś czas.

p.s ocena dotyczy dwóch waszych for.

Offline

#30 2016-03-28 16:33:50

Laptorian
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-28
Liczba postów: 10
Windows 7Firefox 45.0

Odp: Mage Guild Wars

Dodam tak od siebie, że skrypty JS są bardzo źle napisane, co powoduje duuuże opóźnienie forum i lagi (p.s mam internet 200mb a mój komputer również odrzuciłbym z przyczyn jako, że jest to Core i7). Próbowałem na Mozilli, Chrome, Operze, Aurori, Avancie, MS Edge, Cyberfoxie.


http://invincible.oxn.pl/ 65% Dodany header. Dodane obrazki działów i rang. Opisane zostały wszystkie rasy//30.09.2016

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
neptunzabki - forumtestowe - klasa-onlinepce - ikpsesyjka - black-life