Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013-10-21 12:41:19

Astaroth
Użytkownik
Dołączył: 2013-06-02
Liczba postów: 62

Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

Na początek powiem, że okej, mamy dopiero te 16 postów (w tym dwa artykuły), ale ciężko jest rozkręcić forum w pojedynkę. Mógłbym sam sobie odpisywać, albo wrzucać na potęgę różnych artykułów, ale nie widzę w tym sensu. Mam nadzieję, że temat nie pójdzie do śmietnika.

A teraz do rzeczy. Czym, w ogóle, jest Terrae Damnatae? Ano, jest to forum poświęcone szeroko pojętej tematyce grozy, horroru itp. Poruszamy tematy muzyki, literatury, creepypast, zjawisk paranormalnych, filmów etc.  Głównym założeniem forum jest zrzeszenie fanów wspomnianej wcześniej tematyki i wspólne dyskutowanie na związane z nią tematy. Administracja stara się, co jakiś czas, pisać artykuły na wszelkie, związane z motywem przewodnim forum, tematy. Na dzień dzisiejszy nie ma tego wiele, ale z czasem tekstów będzie przybywało. Cóż, nie ma sensu więcej pisać - zainteresowanych zapraszam bezpośrednio na forum [dblpt])

Terrae Damnatae

Zapraszamy!

Ostatnio edytowany przez Astaroth (2013-10-21 12:48:44)

Offline

#2 2013-10-21 15:33:15

m3a1
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2013-09-24
Liczba postów: 152

Odp: Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

Jest już takie forum Creepy Legend - Moim zdaniem powinniście połączyć swoje siły (Wiadomo, rywalizacja nie jest niczym fajnym ale też rozumiem że są prawdopodobnie tylko dwa takie fora).
-----
Do rzeczy, nie za bardzo ogarniam co jest faviconą waszego forum (ciężko zobaczyć), jednak po przybliżeniu gałki ocznej do monitora na odległość 5cm widać coś na kształt czaszki na jakimś polu zgadza się?
Tak jak już sam napisałeś ilość postów nie powala a nawet nie spełnia wymaganego minimum ani w regulaminie ani w moim mniemaniu (80 postów). Według mnie za mała czcionka działów oraz menu i przez to niektóre napisy zrobione na brązowo np. "Hyde Park" zlewa się ze sobą co daje efekt lekko zamazanego a do tego po najechaniu myszką na jakiś dział to kompletna tragedia.

Podoba mi się banner który komponuje się z tłem waszego forum oraz fakt że forum utrzymuje się w standardach kolorystycznych co oznacza że żaden kolor nie odbiega od drugiego .

Podsumowując:
-Ilość Postów
-Rozmiar Czcionki
-Favicona niewidoczna
+Kolorystyka
+Banner pasujący do tła
+Ładnie zrobiony obrazek Fejsa

Ostatnio edytowany przez m3a1 (2013-10-21 15:34:24)


http://www.pogranicze-pbf.pun.pl - Niedługo otwarcie forum o magii które nie jest pisane na podstawie żadnego filmu, książki, komiksu, anime itp - Napisane 15 Października 2013 - Przewidywane otwarcie: Styczeń 2014 rok.

Offline

#3 2013-10-21 15:52:24

AdaseK
Użytkownik
Skąd: się wziąłem?
Dołączył: 2011-07-07
Liczba postów: 843

Odp: Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

m3a1 napisał/a:

Według mnie za mała czcionka działów oraz menu i przez to niektóre napisy zrobione na brązowo np. "Hyde Park" zlewa się ze sobą co daje efekt lekko zamazanego a do tego po najechaniu myszką na jakiś dział to kompletna tragedia.

Efekt tego kodu

.pun a:hover {
text-shadow: 0px 0px 1px orange;
}

Wystarczy usunąć i rozmazanie po najechaniu zniknie, lub po prostu zmniejszyć cień. Co do forum to posty jakiś poziom trzymają, grafika ładnie dopasowana pod klimat oraz pod samą siebie.

Offline

#4 2013-10-21 16:08:54

Astaroth
Użytkownik
Dołączył: 2013-06-02
Liczba postów: 62

Odp: Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

@m3a1, rozmairu favicony zwiększyć się nie da - jest to wartość automatycznie narzucana przez przeglądarki. Jeżeli znajdę jakiś lepszy i bardziej widoczny obrazek, to go zmienię. Co do reszty uwag, to rozmiar czcionki zostanie zmieniony (faktycznie kilka px przymała). Natomiast efekt rozmazanego linku, po najechaniu jest zamierzany, mogę co najwyżej zmniejszyć jego skalę.

Tak jak już sam napisałeś ilość postów nie powala a nawet nie spełnia wymaganego minimum ani w regulaminie ani w moim mniemaniu (80 postów)

Jak dla mnie głupotą jest narzucanie jakiegokolwiek minimum, co do ilości postów. Liczy się przede wszystkim jakość, chyba że Ty wychodzisz z innego założenia. Nic mi do tego.

@AdaseK, dzięki za komentarz [dblpt])

Offline

#5 2013-10-21 16:40:29

m3a1
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2013-09-24
Liczba postów: 152

Odp: Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

Słuchaj, nie traktuj mnie jak wroga. Nie obrażaj mnie na wstępie "głupotą jest" najwyraźniej uruchomiłeś swoją agresję i już chciałeś mnie jechać...
Narzucam sobie ilość postów tylko na PBF co zapomniałem dopisać i jest to mój błąd.


http://www.pogranicze-pbf.pun.pl - Niedługo otwarcie forum o magii które nie jest pisane na podstawie żadnego filmu, książki, komiksu, anime itp - Napisane 15 Października 2013 - Przewidywane otwarcie: Styczeń 2014 rok.

Offline

#6 2013-10-21 16:46:09

Astaroth
Użytkownik
Dołączył: 2013-06-02
Liczba postów: 62

Odp: Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

@m3a1, nie wiem gdzie Ty wywnioskowałeś, że traktuję Cię jak wroga. I tak, tak bardzo uruchomiłem swoje pokłady agresji, że napisałem, że coś jest głupotą.

Offline

#7 2013-10-23 18:08:18

gurwa
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-31
Liczba postów: 1

Odp: Terrae Damnatae - coś dla miłośników grozy...

Astaroth, forum oczywiście spoko. Trzeba nad nim popracować z postami, ale jak dla mnie reszta jest ok.

Ostatnio edytowany przez gurwa (2013-10-23 18:09:51)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
chicagobigcity - myrp - starife - vacant - projectpangamic