Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013-12-17 18:54:33

xn
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-09
Liczba postów: 455

Koniec mojeforum.net

To nie żadna reklama, bo w końcu serwis ten kończy swoją działalność.
Szkoda, że kolejny hosting for kończy swoją działalność, miejmy nadzieję że nie spotka to PUN.pl.

Bazę danych można zgrać do 15 grudnia, ale tym, co mają tam forum polecam to zrobić jak najszybciej.

Przenosić polecam w ten sposób (sam przenosiłem jedno forum), by kopię bazy danych wgrać na własny hosting, wraz ze skryptem phpbb2 (czyste phpbb2! nie przema!).

Następnie wywalane przez phpbb2 błędy googlować (zmieniając nazwaforum_ na phpbb_ w prefiksie) i wklejać regułki mysql z porad tam znalezionych do phpmyadmin (tylko rozważnie!).
Nie zważajcie uwagi na kodowanie! To tylko wina deklaracji kodowania w nagłówku html, baza jest ok.
Gdy macie już działające phpbb2 wystarczy, że będziecie postępować z instrukcjami aktualizacji do phpbb3 dostępnymi w internecie (odradzam konwersję do phpbb by przemo). [sred])

Offline

#2 2013-12-17 21:21:27

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW

Odp: Koniec mojeforum.net

Mam nadziej, że Tomek nam kiedyś takiej "niespodzianki" nie zrobi [sred])


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#3 2013-12-18 10:07:08

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,040
WWW

Odp: Koniec mojeforum.net

Szkoda serwisu, który upadał od dłuższego czasu. Kontaktowałem się wielokrotnie z właścicielem serwisu, aby kupić/przejąć serwis i uchronić go przed wyłączeniem, ale zawsze po kilku mailach niestety urywał się kontakt z jego strony [dblpt](

Jeżeli chodzi o PUN.pl to nie zamierzam go zamykać w najbliższych latach, także nie musicie się o to martwić.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#4 2013-12-19 20:07:27

Mathias
Użytkownik
Skąd: Tajemnice Antagarichu
Dołączył: 2007-03-10
Liczba postów: 497
WWW

Odp: Koniec mojeforum.net

Kiedyś to był moim zdaniem jeden z lepszych i bardziej przystępnych serwisów dla darmowych for (bez zbędnego nadmiaru funkcji, a przez to przejrzysty). Nadmiar agresywnych reklam był początkiem końca serwisu. Administracja w dużej mierze się sama przyczyniła do klęski swoim kierunkiem polityki i postawą (tomek napisał, jak wyglądały jego rozmowy z administracją, ja ze swojej strony mam podobne doświadczenia - a kiedyś tak nie było, wszystko się zepsuło przez ostatnich kilka lat). Wiele forów zapewne zniknie bezpowrotnie, nawet jeśli uratują się kopie ich baz danych (przetransferowanie strony na nowy serwer często kończy się niepowodzeniem, szczególnie w przypadku takiej wymuszonej migracji). Sam prowadziłem tam kilka for w latach 2006-2009, po czym zrezygnowałem z serwisu ze względu właśnie na jego degenerację.

Co do pun.pl, to trzyma się on bardzo dobrze, a po zapowiadanej aktualizacji może być jeszcze lepiej, na co osobiście liczę [dblpt]). Choć wiadomo, jak to jest z rynkiem, wszystko może się zmienić dosłownie z dnia na dzień. Póki co jednak chyba nie ma powodów do obaw, skoro tomek mówi, że jest ok [sred]).

Pozdrawiam i dziękuję za możliwość korzystania z usług serwisu.


ggg%C5%82adkie.png

Offline

#5 2013-12-30 10:20:15

jrk
Użytkownik
Dołączył: 2013-12-30
Liczba postów: 1

Odp: Koniec mojeforum.net

Oby pun.pl trwało [sred])

Offline

#6 2014-01-04 16:59:51

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Koniec mojeforum.net

Nie, żeby coś, ale to w pewnym sensie może się przysłużyć punowi.
Jak? Chociażby ze względu na fakt, że ludzie, których fora zostaną usunięte będą szukać nowego hostingu, a w wielu przypadkach wybór może paść właśnie na ten serwis. Już widziałem jedno forum tutaj przeniesione właśnie stamtąd.


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#7 2014-02-11 17:21:35

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,040
WWW

Odp: Koniec mojeforum.net

Chociaż moja wrodzona skromność podpowiada mi inaczej, muszę to napisać ;-) Niedługo będziecie mogli zakładać fora również w domenie mojeforum.net oraz mojeforum.com.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#8 2014-02-11 18:41:28

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW

Odp: Koniec mojeforum.net

tomek napisał/a:

Chociaż moja wrodzona skromność podpowiada mi inaczej, muszę to napisać...

[dblpt]P
A jak ktoś już posiada forum z domeną pun.pl to będzie możliwość zmiany?


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
chicagobigcity - vacant - myrp - plrpg - krotka1a