Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2014-03-15 14:04:23

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Forum o PBFach

Kilka lat temu Elian miał dobry pomysł odnośnie zrobienia forum o PBFach, gdzie osoby zainteresowane takim sposobem spędzania czasu oraz sami twórcy mogli znaleźć wiele ciekawych porad, opinii, a także pomoc ze strony podobnych im ludzi. Wszystko trzymało się naprawdę dobrze, forum się rozrastało, a użytkowników przybywało. Było to moim zdaniem naprawdę fajne miejsce. Teraz jednak go zabrakło. Jak już ktoś pewnie zauważył, PBFGuild zaczęło upadać, a jakiś czas temu już słuch po nim zaginął.

Jednakże życie toczy się dalej, a PBFy dalej powstają. Wielu jest amatorów, którym wsparcie by się przydało. Ostatnio Eliana na punie nie widziałem, więc raczej mało są szanse, aby można było skorzystać z pbfy.pun.pl (chyba, że ktoś ma z nim jakiś inny sposób kontaktu). A szkoda. Można również założyć nowe forum, z tym że kto mógłby je poprowadzić?


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#2 2014-03-24 18:35:31

VeniK
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-24
Liczba postów: 145

Odp: Forum o PBFach

Może ty? Z tego co wiem bardzo się na tym znasz i jesteś w tym dobry [dblpt])

Offline

#3 2014-03-26 16:01:15

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Forum o PBFach

Od razu zaznaczam, że w tej kwestii odpadam z pewnych względów (głównie chodzi o czas, a i znajdą się tutaj lepiej obeznani z tematyką).
Mogę pomóc, ale na pewno nie poprowadzić.


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#4 2014-04-19 17:59:43

DayRon
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2013-05-06
Liczba postów: 91

Odp: Forum o PBFach

Dobry pomysł, sam chciałem kiedyś otworzyć takie forum, ale nie było zainteresowanych do pomocy.
Obecnie mam problemy z internetem, także nie będę w stanie udzielić pomocy co chętnie bym zrobił.
Na razie mogę życzyć tylko powodzenia [sred])

Offline

#5 2014-04-21 23:53:09

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Forum o PBFach

Również kiedyś myślałem o takim forum, ale samemu ciężko coś takiego zrobić, jakby była większa grupka to byłoby to całkiem ciekawie przedsięwzięcie [dblpt])


Również Hiraki

Offline

#6 2014-04-22 09:02:19

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Forum o PBFach

Gdyby uzbierało się chociażby te kilka osób, plus okruszyna zaangażowania do tego, coś by mogło z tego być. Jeśli ktoś ma czas i chęci, proszę aby tutaj to napisał. Przynajmniej będzie wiadomo na jakim gruncie stoimy.


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#7 2014-04-22 16:27:09

Joffrey
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-18
Liczba postów: 20

Odp: Forum o PBFach

Zamiast pytać się ludzi kto jest chetny itp, może od razu przedstawić co i jak bo większość pewnie myśli inaczej niz powinni.,

Offline

#8 2014-04-23 11:59:56

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Forum o PBFach

Moglibyśmy już utworzyć forum, aby to się w ogóle ruszyło, a przy okazji to napędzi chętnych niesienia pomocy do zgłaszania się.
Jeśli ktoś chce się zaangażować niech napisze jaką funkcje chciałby pełnić czy w jakim zakresie pomagać.


Również Hiraki

Offline

#9 2014-04-23 12:26:47

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Forum o PBFach

Przez następne dwa dni mam trochę pracy, ale potem mam wolne do 5 maja. Mogę pomóc przy prowadzeniu jedynie, lecz na pewno nie sprawować funkcji Admina.


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#10 2014-04-23 12:49:56

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Forum o PBFach

No to cóż, szukamy chętnych, a w szczególności admina.
Dajemy propozycje nazw, oczywiście po uprzednim sprawdzeniu czy nazwa jest wolna.
grajbyforum
pbfgame
Coś mniej dosłownego:
konsorcjum (to ciekawe, na to bym obstawiał)
przymierze

@EDIT

Nic, nic... [dblpt])

Ostatnio edytowany przez Morty (2014-04-28 00:23:01)


Również Hiraki

Offline

#11 2014-04-27 16:01:51

Baczus
Użytkownik
Skąd: ten spam?
Dołączył: 2010-02-25
Liczba postów: 448
WWW

Odp: Forum o PBFach

Jak dla mnie temat takiego forum jest bardzo dobry.
Musi ono powstać jak najszybciej z kilkoma osobami, by od razu zacząć pracę nad podręcznikowymi systemami PBF ów doskonalonymi przez dyskusje i dzięki doświadczeniom różnych osób, które administrowały takie fora.
Co do administracji to bardziej polecałbym zespół niż solowego lidera, a rzecz kto założy jest o tyle zbędna, że ważne jest tylko, aby ta osoba nie zdominowała dyskusji i całego forum.
Z miłą chęcią pomogę w rozwijaniu takiego forum [dblpt])

Ostatnio edytowany przez Baczus (2014-04-27 16:03:32)

Offline

#12 2014-04-27 23:40:55

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Forum o PBFach

Moja rada: to nie działa tak, że robimy wszystko "jak najszybciej" i "bierzemy osoby znające się". Taki twór nie przetrwa długo. Forum musi zostać założone przez ludzi, którzy sobie wzajemnie ufają. Sami nie muszą mieć nie wiadomo jakiego doświadczenia w PBF-ach, bo tu się rozchodzi bardziej o organizację projektu niż to, ile kto wiedzy na ten temat posiada. Z wiedzy o PBF-ach nie zbudujesz prężnie działającego forum.
Nie może być też robione szybko. Jeśli forum ma się przekładać nie na ilość a na jakość, wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Inaczej nie ma szans wybicia się. Administrator takiego czegoś musi wiedzieć, że bierze na siebie ogromne wyzwanie już w momencie nawet nie otwarcia, a założenia go.


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#13 2014-04-28 00:21:49

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Forum o PBFach

Tu się zgodzę z Reirą co do wiedzy i doświadczenia ludzi tworzących (pokuszę się o słowo) nasz projekt. Nie każdy musi się na tym świetnie znać, by pomóc w rozwoju projektu azali świata PBF. Na pewno wielu ludzi z mniejszą wiedzą będzie lepszych od jednego człowieka z większą, ponieważ takiemu może wiele rzeczy umknąć oraz jedna osoba nie myśli w różnych aspektach jak to by się miało w przypadku większej grupy, która się również wzajemnie uzupełnia, mamy dwa plusy.
Zachęcam do dyskusji na ten temat i proponuję byśmy przymierzali się już do stworzenia forum.


Również Hiraki

Offline

#14 2014-04-28 18:21:35

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Forum o PBFach

Cóż... nie jestem człowiekiem, który posiada masę wolnego czasu, ale chętnie przyłączyłbym się do tego projektu, ponieważ uważam, że mogę do niego wnieść sporo dobrego. Takie forum przyda się "światu", może uda się stworzyć coś co pozbawione będzie kolesiostwa i skupiać będzie nie tylko kilku administratorów, ale również graczy. Jednak problem tkwi w tym, że IMO duża ekipa administratorów to nie jest dobry pomysł. Dwóch, maks trzech, reszta w charakterze wsparcia, ale i to dopiero po otwarciu lub niedługo przed.

Krótko rzecz ujmując, jeżeli ktoś ma jaja i nie zamierza zrezygnować po kilku miesiącach to może śmiało się ze mną skontaktować i ruszamy, w przeciwnym wypadku dajcie sobie siana, bo nic lepszego niż już jest nie wymyślicie. Nie chciałbym marnować czasu, którego i tak nie mam zbyt wiele na pierdoły, ale zająć się tym poważnie.

Offline

#15 2014-04-28 20:42:44

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Forum o PBFach

Nie widzę problemu w większej grupie adminów, jednakże nie widzę argumentów za tym by było tych adminów mnóstwo, czemu uważasz, że duża grupa jest złym pomysłem?

Nie ma się co kontaktować ustalmy nazwę, stwórzmy forum i bezpośrednio na nim będziemy prowadzić rozmowy. Nie komplikujmy sobie życia [dblpt])
Co do nazwy ja jestem za konsorcjum, czekam na propozycje.


Również Hiraki

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
playyourgame - 1z10 - testlife - specyfic - blogsoftheworld