Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-07-13 20:23:43

MarxVen
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-02
Liczba postów: 155
UbuntuChromium 43.0.2357.130

Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Czy są tutaj jacyś fanatycy serialów? Forum ogólnie skupia się na kilku najnowszych serialach (Mr. Robot, True Detective, Wayward Pines, Daredevil, Sherlock, HoC, GOT itd.), ale jest też kategoria do pisania na temat innych serialów.

Poszukuję osób, które chciałyby pomóc w rozruszaniu forum, głównie redaktorów. Mógłby przydać się też grafik, moderator, programista oraz osoby, które doradziłyby coś, przetestowałyby i wyraziły swoją opinię.

Forum jest póki co całkowicie autorsko tworzone przeze mnie (cały silnik forum, design i tak dalej).
W ciągu kilku najbliższych dni najprawdopodobniej skończę pracę nad silnikiem forum i będzie można ruszać.

Dla zainteresowanych mogę podać link do tego co już zrobiłem.

Kontakt do mnie:
- tutaj w temacie
- himv@g.pl
- ostatecznie gg (ktoś z tego jeszcze korzysta? ja rzadko) 33939625

Pozdrawiam.

Offline

#2 2015-07-13 21:22:43

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW
AndroidChrome 41.0.2272.96

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

MarxVen napisał/a:

Forum jest póki co całkowicie autorsko tworzone przeze mnie (cały silnik forum, design i tak dalej).

Po co wymyślać koło na nowo? Jest tyle silników for wystarczy je modyfikować.
Z ciekawości zobaczyłbym co zrobiłeś, jak możesz to daj link.


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#3 2015-07-13 22:13:14

MarxVen
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-02
Liczba postów: 155
UbuntuChromium 43.0.2357.130

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Offline

#4 2015-07-14 16:43:13

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Nie przyglądałem się za bardzo twojemu projektowi ale napiszę to co mi się rzuciło w oczy:
-spoooooro pracy z CSS'em
-przydał by się jakiś system zabezpieczeń przed rejestracja spam botów
-Przydało by się popracować jeszcze przy responsywności
-brak statystyk forum [dblpt][slash]


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#5 2015-07-14 19:20:48

MarxVen
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-02
Liczba postów: 155
UbuntuChromium 43.0.2357.130

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Jeśli chodzi o spam boty to w panelu administracyjnym forum będzie możliwość włączenia captchy + aktywowania konta poprzez link w emailu, ale dopóki problem spam botów się nie pojawia - nie mam zamiaru tego włączać. Spam boty raczej się rzucają na fora, które są stworzone na popularnym silnikach (typu: phpbb, mybb, pun itd), a pod te autorsko zrobione nie są po prostu skonfigurowane.

Ta, tą responsywność mam zamiar jeszcze męczyć. [dblpt]P

Co do statystyk - tak jak mówiłem wciąż nad tym pracuje, takie bajery raczej dodaje się zawsze pod koniec. [sred]) Na razie zawsze trzeba się skupić na podstawowych opcjach.

Jak masz jeszcze jakieś propozycje/słowa krytyki/cokolwiek pisz śmiało bo zależy mi na zdaniu potencjalnych użytkowników.

Offline

#6 2015-07-14 20:50:03

Rudik
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2007-06-18
Liczba postów: 5,530
Windows 8.1Firefox 39.0

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Jak dla mnie trochę słabo wygląda te powiększanie się niektórych elementów po najechaniu na nie myszką - wszystkie elementy obok muszą się wtedy dostosować i leci domino.

Nazwy kategorii jako obrazki to też słaby pomysł (wiadomo czemu). Jak chcesz użyć niestandardowej czcionki to użyj @font-face albo jakiegoś JSowego wspomagacza.

No i te style inlinowe kłują w oczy, nie mówiąc już o center w niektórych miejscach [sred])

Offline

#7 2015-07-15 12:33:00

Mathias
Użytkownik
Skąd: Tajemnice Antagarichu
Dołączył: 2007-03-10
Liczba postów: 497
WWW
Windows 8.1Firefox 39.0

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Mnie jako zwolennikowi tradycyjnej prostoty sama podstawa struktury forum się podoba, jedynie rzeczywiście przydałaby się jakaś stopka ze statystykami i ShoutBox. Rzeczywiście, lepiej nie robić obrazkowych nazw, bo z czasem staje się to problematyczne. Dobrze, że są takie osoby, którym się chce tworzyć coś od zera (w tym wypadku silnik forum), bo w ten właśnie sposób znajduje się często nowatorskie rozwiązania w wielu dziedzinach. Powodzenia!


ggg%C5%82adkie.png

Offline

#8 2015-07-15 14:15:00

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW
AndroidChrome 41.0.2272.96

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Mathias napisał/a:

Dobrze, że są takie osoby, którym się chce tworzyć coś od zera (w tym wypadku silnik forum), bo w ten właśnie sposób znajduje się często nowatorskie rozwiązania w wielu dziedzinach.

Zgadza się ale robienie silnika pod jedno forum to chyba się nie opłaca no chyba, że autor da/sprzeda ten silnik innym do użytku.


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#9 2015-07-15 22:30:48

Mathias
Użytkownik
Skąd: Tajemnice Antagarichu
Dołączył: 2007-03-10
Liczba postów: 497
WWW
Windows 8.1Firefox 39.0

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

Na ile się opłaca, tego nie wiem, zależy chyba od konkretnego przypadku (niektóre serwisy mają swoje własne silniki for, jak np. bliska mi tematycznie Jaskinia Behemota, co stanowi ich atut). Choć generalnie racja, na pewno żeby pozyskać coś dla siebie i szerszej społeczności, trzeba taki silnik udostępnić. Bez tego można się natomiast pobawić i/lub zwiększyć umiejętności, co też jest korzystne. Tworzenia nowego silnika nie nazwałbym raczej wymyślaniem koła na nowo, tylko bardziej metody jego wytwarzania/wykorzystania. Kreatywność jest warta pochwały, co nie znaczy że zawsze kończy się sukcesem, ale tego na wstępie trudno przewidzieć.


ggg%C5%82adkie.png

Offline

#10 2015-07-20 19:45:25

MarxVen
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-02
Liczba postów: 155
UbuntuChromium 43.0.2357.130

Odp: Poszukuję redaktorów (i innych) na forum o serialach.

[temat można zamknąć, zająłem się innym projektem]

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
plugidwuskibowerpgedition - forum-xytheria2 - forumdream - gminachorkowka - metin2mody