Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-10-19 17:36:13

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 53.0.2785.143

Królestwo Północy - forum PBF

IMAzJUO.png

Królestwo Północy - forum PBF w klimacie fantasy

Królestwo Północy na mapie wygląda niepozornie - odległa, wiecznie zaśnieżona wysepka pośród północnych oceanów. Rządzą nią Freyowie, albinotyczny ród, słynący na równi z magicznej potęgi, jak i z szaleństwa. Tutejszy lud jest twardy, nie lęka się ani uczciwej walki o przetrwanie w surowych warunkach, ani przebycia morskich przestworów w celu zagrabienia dóbr z innych krain.

Uniwersum
Samo Królestwo Północy to wierzchołek góry lodowej. Opracowujemy ogromny, zróżnicowany świat, gdzie oprócz śnieżnych pustek znajdują się dyszące wilgocią dżungle, mroczne puszcze, ogromne pustynie, niebezpieczne morza i orientalne miasta. Wszystkie te krainy zamieszkują istoty różnych gatunków i ras.
Początkowo użytkownicy będą mieli dostęp jedynie do Królestwa Północy, które samo w sobie ma kilka tajemnic w zanadrzu. Kolejne kontynenty, lokacje oraz opcje tworzenia postaci zostaną dodane w miarę rozwoju forum. Chcemy uniknąć sytuacji, gdy niewielka gromadka użytkowników rozproszy się po całym szerokim świecie, by już nigdy nie spotkać się ponownie.

Rozgrywka
Początek tego uniwersum to swobodna, szybka rozgrywka niewielkiej grupy osób i hołdując tej tradycji, dajemy graczom wolną rękę w przeżywaniu przygód. Jednocześnie jednak chcemy uniknąć nudy, dlatego właśnie nasz Mistrz Gry to istotka nieprzewidywalna i kapryśna jak sam los, gotowa w najmniej spodziewanym momencie pokrzyżować graczom szyki lub też odwrotnie - postawić ich wobec wyjątkowo szczęśliwego zbiegu okoliczności.
Zależy nam na tym, aby "próg wejścia" dla chcących rozpocząć przygodę w Królestwie Północy był jak najniższy, co nieco trudno pogodzić z rozbudowanymi realiami świata. Dlatego nie komplikujemy spraw, które według nas powinny być proste i nie wprowadzamy w żaden sposób mechaniki rodem z papierowych RPG, a obowiązkowe pola w Karcie Postaci ograniczone zostały do niezbędnego minimum. Nie uzależniamy też losów postaci od długości i literackości odpisów użytkownika - wierzymy, że mądry balans między jednozdaniowymi postami a elaboratami na wiele linijek jest możliwy!

Nie znikniemy
Nasze forum istnieje od dwóch lat, a samo uniwersum - od ponad trzech. Zaczęło się od sesji, rozgrywanej w offtopicu w miejscu poświęconemu zupełnie innej tematyce i trwa od tamtej pory niemal nieprzerwanie. Obecnie mamy za sobą trzynaście dokończonych sesji oraz łącznie około trzydziestu pięciu tysięcy odpisów. Przez ten czas świat - jego geografia, realia, panujące w nim zasady - ukształtował się i niejako naturalnie wytworzył własne, twarde reguły.  Teraz głównie zajmujemy się ubieraniem ich w przystępną formę.
Myślę, że mamy pewną podstawę, by stwierdzić że nasz zapał nie jest słomiany, a forum nie zniknie z powodu gorszych dni czy to użytkowników, czy administratorów.

Status prac:
- rejestracja jest w chwili obecnej zamknięta, ale można podczytywać forum;
- regulamin i wskazówki postępowania dla nowych graczy są gotowe;
- trwa uzupełnianie baz wiedzy: opisów lokacji, NPC, praw magii;
- nad szatą graficzną ciągle dyskutujemy, ale prawdopodobnie zostanie taka jaka jest (bardzo minimalistyczna), a w każdym razie ma najniższy priorytet.

Mamy nadzieję otworzyć rejestrację najpóźniej z początkiem grudnia.

Offline

#2 2016-10-31 07:39:25

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
UbuntuFirefox 47.0

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

W ciągu ostatnich dwóch tygodni trwały na forum intensywne prace. Dokonano następujących zmian:

1) Dodaliśmy ogłoszenia! Teraz mamy tablicę, na której znajdą się informacje o panującej obecnie porze roku, streszczenie najważniejszych wydarzeń dotyczących fabuły oraz przegląd zmian na forum.

2) Nowy layout forum! Chociaż nie zrezygnowaliśmy z minimalizmu, dodaliśmy nieco kolorów oraz wyraźniejszy podział działów. Stosownie do sytuacji, zmianie uległo także nasze logo, które teraz jest kolorystycznie dopasowane do szablonu.

3) Odświeżenie niektórych tematów! Bardziej przejrzyste i czytelne są teraz: Karta Postaci oraz podział na Pochodzenia i Klasy. Wre także praca nad uczynieniem Magii jasną i przejrzystą.

4) Pojawiły się nowe wątki! Teraz umiejętności mają swoje stopnie zaawansowania, które zostały odpowiednio opisane. Historia świata, do tej pory dostępna tylko dla użytkowników z gotową KP, jest widoczna dla wszystkich - prace nad nią trwają.

5) Mamy wersję mobilną! Dla użytkowników tabletów i smartfonów pojawiła się lżejsza, czytelna na małych ekranach wersja forum.

Cały czas pracujemy nad Królestwem Północy: uzupełniamy tematy i udoskonalamy naszą koncepcję. Wszelkie uwagi są mile widziane. Jak do tej pory nie mamy znaczących opóźnień.

Offline

#3 2016-11-19 21:07:33

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 54.0.2840.99

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

Przez ostatnich dwadzieścia dni prace nad forum nie ustawały. Dokonano kolejnych zmian:

1) Wykończenie wątków o świecie! Zakończono prace nad Magią i Rasami, a Historia Królestwa Północy została dopisana aż do czasów współczesnych. Będzie ona jeszcze uzupełniana po zakończeniu istotnych dla świata eventów. Uzupełniono także wątki Wiedzy widoczne po akceptacji KP.

2) Nowe powiadomienie o PW! Do tej pory niewidoczne, domyślne powiadomienie o nadejściu Prywatnej Wiadomości zostało poprawione.

3) Kolejne zmiany w layoucie forum! W tle pojawiła się klimatyczna grafika, a wszystkie działy mają teraz reprezentujące je obrazki. Zrezygnowano także ze zmieniających swe zagęszczenie paseczków na rzecz gładkiego podkładu. Dodano obramowanie wokół avatarów.

Mamy także przyjemność ogłosić, iż nabór na beta graczy jest oficjalnie otwarty! Więcej informacji w tym temacie: klik. Chętnych prosimy o kontakt na adres mailowy wolalosu@interia.pl

Offline

#4 2016-11-25 23:18:51

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 54.0.2840.99

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

KjrEFwY.png

Technikalia

- Na forum trwają obecnie testy beta. Dla chętnych, aby się przyłączyć i nas wesprzeć zostały tylko trzy miejsca, więc warto się pospieszyć!
- Graczom został udostępniony CzatBox.
- Reorganizacji uległo forum przeznaczone do gry fabularnej. Jej celem było lepsze uporządkowanie tematów.

***

Fabuła

- Mag Raellik, po krótkim starciu z tajemniczym, agitującym przeciwko panującej dynastii mężczyzną spotyka młodziutką Svanę. Razem decydują się wypełnić niecodzienną misję.
- Nieśmiertelna Lisbeth przy okazji żałoby po księżniczce Freidzie przypomina sobie, dlaczego kobiety nie są lubiane w koszarach.
- Wyspecjalizowany w chwytaniu rekinów rybak Yngvar pada ofiarą złodziejaszków w porcie przemytniczym i nieco pochopnie decyduje się odzyskać utraconą zdobycz.

Offline

#5 2016-12-02 23:19:29

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 54.0.2840.99

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

XvDQl8n.png

TECHNIKALIA

- Pojawiło się wyświetlanie nowych postów, które ma na celu zrekompensowanie graczom dziwnego punowskiego systemu. Ze względu na problemy z kodowaniem polskich znaków, dostępne jest tylko w przeglądarkach opartych na Chromium (czyli Google Chrome, Opera i naturalnie samo Chromium).
- Dzięki beta testom wiemy już, że kluczem do sukcesu jest aktywny Mistrz Gry. Tym samym gra z takowym staje się obowiązującym na Królestwie standardem.
- Dokonano kosmetycznej zmiany w wyróżnianiu tematów przyklejonych, żeby zwiększyć ich widoczność.
- Powstało drzewo genealogiczne rodu Freyów (dostępne dla Mieszkańców Północy).
- Słuchając głosu naszych beta-graczy, postanowiłyśmy zmienić sposób tworzenia Karty Postaci. Teraz najpierw wybieramy pochodzenie, a samo tworzenie KP odbywa się już z pełnym dostępem do działów.
- Powstała galeria proponowanych wizerunków, na razie bardzo skromna. Każdy może podesłać grafikę, do czego gorąco zachęcamy!
- Przed otwarciem forum czeka nas jeszcze kilka zmian: dodamy proste kalendarium, dokładniej wyjaśnimy znaczenie paru organizacji i smoków, wprowadzimy na scenę ważniejsze rody Królestwa Północy, a klasa "Krawiec" zostanie zmieniona na dającego większe pole do popisu "Rzemieślnika".FABUŁA

- Cyniczny i zmęczony światem Gylfin, wiekowy Nieśmiertelny, zostaje wcielony do eskorty Freya. Bez śniadania.
- Patrolująca port Lisbeth natyka się najpierw na pijanego draba, który uważa się za bardzo ważnego kapitana, a potem na wyszczekaną, pewną siebie Mirshen.
- W porcie przemytniczym dochodzi do krwawej rzezi, z której Yngvar i Distraff Dredd wychodzą poranieni, ale żywi.
- Svana i Raellik odnajdują czarnego psa czy może raczej - czarny pies odnajduje ich.PRZYPOMINAMY, ŻE 4 GRUDNIA REJESTRACJA ZOSTANIE OTWARTA.

Wiadomość dodana po 23 h 14 min 27 s:

S3Y0v8F.png

Offline

#6 2016-12-09 18:54:56

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 54.0.2840.99

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

ozjRtge.png


TECHNIKALIA

- Rejestracja otwarta w terminie! Nowi użytkownicy spływają, a już jutro kończy się powitalna loteria, w której wciąż są do zdobycia cenne przedmioty.
- Wkrótce graczom zostanie oddana do dyspozycji nowa kraina, a wraz z nią - nowe lokacje, kolejne pochodzenie, nowe klasy. Trwa sonda, w której użytkownicy mogą zdecydować, gdzie udadzą się w następnej kolejności


FABUŁA

- Yngvar i Dredd opuszczają podejrzaną tawernę oknem i czym prędzej postanawiają opuścić mało im przychylny port przemytników. Środek lokomocji, którym planują to uczynić - łódź Yngvara - jednak zniknął. Dwaj mężczyźni postanawiają pożyczyć sobie inną łódkę, ta jednak okazuje się obłożona potężnym zaklęciem, a jej właściciel nie pała wielkim entuzjazmem na widok złodziei.
- Szukająca pracy wśród odległych, zimnych pastwisk Loralynn trafia na tajemniczego człowieka, który na jej widok wybucha entuzjazmem i próbuje wciągnąć dziewczynę w podejrzane interesy. Magini pozostaje jednak mocno sceptyczna.
- W porcie w Grata i Myrkrinu, skąd wypływa właśnie królewski drakkar, Lisbeth i Mirshen znajdują wspólny język.
- Joakim, piekarz na dworze pani Mauli, podobnie jak cała kuchnia staje wobec dramatycznego braku zapasów w spiżarni.
- W świerkowym lesie Freyów Taedher, półelf i Nieśmiertelny o wielkich planach na przyszłość, spotyka uroczą dzieweczkę. Szkoda, że na grzbiecie monstrualnego wilka i sypiącą niezrozumiałymi dla niego zagadkami.

Offline

#7 2016-12-16 21:50:34

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 55.0.2883.87

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

Yngvar czuł się dość nieswojo w towarzystwie obcego elfa.
"Nie pozwolę mu się onieśmielić" stwierdził i odpowiedział na postawione wcześniej pytanie.
- Przyjaciółmi? Nie wiem. Ocalił mi życie, tak sądzę. Więc mam wobec niego honorowy dług. A ty? Co robisz, gdy nie zapobiegasz kradzieżom łodzi?

Yngvar
TECHNIKALIA

- Mamy system Osiągnięć! Od teraz każdy Gracz ma szansę otrzymać specjalną ikonkę w sygnaturze, honorującą jego dokonania.

- Głosowanie na nową krainę do odkrycia zakończyło się remisem! Trwa sonda rozstrzygająca, czy następnym celem podróży Graczy będą Mgliste Wyspy czy też Meselerin.

- Loteria z okazji otwarcia forum zakończona!FABUŁA

- Łódka okazała się przeklęta. Jeśli Yngvar i Dredd nie odnajdą wszystkich kawałków rozbitego, magicznego dzbanka na czas, ten drugi umrze. Rozdzielają się więc - rybak odpływa z tajemniczym włascicielem łódki, mag natomiast zostaje sam w Porcie Przemytników.

- Svanę z niejasnych przyczyn ujęli Nieśmiertelni. Raellik, nie mogąc nic zrobić, by pomóc przypadkowej znajomej, odprowadza psa do jego właściciela. Zostaje zaproszony na obiad.

- Ralph Mroźny Strzał wyrusza wraz ze swoim dowódcą na poszukiwanie niebezpiecznych stworów ściągniętych z południa przez nierozsądnego magnata. Na Pastwiskach Nieśmiertelni napotykają na podejrzanego mężczyznę, grzejącego się przy ogniu wraz z Loralynn.

- Joakim zostaje wysłany na poszukiwanie sań z zapasami i niczym rycerz ratuje z opresji powożącą nimi Adal.

Offline

#8 2016-12-23 18:56:12

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 55.0.2883.87

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

W tym tygodniu wprowadzono na forum kolejne drobne ulepszenia. Pojawiła się mapa świata, która dała Graczom pojęcie, co i gdzie ich czeka. Poza tym dodano kolejne Osiągnięcie. Również intensywnym działaniom graczy zawdzięczamy kolejne smaczki w rozgrywce - działania Raellika wprowadziły na scenę nowy ród magnacki, Aurorów, natomiast Yngvar w wyniku napiętej konwersacji odkrył czarną magię.

~ ~ ~

Fabularnie było gorąco!

Raellik po długich poszukiwaniach znalazł wreszcie człowieka, który chętnie go zatrudni. Ciężko jednak stwierdzić, czy mag nie pożałuje tego pomysłu, bowiem jego pierwszym zadaniem jest udanie się do Smoczych Kopuł. Trwają właśnie lęgi i gadzie matki mogą być bardzo niezadowolone z obecności wścibskiego intruza...

Płynąc łodzią przez przybrzeżne wody, Yngvar dość szybko orientuje się, że towarzysz jego małego rejsu nie jest byle kim. Jego łódź sama pływa, przyzywa z głębin krakeny, a na koniec obdarowuje rybaka księgą o fascynującym tytule Necronomicon dla opornych, pełną zakazanej wiedzy.

Tymczasem pozostały w przemytniczym porcie Distaff Dredd desperacko stara się odnaleźć kolejne kawałki szklanego dzbanka. Jeden zdobywa od żebraka, po kolejny natomiast udaje się na plac rybny, gdzie z trudem sprzedaje mocno już wymęczone rekinie truchło. Na sam koniec trafia na stragan pełen zielonych szkieł. Ciekawe jak sobie poradzi z tym problemem?

Złotniczka Mas, zapewne dzięki swej słodkiej twarzyczce, zostaje poderwana przez przystojnego barda. Jej nowy znajomy jest nieco namolny, ale na tyle sympatyczny, by nakłonić dziewczynę do rozmowy. Być może rozkwitnie coś pięknego! Nie jest to jedyny forumowy romans, bowiem Joakim, po bliskim spotkaniu ze smokiem skrada wreszcie pocałunek przemiłej Adal. Muszą się rozstać, ale świeżo upieczona ukochana obiecuje chłopakowi, że wkrótce spotkają się ponownie.

Taedhar Lindegrim zostaje oficjalnie pierwszym zmarłym na forum. Tak kończy się irytowanie niewłaściwych kobiet zbyt długim unikaniem odpowiedzi. Może jednak spać spokojnie wśród zasp i śnieżnej zamieci - wieziony przez niego list bezpiecznie dotrze do celu.

Offline

#9 2016-12-30 22:21:08

Akayla
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-19
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 55.0.2883.87

Odp: Królestwo Północy - forum PBF

Kolejny tydzień, kolejne zmiany, zarówno większe jak i mniejsze.

Ponieważ dotychczasowy system, roboczo nazywamy "teleportacyjnym", budził rozliczne wątpliwości, zmieniły się zasady podróżowania między lokacjami krainy. Opanowałyśmy nieco rozgardiasz, powoli wkradający się w dział Karty Postaci, porządkując te należące do bohaterów nieaktywnych lub martwych. Na życzenie Graczy pojawiła się lista z informacjami, kto jest w chwili obecnej ich Mistrzem Gry. Ponadto udało się odnaleźć pierwszą ukrytą lokację w Królestwie Północy - Pałacowe Lochy. Jednocześnie głosowanie na nowy obszar zakończyło się zwycięstwem Mglistych Wysp, wkrótce więc nasi Gracze będą mieli okazję pożeglować do krainy pól uprawnych, białych klifów, surowych zamków i... chłopskiego buntu.

Tymczasem rejestracja na forum została tymczasowo zamknięta, prawdopodobnie do Nowego Roku. O powodach tej zmiany oraz planach na najbliższą przyszłość można przeczytać tutaj.

~ ~ ~

Jak już zostało powiedziane, Pałacowe Lochy zostały odkryte, a dokonał tego Raellik. Jego wycieczka pod pełne smoków Kopuły początkowo zdaje się przebiegać sprawnie, wręcz przyjemnie. Mag poznaje Rae'llaga, który raczy go skromnym wycinkiem historii Królestwa. Niestety, sprawy zaczynają iść źle, kiedy do Raellika odzywa się smocze jajo. Matka rzeczonego nie przyjmuje obecności człowieka ze spokojem. Wywiązuje się walka, w wyniku której Raellik rani smoczycę, a wkrótce potem zostaje obezwładniony i aresztowany.

Distaff Dredd zdobywa kolejny kawałek zielonego szkła, niezbędny dla jego ocalenia. Do tej pory idzie mu zaskakująco dobrze, ale sprawy szybko się komplikują. Oto bowiem klątwa, którą został dotknięty, rośnie stopniowo w siłę, a on sam jest zmuszony powrócić do gospody, z której... niedawno uciekł. Decyduje się działać, w końcu na szali waży się jego życie, ale właściciel przybytku bynajmniej nie wita go entuzjazmem, wręcz przeciwnie, czyni to pałką.

Yngvar tymczasem, opuszczony przez swego dziwnego towarzysza rejsu, bynajmniej nie zapomniał o Distaffie. Przekonawszy się, że Necronomicon dla opornych nie pomaga w szukaniu szkieł i zażywszy nieco odpoczynku, wyrusza na ulice Grata i Myrkrinu w poszukiwaniu jakiegokolwiek śladu kolejnego odłamka. Natyka się przy okazji na Lisbeth, która dowiaduje się, że obiła mordę nie byle pijakowi, ale kapitanowi na usługach Freyów i musi ponieść za to karę. Przynajmniej ta nie wydaje się specjalnie surowa, najwyżej uciążliwa; nikt przecież nie lubi wylewać z ładowni śmierdzącej wody.

Życie Joakima właśnie staje się ciekawsze za sprawą smoków i okresu lęgowego. Kto by pomyślał, że idąc do stajni ze zwyczajną prośbą o podwiezienie, można natknąć się na rozmowne smocze jajo? Zamknięte w nim pisklę zdaje się istotką mocno autorytarną i wyraźnie żąda pomocy Joakima w ogrzaniu się.

Nieśmiertelny Gylfin płynie królewskim drakkarem, nudzi się i popada w poważne tarapaty, o które jednak trudno go winić. Kłótnia z młodocianym dowódcą, ciągnąca się już od wymarszu spod królewskiego pałacu, znajduje wreszcie swoje rozwiązanie. Jak to w przypadku Nieśmiertelnych bywa, jest to rozwiązanie jak najbardziej siłowe i ciężko wyczuć, kto w jego wyniku zostanie jedynie obity, a kto zarobi bełt od nadgorliwego królewskiego kusznika.

Misja Ralpha syna Rolfa nie jest ani trochę przyjemna. Po niewiele wnoszącej rozmowie z przypadkowymi pasterzami, wraz ze swoim oficerem znajduje ciało pierwszej ludzkiej ofiary rakkanów, na które polują. Same bestie uparcie zdają się nieuchwytne. W dodatku jest zimno, w opinii Ralpha dość nudno i jak na prawdziwego Nieśmiertelnego przystało, nie lubi on zwierzchnika.

Mas i jej nowo poznany bard z przyjemnej pogawędki przechodzą płynnie do opowieści o swoim życiu, innych krainach, a wreszcie do napiętej sytuacji politycznej. Tutaj ich zdania wydają się znacząco różnić, śpiewak jest bowiem mocno zafrasowany sprzeciwiającą się Freyom sektą, natomiast Mas delikatnie wyraża swe poparcie dla jej działań.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
cs-legenda - soa - latinowood - xtremegameplus - lonelydrivers