Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 2010-05-11 19:51:45

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Moje prace

Na temat gothicowego tekstu wypowiadałam się już na gadu, więc sobie tutaj tego oszczędzę. Powiem tylko, że nie pasuje mi to, że prawie do wszystkiego wciskasz wątek seksualny. Mam wrażenie, że tu został wepchnięty niemal na siłę, by podtrzymać jakiś kanon. Aczkolwiek, to już co komu.

Co do drugiego, muszę przyznać, że wciągnął mnie bardziej niż poprzednik, choć to nadal nie to. Tacy ludzie nie mogą sobie pozwolić na takie 'wypadki' i wyzwalanie emocji, choć no naturalnie, mimo, iż mało prawdopodobne - mogło się zdarzyć. Zgodzę się z Hogsem w kwestii słówek 'wydymała' i innych podobnych występujących w tekście, choć mniej zwracających uwagę. Kilka błędów interpunkcyjnych i ortograficznych, ale nie umniejsza to przecież fabule. Ogólnie, jest plus z kilkoma małymi minusami.


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#32 2010-05-11 20:44:48

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Moje prace

Hmm, co do "uwłaczających słów", pisałem tak, jak wyraża się mój znajomy strażak. Opowiadanie powstało na bazie naszej dyskusji o pedofilii i tego, co i jak mają się zachować osoby ratujące życie, w chwili, gdy dowiadują się takich rzeczy o osobie ratowanej.

Odnośnie wątku seksualnego w Gothicu, praca na zamówienie, więc i trzeba było wymagania spełniać. Niestety, kontrahent się nie wywiązał i zostałem z... tym. Mam w planie napisać niebawem kilka innych shortów, więc powstaje tu pytanie - chcecie to w ogóle czytać? Bo jeśli nie, to ja zamknę ten wątek.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#33 2010-05-11 21:50:19

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

Odp: Moje prace

Jeśli można to ja się wypowiem:

Ja czytam i będę czytał.

(Więc: Następne teksty mile widziane).

Ostatnio edytowany przez Hogsmed (2010-05-11 21:50:46)


Kazam Kazam.

Offline

#34 2010-05-11 22:15:10

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Moje prace

.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2014-06-21 21:04:16)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#35 2010-05-12 11:37:16

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Moje prace

Ostatnie zdanie należy do mnie! (odświeżenie tematu na prośbę-sugestię xD)


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#36 2010-05-12 11:40:21

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Moje prace

.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2014-06-21 21:04:50)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#37 2010-05-17 01:10:49

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Moje prace

Jak już wcześniej pisałam, początek nie do poznania, że to w ogóle jest opis tak prostej czynności jak krojenie chleba... masakra. ;d


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#38 2010-05-17 02:16:23

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Moje prace

.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2014-06-21 21:05:04)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#39 2010-09-02 21:27:17

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Moje prace

Odświeżam.

Offline

#40 2010-09-02 21:28:03

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Moje prace

.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2014-06-21 21:07:50)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#41 2010-09-02 22:23:22

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Moje prace

Bracia Elterianie! Obudziłem się!

Offline

#42 2010-09-02 23:09:14

Iksker
Użytkownik
Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:
Dołączył: 2008-04-19
Liczba postów: 2,464
WWW

Odp: Moje prace

A ja sie dopiero kładę -.-

Offline

#43 2010-09-18 22:59:42

spiochpl
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-17
Liczba postów: 141

Odp: Moje prace

Przegenialne! ja bym przez całe życie takiego czegoś nie zrobił!

Offline

#44 2011-02-26 10:48:00

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Moje prace

.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2014-06-21 21:08:11)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#45 2011-02-26 18:22:01

Fan Anime
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-03
Liczba postów: 2,588

Odp: Moje prace

Mangel napisał/a:

Symbiot

40 000 lat temu gatunek homo sapiens wszedł w symbiozę z innym gatunkiem wyższym, czysto energetyczną formą inteligencji, niezdolną do przetrwania w coraz cieplejszym klimacie Ziemi.
Istoty te, nazywane same przez siebie Eterianami, stały się dla ludzi tym, co obecnie nazywa się duszą, dając im zarazem możliwość abstrakcyjnego myślenia. W zamian, ludzie nieświadomie utrzymali ginący gatunek Eterian przy życiu, chroniąc ich przed niekorzystnym wpływem środowiska własnymi ciałami.
Nie trwało to długo, gdy wybrany przez Eterian gatunek homo wyparł i stłamsił, a w dalszej perspektywie wybił, większość swoich gatunkowych krewnych, przejął ich osiągnięcia i siedliska, i obwołał się władcą świata.
Symbioty zapłaciły za ten gwałtowny skok ewolucyjny straszną cenę. Rozrastające się świadomości ludzkie przygniotły myśli Eterian, wprowadzając ich w stan umysłowej katatonii.
Wieki mijały, pokolenia ludzi i ich cichych lokatorów rodziły się i umierały, a homo nadal korzystali z daru jaki dął im los. Rozwijali inżynierię i język, udoskonalając wszystko co mogło być udoskonalone. Pojawiła się sztuka, religia, pojawiło się wszystko to co dziś nazywa się kulturą.
Co jakiś czas, wybitne jednostki ludzkie uświadamiały sobie istnienie symbiontów odwracając proces który je zniewalał. To ludzie byli wówczas spychani do roli id, a Eterianie przejmowali władze nad ciałem – nie potrafiąc zrozumieć jaka zmiana w nich samych zaszła i na czym ona polega.
Eterianie dali się poznać ludziom jako wybitne jednostki, twórcy religii, filozofowie, genialni dowódcy i artyści. Wszyscy wybijali się ponad szarą masę ogółu ludzkości, „wyprzedzali swoje czasy”.
W czasach starożytnej Grecji, te wybitne jednostki odkryły prawdę o sobie i świecie który je otacza. Zrozumieli, że to wiedza o symbiozie jest katalizatorem uwalniającym ich, Eterian, z okowów przerośniętych, często pustych myśli. Zadecydowali, że nie chcą naruszać naturalnego porządku rzeczy, mając nadzieję na pogłębienie symbiozy i pełne połączenie obu gatunków.
Uznali jednak też, że nie mogą pozwolić by ludzkość zwolniła w biegu po lepsze życie. Celowo umieścili informacje o symbiozie w swoich dziełach literackich, architektonicznych i innych, tak, by w przyszłości kolejne Symbioty mogły budzić się do  życia i kierować rozwojem ludzkości. Właśnie na tamte czasy datuje się też pierwsze eksperymenty z wyjściem Eterian poza ludzkie ciała, co kończyło się, po dłuższej rozłące, śmiercią człowieka i utworzeniem przez energetyczny byt zapętlonego wzorca zmarłego człowieka. Wtedy narodziły się duchy.
Inne grupy Eterian, na przestrzeni wieków, czyniły inne próby rozwoju ludzi, przyspieszenia procesu totalnego połączenia gatunków czy, odwrotnie, całkowitego oddzielenia się od cielesnego homo. Buddyzm, masoni i ich pseudoreligia oparta na tajemniczej „Wiedzy”, tajemnicza zapaść intelektualna w średniowieczu… To wszystko jest wynikiem działań różnych grup i obozów Eterian.
Wedle mnie, wszyscy Eterianie działali zbyt skrycie, za wolno, za słabo.
To my, Eterianie, wasze dusze, jesteśmy gatunkiem nadrzędnym, lepszym od was – worków mięsa.
Teraz, gdy znasz prawdę, zapewne już się obudziłeś bracie, jeśli nie – bez obaw.
Kiedyś, w którejś chwili gdy twój umysł zwątpi, być może nawet we śnie – uwierzysz. Uwierzysz i kolejny z naszych będzie wolny, tak jak powinno być.

Jakbym widział połączenie'' Tekkaman Blade '' z ''Obcy''.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
rapsymulator - playcraft - mythicrpg - odkrywce - forumreklamowe