Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2010-03-09 00:09:48

jano
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-11
Liczba postów: 1,877

Zatrzymanie animacji gifu

Czy dałoby radę zrobić coś takiego, aby był sobie obrazek nieruchomy i po najechaniu na niego myszką zmienił się on na obrazek gif, tylko, że po odpowiednim czasie animacji (np. 1 sekunda) ten gif zmienił się w nieruchomy obrazek, ale jeszcze inny niż ten przed najechaniem, taki w sumie co by pozostał na końcu animacji tego gifu, potem po odjechaniu kursorem od obrazka była kolejna animacja gif, która zakończyłaby się początkowym nieruchomym obrazkiem (tym przed najechaniem kursorem). Tzn. obrazek biały, po najechaniu kursorem ściemnia się na czarny, a po "odjechaniu" kursorem rozjaśnia się znów na biały.

Offline

#2 2010-03-09 01:17:18

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Takie rzeczy to chyba tylko w php.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#3 2010-03-09 01:20:01

jano
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-11
Liczba postów: 1,877

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Kiedyś już coś takiego robiłem, ale nic z tego nie pamiętam, chociaż wydaję mi się, że to było w php, w CSS, JS i innych kodach pod PunBB nie da rady tego zrobić?

Offline

#4 2010-03-09 02:24:16

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Z tego co wiem, nie. Można się bawić w zewnętrzne hosty, iframe i inne cuda, ale bezpośrednio na forum raczej nie.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#5 2010-03-09 08:00:58

Problemss
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-20
Liczba postów: 34

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Kwestia jest tylko w tym, by ten gif po najechaniu się uruchomił. Bo przecież nie ma żadnego kłopotu w tym, by gif przeszedł i później zrobił się z tego obrazek (na końcu gifa wstawiasz obrazek docelowy, bierzesz bez pętli i tyle [sred]) ). Można by spróbować z jakimś kodem HTML (na pewno jest taki, że po kliknięciu wyświetla się inny obrazek, może też jest, że po najechaniu...)


baner2.gif
wena1.jpg

Offline

#6 2010-03-09 12:32:01

jano
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-11
Liczba postów: 1,877

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Problemss to co ty mówisz (zmiana obrazka po najechaniu), to akurat nie problem, mam już taki kod, niestety działa on tylko na Mozilli Firefox, ale myślę, że znalezienie uniwersalnego kodu to nie problem. Ty, zdaje mi się, masz rozwiązania (albo domysły rozwiązania) tego większego problemu, czyli zmiany gifa po wykonaniu jego animacji na zwykły obrazek. Możesz dokładniej wytłumaczyć o co ci chodzi? Bo pisałeś coś o pętli, ale o ile mi wiadomo w gifie nie można stopować pętli (nawet jak spróbujemy to obrazek automatycznie nam się zapętli) i myślałem może o jakimś kodzie, ale nie mam żadnych pomysłów? O co Tobie chodzi?

Offline

#7 2010-03-09 14:27:41

Rudik
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2007-06-18
Liczba postów: 5,530

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Przy tworzeniu gifa możesz zrobić, aby na końcu pojawiał się inny obrazek.
Co do innego obrazka po najechaniu, to spróbuj to:

<div id="obrazek"></div>

A w ogłoszenie/stopkę wklej to:

<style type="text/css">
#obrazek {
width: Xpx;
height: Xpx;
background: url(adres obrazka) no-repeat; }
#obrazek:hover {
background: url(adres obrazka po najechaniu) no-repeat; }
</style>

Gdzie X: szerokość
Gdzie Y: wysokość

Offline

#8 2010-03-09 15:18:59

jano
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-11
Liczba postów: 1,877

Odp: Zatrzymanie animacji gifu

Rudik, chyba Cię źle rozumiem, albo ja czegoś nie wiem. Chodzi Ci o inny obrazek na końcu gifa (ale w tym gifie) czy o to, że na końcu animacji gifa zupełnie zmienia się plik? Tzn. Po najechaniu na obrazek A (zwykły) zmienia się on na obrazek B (gif), po czym, po końcu animacji znowu zmienia się na obrazek A, czy raczej chodzi ci o to, że obrazek A zmienia się po najechaniu na obrazek B, który jest gifem, ale bez pętli i na końcu gifu w obrazku B znowu jest obrazek A? Bo takich gifów zdaję mi się, że się nie da zrobić, znaczy "unicestwić" ich pętlę... Czy może się jednak da?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
sandronekromanta - sanrpg - zerowka310 - innypunktwidzenia - necropl