Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2006-03-22 16:34:31

Dylan78
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-22
Liczba postów: 2

Kilka pytan poczatkujacego admina

Mam trzy problemy i jesli ktos zaawansowany moglby mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny :

problem 1- chcialbym utworzyc czesc forum dostepna tylko dla zarejestrowanych urzytkownikow i czesc dla niezarejestrowanych. Poprosty po rejestracji mogli by zobaczyc calosc a przed tyko dwa fora. Czy ktos moglby napisac jak to sie robi???

problem 2- chcialbym kontrolowac rejestracje urzytkownikow, a konkretnie jesli tkos chce sie zarejesttrowac to strona wysyla do mnie emaila i ja aktywuje to konto, jesli ktos moze niech tez napisze jak to sie robi,


problem 3- chcialem zmienic styl forum , u udalo mi sie to ale gdy tylko sie zaloguje styl wraca do standardowego a po moim wylogowaniu sie jest taki jak ustawilem, czy moge ustawic syle dla wszystkich jednakowy i jak to sie robi?????



z gory dziekuja za odpowiedz

Offline

#2 2006-03-22 19:01:37

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,045
WWW

Odp: Kilka pytan poczatkujacego admina

1) wszystkie prawa dla danego forum ustawia się następująco:

Administracja --> Forums, następnie wybieramy Edit przy danym forum. W nowo otworzonym oknie prawa do odczytu i zapisu na forum ustawiamy w Edit group permissions for this forum.

Aby forum było widoczne tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych osób, należy pozostawić "ptaszka" przy Members (użytkownicy) w kolumnie Read forum (forum dla odczytu) i usunąć dla Guest (goście).

Pozostałe kolumny to Post replies (pisanie odpowiedzi) oraz Post topics (pisanie tematów).

2) jeżeli chodzi o rejestrację nowych użytkowników to możesz jedynie włączyć weryfikację nowych użytkowników (Verify registrations w Administracja --> Options) przez wysłanie do nich e-maila z linkiem aktywującym konto.

3) jednakowy styl Default style dla wszystkich nowych użytkowników ustala się w Administracja --> Options. Należy pamiętać, że styl ten jest stylem, który będzie widoczny dla nowego użytkownika do momentu jego zmiany w Profilu przez tego użytkownika.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#3 2006-03-22 19:48:27

Dylan78
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-22
Liczba postów: 2

Odp: Kilka pytan poczatkujacego admina

Wielkie dzieki. Teraza moge spac bespiecznie wiedzac ze nikt niepowolany nie wykradnie spraw mojego klanu. JEsli bede mial jeszcze jakies problemy bede tu pisal na bierzaco. [dblpt])   [sred])

Offline

#4 2006-03-22 19:59:57

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,045
WWW

Odp: Kilka pytan poczatkujacego admina

cieszę się, że mogłem pomóc. Mam nadzieje, że chociaż na swoim forum będziesz przywiązywał większą uwagę do pisania postów w języku polskim [dblpt])


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#5 2006-04-28 20:11:47

Cycu
Użytkownik
Skąd: Jasło
Dołączył: 2006-04-18
Liczba postów: 12

Odp: Kilka pytan poczatkujacego admina

A czy można utworzyć forum na którym nowe tematy mogą zakładać użytkownicy mający już określoną liczbę postów, np. 20 postów wzwyż.


"I wiesz co mnie boli, że w głowach się p******i
Zakłócony pokój ludziom dobrej woli" - św.p.Magik

Zapraszam na forum.

Offline

#6 2006-04-28 20:17:06

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,045
WWW

Odp: Kilka pytan poczatkujacego admina

Cycu, nie ma takiej opcji.

Jest jedynie opcja HIDE=X, która umożliwia wyświetlanie posta dla użytkownika z X postami.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
frl - kabany - fordslask - shinigami - socjologia