Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2011-01-23 00:39:23

Hatak
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-16
Liczba postów: 3,174

Informacja o zbanowaniu

Natrafiłem na bardzo poważny problem podczas korzystania z pun.pl. Mianowicie chodzi o zbanowanie mojego adresu IP, a mianowicie przejście banu z Gurloxa na mnie. Aby się tu dostać musiałem wejść przez proxy.
Wysłałem najpierw e-mail, ale dostałem odpowiedź od automatu, że ta została odrzucona. Umieszczę treść tej widomości:

E-mail napisał/a:

Witam, mój nick w serwisie pun.pl to Hatak. Dziś wchodząc na forum pomocy wyświetliła mi się informacja o tym, że zostałem zbanowany z powodu psucia wizerunku serwisu.
Mój brat o nicku Gurlox został zbanowany z identycznego powodu a z którym to dziele łącze. Jako że nasze numery IP różnią się jedną cyfrą (Mój adres IP to: 83.145.172.229, jego adres IP to 83.145.172.228) wydaje mi się iż musiał nastąpić błąd więc proszę o usunięcie z listy zbanowanych mój numer IP 83.145.172.22

Pozdrawiam

Od razu mówię, że próbowałem czyścić cookies, ale to nie pomogło. Muszę też powiedzieć, że nie ma to nic wspólnego z Gurloxem i szczerze, mówię prawdę.


userbar6.png
Rada Makuf Póna - Rzecznik Gibonów  Przedmioty: Worek bez dna (tzn z nieskończenie głębokim dnem), Latający dom

Offline

#2 2011-01-23 08:35:18

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,044
WWW

Odp: Informacja o zbanowaniu

Gurlox dostał bana na IP z końcówką 229, ponieważ ponad 95% jego wypowiedzi pochodziło właśnie z tego numeru.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#3 2011-01-23 12:15:24

Hatak
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-16
Liczba postów: 3,174

Odp: Informacja o zbanowaniu

Właściwie to masz rację, ale nie wiedząc czemu nasze komputery zamieniły się numerami IP. Czy wiesz co mógłbym z tym zrobić?

Edycja: Tomku, Gurlox ma teraz możliwość założenia konta, może po prostu zbanuj IP z końcówką 228, a od banuj z 229?

Ostatnio edytowany przez Hatak (2011-01-23 12:34:40)


userbar6.png
Rada Makuf Póna - Rzecznik Gibonów  Przedmioty: Worek bez dna (tzn z nieskończenie głębokim dnem), Latający dom

Offline

#4 2011-01-23 17:08:15

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,044
WWW

Odp: Informacja o zbanowaniu

Ja widzę z jakiego IP się łączył i właśnie na to IP dostał bana. Jednakże, to że używał twojego to jest sprawa, którą moim zdaniem powinniście wyjaśnić między sobą.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#5 2011-01-23 19:10:08

Hatak
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-16
Liczba postów: 3,174

Odp: Informacja o zbanowaniu

Nie rozumiesz, mój komputer po restarcie modemu przypisał sobie nie wiedzieć czemu IP przez które wchodził Gurlox. Teraz ten może wchodzić na forum pomocy bez najmniejszych komplikacji.


userbar6.png
Rada Makuf Póna - Rzecznik Gibonów  Przedmioty: Worek bez dna (tzn z nieskończenie głębokim dnem), Latający dom

Offline

#6 2011-01-24 08:02:43

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,044
WWW

Odp: Informacja o zbanowaniu

Ale mnie nie interesuje wasz modem tylko lista IP Gurloxa, którą posiadam.

Jeżeli to prawda co piszesz, to ustaw tak modem, aby tobie nie przypisywał zbanowanego IP.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#7 2011-01-24 11:29:02

Gurloxejstfajny
Użytkownik
Dołączył: 2011-01-24
Liczba postów: 6

Odp: Informacja o zbanowaniu

Tomku, tu Gurlox (nie, nie korzystam z proxy ponieważ mam IP Hataka, zajrzyj na chat i zobacz, że to nie proxy; na żadnym proxy nie da się włączyć chata).

Nasz tata kilka dni temu przyniósł laptopa i podłączył mój internet na chwilę do swojego komputera. Gdy internet do mnie wrócił mój komputer miał problem z przypisaniem sobie IP (tak jak Hataka). Po wielokrotnym zresetowaniu modemu komputer wreszcie przypisał nam nasze IP. Jednakże, moje IP dostał Hatak, a ja jego. Nasze IP różniło się jedną cyfrą, korzystamy z tego samego modemu. Sądzę, że ponowne powtórzenie sytuacji byłoby głupotą, ponieważ nic by to nie dało.

Zastanów się, jeżeli ja bym miał ban na IP na moim komputerze, nie miałbym możliwości wejścia (poza proxy oczywiście [dblpt])). Jeżeli Hatak zrobił to konto i podszywał się pod moją osobę, miałbym teraz takie samo IP. Jeżeli wszedłbym przez proxy mój numer na pewno nie różniłby się 1 cyfrą od tego zbanowanego.

Jeżeli to cię to nie interesuje, zostaw to tak jak jest. Ale to niewinna osoba będzie miała bana, a winna będzie sobie spokojnie serfować po punie. Proponuję zbanowanie mojego aktualnego numeru IP i odbanowanie poprzedniego.

PS: Bardzo proszę o nie banowanie dwóch numerów IP. Hatak ma ban tylko na IP, nie na konto. Ja mam teraz tylko na konto.

Offline

#8 2011-01-24 13:24:22

Kwakus
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-29
Liczba postów: 501

Odp: Informacja o zbanowaniu

Lewe konto nie ładnie ^^  zakładać 1 profil możesz, tylko posiadać na forum www.pun.pl!

Offline

#9 2011-01-24 13:42:26

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Informacja o zbanowaniu

Synek, czy Ty w ogóle przeczytałeś o co się rozchodzi?

Offline

#10 2011-01-24 14:50:06

Kwakus
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-29
Liczba postów: 501

Odp: Informacja o zbanowaniu

Do kogo synek mówisz? Mistrzu chyba do siebie ^^

Offline

#11 2011-01-24 15:09:09

Fan Anime
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-03
Liczba postów: 2,588

Odp: Informacja o zbanowaniu

Gurloxejstfajny napisał/a:

Tomku, tu Gurlox (nie, nie korzystam z proxy ponieważ mam IP Hataka, zajrzyj na chat i zobacz, że to nie proxy; na żadnym proxy nie da się włączyć chata).

Nasz tata kilka dni temu przyniósł laptopa i podłączył mój internet na chwilę do swojego komputera. Gdy internet do mnie wrócił mój komputer miał problem z przypisaniem sobie IP (tak jak Hataka). Po wielokrotnym zresetowaniu modemu komputer wreszcie przypisał nam nasze IP. Jednakże, moje IP dostał Hatak, a ja jego. Nasze IP różniło się jedną cyfrą, korzystamy z tego samego modemu. Sądzę, że ponowne powtórzenie sytuacji byłoby głupotą, ponieważ nic by to nie dało.

Zastanów się, jeżeli ja bym miał ban na IP na moim komputerze, nie miałbym możliwości wejścia (poza proxy oczywiście [dblpt])). Jeżeli Hatak zrobił to konto i podszywał się pod moją osobę, miałbym teraz takie samo IP. Jeżeli wszedłbym przez proxy mój numer na pewno nie różniłby się 1 cyfrą od tego zbanowanego.

Jeżeli to cię to nie interesuje, zostaw to tak jak jest. Ale to niewinna osoba będzie miała bana, a winna będzie sobie spokojnie serfować po punie. Proponuję zbanowanie mojego aktualnego numeru IP i odbanowanie poprzedniego.

PS: Bardzo proszę o nie banowanie dwóch numerów IP. Hatak ma ban tylko na IP, nie na konto. Ja mam teraz tylko na konto.

No to chyba nie problem wejść w ustawienie routera ( wnioskuje z tego posta, że macie ) i po prostu zmienić se końcówkę do przypisywania ( np. ja mam ustawione bodajże końcówke by przypisywało od 10-45. Wystarczy, że to zmienię na od 90-99 i nie ma bana dla nikogo
[dblpt]rolleyes[dblpt] )

Offline

#12 2011-01-24 16:16:21

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,044
WWW

Odp: Informacja o zbanowaniu

Ostatnia informacja zanim zamknę ten temat.

Gurlox pozostawił 15072 śladów z postaci IP z końcówką 229 i tylko 319 z końcówką 228.

Hatak pozostawił natomiast 2968 śladów z IP z końcówką 228 i tylko 252 z końcówką 229.

IMHO to teraz wam się pozamieniały IP, po tym jak Gurlox został zbanowany.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
heroesforhire - virusekcraft - exilerpgmta - ventomlife - psmta