Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2011-09-07 14:08:26

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Noof

fanbutton.png
No więc pragnę was bardzo chętnie zaprosić na moje forum, na którym znajdziecie różne skrypty umilające potencjalnym użytkownikom widok na wasze forum. Nie będę się szczegółowo rozpisywał ale podam listę dostępnych skryptów [sred]) niektóre z nich można zobaczyć na NCW.

Lista:
- Jeden obrazek koło ''Ostatnio zarejestrowany''
- Jeden obrazek koło ''Wszyscy użytkownicy''
- Usunięcie ''obwłoczki'' koło nowej ikonki ( Wersja 1.1 )
- Inny ''celpic'' dla każdej kategorii
- Zmienienie koloru linii oddzielającej posty od synganturki
- Box po prawej stronie forum.
- Obrazek z informację w chatboxie. ( Wersja 1.1 )
- Informacje pod główną belką kategorii.
- Inne ikonki po wejściu w forum.
- Ukrycie informacji o ''Zalogowany jako''
- Jak zrobić dwa różne tła w dziale i na forum ( Wersja beta )
- Jak wyłączyć użytkownikowi możliwość wyboru innego stylu ( Wersja 1.1 )
- Przerobiony styl ProSilver z phpbb na PunBB ( Wersja beta )
- Domyślny avatar
- Informacja w poście o użytkowniku po prawej
- Dodatkowa informacja pod avatarem i odnośnikami w profilu.
- Obrazek w szybkiej odpowiedzi, tworzeniu tematu i pw

Niektóre z tych bardziej zaawansowanych postanowiłem zastrzec jak narazie tylko dla NCW, inne natomiast również z zaawansowanych udostępniać tylko forom ( chyba dobrze napisałem ? [dblpt]p ), które mają potencjał i nie są kolejnym z rzędu naruciakiem bądź pokemonem >.<'' jeżeli tak jest - nawet nie pisz.

Pozdrawiam i liczę na ocenki i sugestie co do skryptów [sred])
Noof aka Fan Anime aka ukaszf9.

edit@ www.noof.pun.pl

Ostatnio edytowany przez ukaszf9 (2011-09-24 10:36:27)

Offline

#2 2011-09-07 14:29:06

Steven
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-16
Liczba postów: 146
WWW

Odp: Noof

Strona jest bardzo przydatna i wogóle, jednak zapomniałeś tu dać adres strony [dblpt]D


Podpis został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wielkości obrazków graficznych i/lub dozwolonej ilości linków w podpisie.

Offline

#3 2011-09-07 15:34:31

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Noof

Muszę przyznać, że sam pomysł na forum jest bardzo niebanalny, a jego zadanie jest godne pochwały. Z NCW wyszło Ci naprawdę dobrze, strona wizualna poprawiła się o jakieś 50% dzięki tym raczej niespotykanym na punie skryptom. Brawo za innowacyjną myśl. ^^


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#4 2011-09-07 16:14:13

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Noof

Nie będę odbierał tytułów rezystor'owi bo kody bez dobrej grafiki też by się na nic nie zdały, a ja muszę przyznać, że grafikiem jak nie byłem, tak i nie planuje zostać. Mimo to miło mi, że kody mojego autorstwa przypadły do gustu. Liczę oczywiście na uwagi co do kodów bądź ewentualnych poprawek.


@edit
Oczywiście nie wszystkie kody pisałem ja, bynajmniej te z listy tutaj są mojego autorstwa całkowicie w 100%. Nowy wygląd NCW na forum  to zasługa przeważnie Katsuro ( fakt, że skrypty, które są na forum Katsuro mam też na liście ale kwestia, że tworzyliśmy je w podobnym okresie czasu - bynajmniej co do cellpica dla każdej kategorii [sred]) bo w reszcie miałem swój mały udział ).

Ostatnio edytowany przez ukaszf9 (2011-09-07 16:22:01)

Offline

#5 2011-09-07 16:15:54

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Noof

Noofciu, nie to żebym się czepiał, ale "Inny ''celpic'' dla każdej kategorii" oraz "Ukrycie informacji o ''Zalogowany jako''" nie było czymś, przynajmniej mi, wcześniej nieznanym [dblpt]P Chociaż na punie może... Niemniej jednak dwa Twoje skrypty, o których wspomniałem w zaproszeniu bardzo się przydały ^^

Reira, 50% za punportal oraz wiadomość na CB? :> Nie umniejszam Noof'owi, ale aż tak notowania skoczyły dzięki tym dwóm skryptom? Nie musisz odpowiadać, nie chcę robić OT tutaj, ale trochę mnie to dziwi...

To tak gwoli ścisłości, bo poczułem się trochę dziwnie czytając to...

Offline

#6 2011-09-07 17:10:38

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Noof

Źle się wyraziłam. Nie wspomniałam o 'm.in.', pewnie dlatego poczułeś się zmieszany. Oczywiście ogólna wizualność forum się poprawiła, m.in. dzięki skryptom. Tak to miało wyglądać.

Przepraszam za ot, więcej nie będę. : p


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#7 2011-09-07 17:29:14

Joos
Użytkownik
Skąd: jestem?
Dołączył: 2011-08-29
Liczba postów: 199

Odp: Noof

Forum ładne oraz ciekawy pomysł bardzo przydatne skrypty [sred]) za całość 9,5/10


And the rain will kill us all, we throw ourselves against the wall - SlipKnot - Psychosocial

Offline

#8 2011-09-07 19:40:58

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Noof

Miło mi, że skrypty na coś się przydają  i ogólnie strona się podoba - miała być prosta i przejrzysta.
Na życzenie użytkownika hektor.team ( oO nie czaję kto się kryje tutaj pod tym nickiem ale ok ) przerobiłem ( o ile można to nazwać dodaniem 10 znaków w css )
skrypt ''Jak wyłączyć użytkownikowi możliwość wyboru innego stylu'' tak żeby nie pojawiała się pusta lista z jedną możliwości, i aby użytkownik faktycznie w 100% nie mógł zmienić stylu z poziomu użytkownika.

Oczywiście dziękuje za komentarze i liczę na więcej w szczególności co do działa poszczególnych skryptów by w razie czego je przerobić tak by pasowały prawie pod każde forum.

///Listę będę oczywiście aktualizował w pierwszym poście jeżeli kogoś to interesuje.

Ostatnio edytowany przez ukaszf9 (2011-09-07 19:41:24)

Offline

#9 2011-09-08 15:02:30

DrafiK
Użytkownik
Skąd: Nikąd
Dołączył: 2011-07-12
Liczba postów: 107
WWW

Odp: Noof

Forum fajne, bardzo mi się podoba. Osobiście się zarejestrowałem, mam nadzieję, że znajdę jakieś fajne skrypty, które przydadzą mi się na forum [sred])

Offline

#10 2011-09-08 15:25:26

ffox
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-17
Liczba postów: 84
WWW

Odp: Noof

Popraw błąd ortograficzny w powitaniu bo rzuca się w oczy, bynajmniej mi -> "prawą autorskim".
Dodatkowo w wątku "Jak zrobić dwa różne tła w dziale i na forum", odnośnik "12 stylowego faq" prowadzi donikąd.


earth250x50.jpg

Offline

#11 2011-09-09 17:32:09

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Noof

Oczywiście błędy poprawione. Zachęcam do dalszego komentowania.

Offline

#12 2011-09-11 12:15:10

Steven
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-16
Liczba postów: 146
WWW

Odp: Noof

Odświeżam!


Podpis został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wielkości obrazków graficznych i/lub dozwolonej ilości linków w podpisie.

Offline

#13 2011-09-11 12:15:56

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Noof

No więc ostatnimi czasy ( dokładniej to wczoraj zacząłem nad tym prace ) pomyślałem czemu by nie. Ostatnio sporo nawijałem się z innego serwisu z komentarzami, że PunBB to ''klocek'' nadający się tylko do forów dla klanów, a style w nim się ''archaiczne'' ( o ile dobrze zapamiętałem oO ). Mam nadzieję, że to co wam prezentuje,chociaż w niewielki stopniu to zmieni.

-Przerobiłem styl ProSilver ( z phpbb dostępny sceener pod tym linkiem http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … ilver.png) na nasze forum PunBB.

Demo można zobaczyć tutaj: www.skrypty2.pun.pl
Liczę oczywiście na komentarze i sugestie. To co tutaj jest demonstrowane to zaledwie skrawek możliwości css [sred])

Poprawność działania: Google Chrome, Mozilla Firewox, Komórka z systemem android 2.1
Działanie:
- Opera ( okno logowanie na dole jest trochę zbugowane ale wystarczy zmienić parametry szerokości i będzie we wszystkich przeglądarkach działać ).
- Internet Exploler windows 7 ( brak zaokrąglonych rogów, ale dla tych co chcą by w tym ''czymś'' też działało wystarczy znaleźć odpowiednik tego atrybuty do zaokrąglania. )

Offline

#14 2011-09-11 12:25:36

Steven
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-16
Liczba postów: 146
WWW

Odp: Noof

Pomysł jak najbardziej bardzo dobry,jednak nie wiem czy to tylko u mnie ale belka od postów ciągnie się mniej więcej tak
http://i52.tinypic.com/2dlrh3r.png

Większa ilość zastosowań CSS hmm ... czekam z niecierpliowścią co wymyślisz [dblpt]D


Podpis został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wielkości obrazków graficznych i/lub dozwolonej ilości linków w podpisie.

Offline

#15 2011-09-11 12:35:28

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Noof

Kwestia rozdzielczości w najbliższym czasie postaram zamienić to na % by ten dany fragment był interpretowany przez te wyższe rozdzielczości ( mowa powyżej o 1024x780. )

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
polskakawaleriazmechanizowana - mta-mynewworld - chiny - averise - wszstuchola