Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2011-12-02 14:11:40

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Powolne ładowanie strony - stats.php

Ostatnimi czasy ( z 3 dni temu ) zauważyłem drastyczny spadek szybkości skryptów, głównie jQuery - postanowiłem to sprawdzić i wykonałem testy, z których wynikło, że to nie nie ta biblioteka jest temu winna - używam tej od google, która przesyła plik z najbliższego obszaru.
Główną przyczyną jest ładujący się plik ( dość sporo czasu jak na moją prędkość 16mb/s ) po czym on i tak się nie załadowuje. W źródle strony widnieje to jako ''stats.php". Jak to oddziałuje na skrypty ? otóż spowalnia ich działanie bo wpierw musi być załadowany dokument/strona, a dopiero po tym są wykonywane skrypty - i tu robimy pętle.

Problem : Wolno ładujący się stats.php , który nawet po załadowaniu wyświetla błąd w źródle strony, a przy tym spowalnia działanie innych skryptów/kodów. Nie zauważalne zbytnio jeżeli nie używa się żadnych kodów ( użytkownicy mogą dostrzec w przeglądarce ładujący się cały czas pasek, a cała strona jest już załadowana ).

ukaszf9

EDIT: Problem przestał występować.

Ostatnio edytowany przez ukaszf9 (2011-12-02 21:24:18)

Offline

#2 2011-12-04 08:13:45

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,044
WWW

Odp: Powolne ładowanie strony - stats.php

Mieliśmy problem z zewnętrznym serwerem statystyk stąd też kod skryptu czasami się nie ładował. Kod ten umieszczony jest na samym końcu generowanych stron forum, więc w ogóle nie wpływa na ich działanie.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#3 2011-12-05 16:03:13

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Powolne ładowanie strony - stats.php

Wpływa na działanie skryptów bo wymagają ( bynajmniej ja tak stosuje by nie było błędów ) załadowanie całej struktury strony. Przez to unika się wielu błędów, bo żeby coś modyfikować najpierw trzeba mieć to załadowane:
np:

<script>
$(document).ready(function() {
/// Kod skryptu
});
</script>

Offline

#4 2011-12-05 20:37:03

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,044
WWW

Odp: Powolne ładowanie strony - stats.php

Zmieniliśmy serwer także teraz nie powinno być problemów z ładowaniem się statystyk.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
dracogoods - exilerpgmta - kpopword - bartek - barawarriors