Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2012-03-21 17:03:25

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Plagiaty

Powitał

Po udzieleniu się w wątku plagiaty - dyskusja ogólna, przypomniałem sobie o serwisie założonym przez Mangela - plagiaty-na.pun.pl. To forum już nie funkcjonuje a było, z tego co pamiętam, szalenie pomocne. Wpadłem więc na pomysł, żeby zrobić coś podobnego:

Tomek stworzyłby osobny dział, w którym każdy (posiadający oczywiście forum na punie) mógłby założyć wątek ze zgłoszeniem plagiatu (opatrzony odpowiednimi zrzutami ekranu lub linkami) a któraś z wyznaczonych osób* postarałaby się po dobroci nakłonić plagiatora do usunięcia skopiowanych treści.


* Mam na myśli paru użytkowników, którzy zajmowaliby się sprawami plagiatów (gdyby robił to każdy, kto ma ochotę, to zrobiłby się burdel). Na początek proponuję siebie i Hogsmeda (przedyskutowałem to z nim i mnie poparł).

Offline

#2 2012-03-21 17:34:58

nexor
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-02
Liczba postów: 293

Odp: Plagiaty

Pomysł jak najbardziej przedni. W stu procentach popieram założenie takowych działów, ewentualnie utworzenia nowego forum w tym celu, coś takiego jak to, które założył Mangel. Ale jakby to miało funkcjonować? Ktoś zamiesza skina i pisze, że ktoś ukradł mu faviconę, a osoby, które się tym zajmują rejestrują się na stronie zawierającej plagiat i proszą jej administratora o usunięcie? A co jeżeli się nie zgodzi? Przejdziecie do większego kalibru (spamowanie na GG, straszenie sądem)?

Offline

#3 2012-03-21 17:56:28

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Plagiaty

Myślę, że najpierw poinformujemy o konieczności usunięcia skopiowanej treści i o konsekwencjach mogących wyniknąć z nie zrobienia tego (nikogo nie będziemy o nic prosić). A później - to zależy co odpowie plagiator. Sposoby się znajdą.

Offline

#4 2012-03-21 23:04:50

Masutaro
Użytkownik
Dołączył: 2012-02-20
Liczba postów: 153

Odp: Plagiaty

Popieram, jestem za [dblpt]D

Offline

#5 2012-03-22 13:44:55

malinos01
Użytkownik
Skąd: wiadomo, że jumper214 ma mózg?
Dołączył: 2009-09-23
Liczba postów: 945
WWW

Odp: Plagiaty

Pomysł w 100% dobry. Popieram.

Kilka razy zdarzyło się, że ktoś próbował splagiatować któryś z elementów mojego forum. Nawet znalazłem taki przypadek iż ktoś ukradł  niektóre elementy z PBF'a, który właśnie kończę (na marginesie ruszy pod koniec marca, bądź na początek kwietnia). Na szczęście udało mi się załagodzić całą sprawę.


Podpis został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wielkości obrazków graficznych i/lub dozwolonej ilości linków w podpisie.

Offline

#6 2012-03-22 14:27:38

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: Plagiaty

Zaiste, zacny pomysł milordzie.


QQk75.png

Offline

#7 2012-03-22 16:05:47

Tomiji
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-07
Liczba postów: 137

Odp: Plagiaty

Pomysł ciekawy, aczkolwiek jak ktoś będzie naprawdę uparty to nic nie da się z tym zrobić, poza
uświadomieniem społeczności puna, że jest to plagiat (co nie zmienia faktu, że mało graczy ma konto na punie).
Mimo wszystko zawsze lepiej walczyć z czymś takim, niż pozwolić się temu szerzyć [dblpt])
Ja sam nawet bym skorzystał, gdyby moje forum zostało splagiatowane.
Pozdrawiam.

Offline

#8 2012-03-22 17:59:59

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: Plagiaty

Jakoś plagiatów punoffskich for nie widziałem... Może jakieś tam pokemony, ale one padały szybko.


QQk75.png

Offline

#9 2012-03-22 21:16:23

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Plagiaty

Już widzę jak tomek robi specjalnie dla tego celu osobny dział. Z plagiatami trzeba walczyć, ale nie widzę przyszłości dla tego pomysłu, co innego nowe forum (tak jak forum Mangela) i przyklejony temat gdzieś w zaproszeniach z informacją, że można tam zgłosić się z prośbą o pomoc (chociaż i na to pewnie będzie potrzeba czasu, bo zanim tomek się zgodzi...). Jeżeli już koniecznie chcecie bawić się w to tutaj to jedynie hyde-park, no chyba, że tomasz wykaże nadzwyczaj dużo dobrej woli w co szczerze wątpię.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
studiakanada - ballas - chillexmc - ets2vspolska - polskiserwerextrazabawy