Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 2012-04-16 17:00:45

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Oficjalnie pracujemy nad drugą wersją Wojny Feudalnej, więc prosiłbym, aby powstrzymać się od komentarzy.

@ Elira - kiedy pisałem ci, żebyś oceniła to mi chodziło o to, abyś napisała kilka słów na Cb, czy widać zmianę.

@ Marox - na drugą wersję mam olbrzymi zasób pomysłów mojego autorstwa, z których wprowadziłem tylko kilka (niewidocznych dla gości) z kilkudziesięciu.


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#32 2012-04-16 21:25:05

cysiek
Użytkownik
Skąd: Ponyville
Dołączył: 2012-03-22
Liczba postów: 105
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Bardzo mi się forum podoba.Jestem na nim.Grafika 9/10 Tematy 10/10.Forum bardzo fajne [sred])


zapraszam na moje forum o zwierzętach  http://www.animalparty.pun.pl
"Życie jest jak karozela, jeden się cieszy a drugi żyga"

Offline

#33 2012-04-29 12:35:11

Millenium
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-08
Liczba postów: 28

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Moim zdaniem, jedyne co można by było zmienić w forum to tło, reszta jest idealna.

Offline

#34 2012-05-12 19:37:28

Sam Wiesz Kto
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-13
Liczba postów: 205
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Zajebiście przywłaszczyć sobie czyjąś pracę? Nie mam szacunku dla takich osób...

Offline

#35 2012-05-12 19:38:48

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Chodzi ci o styl? Dostałem go od Angellosa...


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#36 2012-05-12 19:40:35

Sam Wiesz Kto
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-13
Liczba postów: 205
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Szkoda, że osoba, która to zakodowała nic wie... żal

Offline

#37 2012-05-15 22:45:36

Papajos
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-26
Liczba postów: 39

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Ładna stronka muszę przyznać [dblpt]). Oby tak dalej [sred]).

Offline

#38 2012-07-04 10:46:14

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

@ Sam Wiesz Kto
Ja mam takie pytanko: Dlaczego od razu wjeżdżasz z buta i go gnoisz? Tak nawiasem mówiąc wątpię czy masz na ten styl jakieś prawa autorskie? Byłeś w urzędzie patentowym? Sam tworzyłeś grafikę? Chłopak wyświadczył Ci przysługę zostawiając na dole kto ten styl wykonał, bo jeśli o mnie chodzi to bez skrupułów wywaliłbym tą stopkę i wkleił czystą bez info kto ten styl przeniósł. A dlaczego? Bo zapewne licencji na to nie masz.

Offline

#39 2012-07-04 10:59:35

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Skoro go przeniósł to znaczy, że poświęcił swój czas na pisanie przeróżnych kodów w css, jQuery (z tego co widzę). Nie musi posiadać praw autorskich do grafiki skoro jest udostępniana na odpowiedniej licencji, a jedynie co sobie w tym stylu może zastrzec to napisane kody.
Urząd patentowy ? Oo... powiedz mi dlaczego miałby się tam wybrać dla paru linijek (bądź więcej) kodu ?

P.S - Może tak lepiej nie odświeżaj starych tematów, w których ostatni post był 1.5 miesiąca temu ?

Offline

#40 2012-07-04 11:21:21

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Zauważyłem dopiero po napisaniu. Przepraszam. po prostu jestem przyzwyczajony do IPB, bo tam 5 minut po napisaniu można usunąć.

Jeżeli chce, aby jego praca była szanowana i nie kopiowana, to to nie jest duży koszt wykupienia licencji i opatentowania kodu. Powiem tak. wordpress też ma swoje jakieś tam darmowe i płatne style pomimo iż sam skrypt jest za free. A jeżeli Senti nie chce, aby jego style były rozpowszechniane na prawo i lewo to powinien zabezpieczyć się tak jak Ci ludzie z wordpress'a. Albo licencja i nikt stylu nie może posiadać (ew. może go odsprzedać), albo brak patentu i kody mogą wędrować po wszystkich darmowych forumiakach.

@down
Tu się zgodzę co do tego kodu. Ale jeżeli ja grafikę tworzę (tworzę komiksy mangi) wówczas przez pokazaniem ich gdziekolwiek idę do urzędu patentowego. Powód? Nie pozwolę sobie, aby jakieś dzieciaczki podpisywały się pod moimi pracami. Ale powiedzmy, że pokierujemy się Twoją zasadą. Stworzyłem coś i mam na to prawa autorskie mimo iż nie zgłosiłem tego. Więc ok. Szanuję to, ale czy Senti w tym momencie może podpisywać się (i korzystać) z grafik wykonanych przez grupę (jakichś tam) grafików? Tutaj akurat może, bo jest licencja GNU, ale za tym idzie również możliwość wykorzystania tego stylu przez innych użytkowników, bo wersja pierwotna to GNU. Dlatego też Dares uszanował jego pracę i w podziękowaniu za stworzenie tego stylu zostawił informację o tym kto to stworzył. Dla mnie jest to jak najbardziej fair. Chyba, że jestem w błędzie to proszę Cię o wyprowadzenie mnie z niego.

Offline

#41 2012-07-04 11:54:47

ukaszf9
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01
Liczba postów: 1,335

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Czyli wg. ciebie jeżeli ktoś nie zarejestruje sobie patentu na dany kod to nie ma do nich praw autorskich i każdy po kolei może sobie je wyciągać ze źródła strony chociażby ? Bzdura totalna. Co z grafikami, którzy tworzą własne projekty graficzne i pokazują je publicznie do oceniania ?, co z osobami tworzące własne systemy zarządzania treścią ? Wszyscy oni w twoim mniemaniu powinni schować głowę w piasek i patrzeć jak znajdzie się taki osobnik, który skopiuje ich pracę, tylko dlatego, że nie wykupili "patentu".
Nie, nie i jeszcze raz nie.

p.s - jeżeli nadal zamierzasz kontynuować tą dyskusję to zapraszam na gg:33117051

Offline

#42 2012-07-11 22:11:25

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Jestem pełen podziwu i szacunku dla Sami Wiecie Kogo. Sam nie potrafiłbym czegoś takiego, wobec czego chciałbym ci szczerze podziękować. Napis na dole (kto zaprogramował styl) zostanie. Zostawiłem go nie dlatego, ponieważ mnie prosił Angellos, ale dla podziękowania Sentiemu za kawał odwalonej roboty.

A co się tyczy wydarzeń na Wojnie Feudalnej:
-została powołana Gildia Najemników. Ich siedziba znajduje się w Prowincji chociaż żaden Gość jej nie widzi, a gracze widzą tylko specjalny Panel Logowania dla członków gildii
-za kilka dni (15,16,17) odbędą się święta, a dokładna ich rozpiska:
*15 Elensar - Święto obozów
*16 Elensar - Święto Polowań i Myśliwych
*17 Elensar - Święto Ognisk
W trakcie ich trwania gracze będą mieli mnóstwo możliwości na zyskanie nowych przedmiotów, umiejętności oraz to co na czas obecny pozostanie zagadką.
-nastąpił nasyp prac do biblioteki, a w planach i na ukończeniu są już kolejne,
-do cesarstwa przybyły (a raczej jedynie wyszły z kryjówek) smoki,
-Team właśnie opracowuje nowe ustawy, dotyczące lepszego życia w cesarstwie

To jak na razie tyle, chociaż to tylko cząstka tego co się wydarzyło.
Odmeldowuję się
Dares

Ostatnio edytowany przez Dares (2012-07-11 22:12:43)


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#43 2012-07-14 19:24:45

Nocturn
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-01
Liczba postów: 125

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

No to i ja pozwolę sobie ocenić.

Najpierw to, co pierwsze rzuca się w oczy, czyli grafika. Mam co do tego mieszane uczucia. Ogólnie design nie jest zły, ale tutaj gratulacje należą się dla Sam Wiesz Kogo (Voldemorta?). Tło jest w porządku, belki i ten pergamin również, ale tutaj pozytywne cechy grafiki się kończą. Po pierwsze ten box po lewej stronie forum jest beznadziejny i irytujący, radzę go wywalić, albo jakoś przerobić (dodać możliwość ukrycia chociażby). Obrazki lokacji również nie są wysokich lotów. Gdybyś usunął tą koronę i zmienił czcionkę napisów, to byłoby dobrze. I dobrze byłoby gdybyś zrobił coś z tymi napisami "Opis" i "Wejdź". Są IMO zbyt blisko obrazków, a niektóre nawet na nie nachodzą. Poza tym jest w miarę estetycznie.

No i przejdę do treści, tutaj nie jest już tak wesoło. Opisy lokacji są zbyt krótkie i zawierające mało konkretów, cieniutko. Raz na jakiś czas trafi się w miarę dobry opis, ale rewelacji nie ma. Biblioteka świeci pustkami, jeżeli zdecydowałeś się na jej podział na poszczególne kategorie, zapełnij każdą z nich choć kilkoma sensownymi księgami, lub wrzuć wszystko do jednego działo. I teraz coś, z czego najbardziej się uśmiałem - Konstytucja!. Przepraszam bardzo, to coś jest konstytucją? Nazwałbym to raczej karteczką z kilkoma wymyślonymi na szybko i od niechcenia zasadami, sorry Winetou.

Ode mnie tyle. Ocena krótka, ale mam nadzieję, że treściwa. Ogólnie forum jest moim zdaniem słabe, jedynie grafika jest całkiem ciekawa (pewno gdyby nie te zabiegi kosmetyczne jak np. obrazki pod forami, lub napis byłoby lepiej).

Pozdrawiam, Nocturn.

Offline

#44 2012-07-14 19:53:55

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

UP - dzięki za to, że coś napisałeś bo właśnie miałem napisać nową informację ^^

Primo (informacja) - jutro zaczyna się pierwsze z 3 świąt, a mianowicie Święto Obozów. Święto rozpocznie się o godzinie 20:00 na Placu Obozowym, który zostanie niedługo stworzony w Smoczej Puszczy.

Dodatkowo kończymy wprowadzać do gry Projekt Gospodarczy. Jednym z jego zamierzeń jest stworzenie dwóch frakcji handlowych, które w najbliższym czasie obejmą władzę nad poszczególnymi miejscami gospodarczymi oraz będą miały za zadanie sprzedaż swych wyrobów. Więcej informacji w jutrzejszym newsie na Tablicy Ogłoszeń.

Secundo (teraz przejdźmy do twojej oceny Nocturnie ^^)

Nocturn napisał/a:

Po pierwsze ten box po lewej stronie forum jest beznadziejny i irytujący, radzę go wywalić, albo jakoś przerobić (dodać możliwość ukrycia chociażby).

Tak, nie wyszło mi tak jak zamierzałem. Chyba jednak będę musiał nad nim popracować [dblpt][slash]

Nocturn napisał/a:

Obrazki lokacji również nie są wysokich lotów. Gdybyś usunął tą koronę i zmienił czcionkę napisów, to byłoby dobrze.

Korony nie mogę usunąć z tego względu, ponieważ to symbol forum. Sory memory.

Nocturn napisał/a:

I dobrze byłoby gdybyś zrobił coś z tymi napisami "Opis" i "Wejdź". Są IMO zbyt blisko obrazków, a niektóre nawet na nie nachodzą.

Przepraszam, ale gdzie ty widzisz iż na siebie nachodzą? U mnie jest wszystko w porządku.
Screen

Nocturn napisał/a:

I teraz coś, z czego najbardziej się uśmiałem - Konstytucja!. Przepraszam bardzo, to coś jest konstytucją? Nazwałbym to raczej karteczką z kilkoma wymyślonymi na szybko i od niechcenia zasadami, sorry Winetou.

Zupełnie o tym zapomniałem. Kiedyś zaczynałem ją pisać, ale miałem wtedy tyle spraw na głowie + od groma pomysłów na doskonalenie rozgrywki, aż w końcu całkowicie o tym zapomniałem. Dzięki, Winetou

Pozdrawiam
Dares

@Edit - literówka

Ostatnio edytowany przez Dares (2012-07-14 19:55:59)


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#45 2012-07-14 20:41:35

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Zapraszam na Wojna Feudalna...

Rzeczywiście, co do tych nachodzących na siebie wejdź i opis to niestety prawda. Próbowałem jakoś skonfigurować przeglądarkę, ale nie działało. Rozdzielczości wyświetlacza zmieniać nie będę, bo już dziwnym trafem przyzwyczaiłem się do HD. Forum jakościowo (tak mi się wydaje) jest bardzo dobre. Znacząco odbiega od pierwowzoru, ale to chyba wyszło Wam na dobre. Jeszcze parę rzeczy zostanie (myślę) poprawionych i będzie miodzio. Myślę, że nie bez powodu u Daresa gracze są non-stop online ^-^

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
enigmaasg - averise - mta-mynewworld - polskakawaleriazmechanizowana - bloods-gang