Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2012-06-19 20:35:53

Śmiertelna Opowieść
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 9
WWW

Śmiertelna Opowieść

buttonwei.png

Śmiertelna Opowieść jest forum czysto storytellingowym - nie uświadczycie tutaj liczb, turlania kostek ni liczenia punktów many. Nacisk stawiamy przede wszystkim na fabułę, którą postaramy się objaśnić już zaraz. Teraz pewnie zapytacie - po kiego grzyba widać tylko samą część fabularną? Cóż to - czyżby była Wam niemiła? Jeśli tak - nie martwcie się! Już po pierwszym logowaniu wszystkie działy z grą znikną, pojawi się zaś jedna jedyna kategoria, w której będziecie mogli stworzyć swego bohatera. Rozmawiać w niej będziecie z niejakim Wszechwiedzącym, którego znacie już być może z portalu forum.

Ale... któż to taki? W istocie - pisarz. A nawet, jak się sam wyraził, pisarz dziejów. Żyjący w USA, w roku 1975 (data nieprzypadkowa, jako że w tym czasie do kin trafia "Lot nad kukułczym gniazdem") twórca, który za bardzo wciągnął się w to, co tworzył. Czyli w uniwersum low fantasy, którego możecie spodziewać się na forum. To właśnie ono dosłownie... ożyło mu w głowie. My zaś wcielamy się w zmyśloną przezeń postać, która ową rzeczywistość zamieszkuje. Problemy się zaczęły, gdy ów pisarz-demiurg zaczął zapominać, jak w założeniu miał wyglądać jego świat. A że w założeniu miał być dobry, wraz z zapominaniem zaczęły działać siły zła. Ale skoro sam go stworzył, czemu nie może też sam go naprawić? Problem w tym, że stracił nad nim, a można by rzec - nad toczącą go chorobą, która przypomina zaawansowaną paranoję, całkowitą kontrolę. Na szczęście, może jeszcze kontaktować się z istotami w ich snach.

Tak oto - po wielu nieudanych próbach - zdołał wreszcie stworzyć Odszczepieńców. To oni na jego rozkaz przeciwdziałają siłom zła. O czym łatwo się przekonać, niekoniecznie rogatym i cuchnącym siarką. Problem w tym, że największe zło kryje w sobie sam człowiek... Czy staniesz do tej nierzadko bratobójczej walki i dołączysz do szaleństwa potężnego boga?

Jeśli tak - zapraszamy na forum!

Ostatnio edytowany przez Śmiertelna Opowieść (2012-09-25 00:25:36)


buttonwei.png

Offline

#2 2012-06-20 16:29:35

Gil-galad
Użytkownik
Skąd: wziąć zioło ?
Dołączył: 2010-06-29
Liczba postów: 58

Odp: Śmiertelna Opowieść

Krótko mówiąc gra roz...wala system. Grafika nie jest wielka ale wystarczająco zaawansowana aby podbić klimat do tego sama mechanika gry to cudo. Trochę zagmatwany ten świat i nie rozumiem troszkę niektórych założeń ale ogółem kozacka.

Offline

#3 2012-06-27 09:28:54

nexor
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-02
Liczba postów: 293

Odp: Śmiertelna Opowieść

"Śmiertelna Opowieść" to jedna z tych gier, które wymagają od graczy zdolności pisania na poziomie, logicznego myślenia i prawdziwego wczuwania się w klimat. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że jest to jedna z najlepszych gier PBF jakie widziałem. Niewiele osób potrafi wykreować tak ciekawą i wciągającą fabułę, gratulacje. Opisy lokacji i wszelakie księgi są naprawdę wysokiego lotu, wielki plus. Szczerze powiedziawszy nie pogardziłbym książką osadzoną w realiach, które obowiązują w  Opowieści. Może chociaż o jakieś opowiadanie się pokusisz, hm? ^ ^ Już od dłuższego czasu zabieram się do zrobienia KP, może coś kiedyś napiszę. Masz bardzo bogate słownictwo i talent pisarski, mało kto potrafi tak pisać.

Jeżeli chodzi o grafikę, to dla mnie mógłby być domyślny styl, gdyż treść i tak by zwyciężyła [dblpt]) No ale jednak jakiś tam design mamy. Nie jest to jakiś super wymyślny styl, w którym jest w cholerę skryptów, gigabajty grafiki i setki niepotrzebnych elementów. Ale trzyma klimat i podoba mi się [dblpt])

Na koniec mogę życzyć powodzenia w rozwijaniu forum i jak największej liczby użytkowników.

Offline

#4 2012-06-27 12:00:23

Marox234
Użytkownik
Skąd: tu tyle botów?
Dołączył: 2010-05-28
Liczba postów: 3,156
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

Faktycznie, poziom jaki trzyma forum jest niesamowity, aż pękam z zazdrości. ;x

Offline

#5 2012-06-27 13:00:29

WoockyHshan
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2011-06-26
Liczba postów: 96

Odp: Śmiertelna Opowieść

PRIMA SORT!

Offline

#6 2012-07-03 19:23:02

CzarnyUrok:*
Użytkownik
Dołączył: 2012-04-11
Liczba postów: 33

Odp: Śmiertelna Opowieść

Wysoki poziom pisania i grafiki. Mi się już trochę znudziły gry PBF na punie i odstraszyły mnie reklamy. Wolę Leviathana, ale... Chyba się zarejestruję [sred])

Offline

#7 2012-08-04 17:49:25

Śmiertelna Opowieść
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 9
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

Dziękuję wszystkim w imieniu swoim i ekipy za pozytywne opinie. Tym samym chciałbym przypomnieć, że forum żyje i - choć jest po miesięcznej przerwie - ma się dobrze.

Jest też kilka małych nowości. Po pierwsze - w związku z wgraniem nowego moda, zaraz po rejestracji dostaniemy automatyczną PW, która pomoże nam się szybko zorientować na forum. Po drugie - w ogłoszeniu znajdziemy link do podstrony, z której możemy dowiedzieć się co nieco o forum z pozycji gościa, który normalnie widzi niewiele; tylko działy z grą. Po trzecie i ostatnie wreszcie, na forum zaczął się pierwszy event - nasz Wszechwiedzący zaczął mieć problemy, które na pewno nie pozostaną bez echa w jego świecie. Szykuje się spora kabała, a w niej - wielka burza, zombie i pierwsze prześladowania Odszczepieńców. Kim zaś są ci ostatni, pomoże nam się lepiej zorientować nowy opis gry - vide: początek tematu.

Zapraszamy!

Ostatnio edytowany przez Śmiertelna Opowieść (2012-08-04 17:53:56)


buttonwei.png

Offline

#8 2012-08-05 00:17:45

Vespera
Użytkownik
Dołączył: 2012-08-04
Liczba postów: 1

Odp: Śmiertelna Opowieść

Szczerze polecam forum wszystkim spragnionym pierwszorzędnej rozgrywki. Śmiertelna Opowieść jest jednym z najlepszych pbfów na aktualnym rynku z grami tego rodzaju i co się chwali, wymaga nielichego wysiłku intelektualnego od graczy. Najmniejszy nieprzemyślany krok skutkuje poważnymi fabularnymi konsekwencjami, które ochoczo tropi bystre oko sadystycznego Mistrza Gry.
Po przebrnięciu przez cały enigmatyczny proces tworzenia postaci (który nadaje grze mistycznego klimatu), każdy indywidualnie otrzymuje zadanie do wykonania. Nawet najlichszy obwieś z ulicy ma wpływ na fabułę, która w przeciwieństwie do większości gier nie jest samoistnie tworzącym się zlepkiem postów graczy, lecz misternie zaplanowanym dziełem szatańskiego umysłu administratora.
Gra w Śmiertelną Opowieść jest jak czytanie dobrej powieści, z tym, że sami bierzemy w niej udział i mamy wpływ na dalszy rozwój wypadków. Serdecznie zapraszam znudzonych i chętnych przygód miłośników dobrej zabawy.

Offline

#9 2012-08-12 21:32:10

Śmiertelna Opowieść
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 9
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

Mały news: została dodana mapa świata gry, którą możemy oglądać z lewego górnego rogu forum.

Poza tym - forum trochę już stoi, a nadal nie powala aktywnością - żeby na dobre rozkręcić fabułę, potrzeba nam więcej graczy. Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszam do rejestracji!


buttonwei.png

Offline

#10 2012-08-14 16:55:04

Redastorm
Użytkownik
Skąd: tu tyle debili?
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 95

Odp: Śmiertelna Opowieść

Grafika nie jest robiona przez profesjonalistę, ale przynajmniej nie daje po oczach co jest takich małym plusem.
Treść jest nawet rozbudowana, ale najgorsze jest to, że nie ma na tym forum żadnego niefabularnego działu.


NIENAWIDZĘ KIEDY KTOŚ NIEPOPRAWNIE PISZE MÓJ NICK -_-

Offline

#11 2012-08-14 17:56:38

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

A moim zdaniem grafika jest właśnie największym atutem tego forum. Bo samo forum za niedługo pewnie padnie. A życzenie tutaj powodzenia nic nie da [dblpt](

Offline

#12 2012-08-14 18:43:15

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

Śmiertelna opowieść jest jednym z tych PBF'ów, który jakby to powiedzieć - ma to coś.
Grafika nie daje po oczach, lecz przeciwnie jest bardzo estetyczna.
Atutem jest także treść; długie i treściwe posty są oznaką prawdziwego PBF'a.
Mapa może i jest bardzo przydatna, ale mogliście uprzedzić zanim moim nickiem nazwiecie kolejną lokację.


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#13 2012-08-14 22:06:47

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

No tak. Ma to coś, ale niestety Drogi Daresie jest niewiele osób, które będą chciały się przesiąść na kolejnego PBF'a. KAŻDE forum na punie kiedyś padnie. Czy to ze względu na małe zainteresowanie użytkowników, czy też z winy administracji. Podziwiam admina za to, że stworzył coś tak (w pozytywnym znaczeniu) poronionego, że aż genialnego, ale stanowczo dziękuję za grę na kolejnym forum. Będę podziwiał to dzieło z daleka, lecz uważnie, ale nie zamierzam się do tego przyłączać, ponieważ tak jak wyżej wspomniałem: Nie ma sensu tracić czasu na coś, co za rok/ miesiąc/ kwartał padnie.

Offline

#14 2012-08-14 22:33:02

Eliasz
Użytkownik
Dołączył: 2012-08-14
Liczba postów: 1

Odp: Śmiertelna Opowieść

Forum nie padnie z winy administracji - to mogę zagwarantować jako jeden z MG. [sred]) A o to, żeby nie padło w powodu braku zainteresowania, możesz zadbać osobiście. Wystarczy się zarejestrować i grać z nami. Serdecznie zapraszam. [sred])

"Nie ma sensu tracić czasu na coś, co za rok/ miesiąc/ kwartał padnie."
Myślę, że zbyt wiele czasu i zaangażowania zainwestowaliśmy w to forum, żeby ot tak dać mu umrzeć w kilka miesięcy (szczególnie Mortal, twórca forum). Nasze plany są długofalowe, jest konkretna fabuła, na którą każdy gracz ma wpływ, i która ma przewidziane swoje zakończenie. My będziemy utrzymywać ten sam wysoki poziom postów aż do samego jej końca (a jeżeli będzie trzeba, to nawet dłużej).
Myślę, że naprawdę warto zainwestować czas w Śmiertelną Opowieść, wnosząc do tego świata coś swojego. [sred])

Offline

#15 2012-09-08 16:03:58

Śmiertelna Opowieść
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-19
Liczba postów: 9
WWW

Odp: Śmiertelna Opowieść

Na forum odbył się mini-event pt. "Wielka noc pisania", który był miłym akcentem na koniec wakacji i posunął znacznie fabułę do przodu. Zrobiliśmy także konkurs na najlepszego posta i ogłosiliśmy wstępny nabór na mistrza gry (to już drugi). Poza tym: mamy mały zastój (vide: początek roku szkolnego), ale sama administracja wchodzi regularnie, więc jeśli ktoś znalazłby czas na grę, a może i na prowadzenie takowej - zapraszamy!


buttonwei.png

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
ts3siri - sumh - raversfamilynt - wszstuchola - chiny