Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013-03-03 18:48:53

Amu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-13
Liczba postów: 68

Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Słodki Flirt RPG~ Stań się jedną ze swoich ulubionych postaci lub stwórz własną! Fabuła, tematy poboczne, nowe znajomości i przygody czekają, trzeba je tylko odkryć ^^

www.slodkiflirtrpg.pun.pl

rj1j06.jpg


Niedozwolona wielkość grafiki.

Offline

#2 2013-03-03 19:59:10

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Niezbyt dużo wiem o tym forum po opisie, który tutaj dałaś. Po wejściu nawet spodobał mi się styl. Prosty, estetyczny i nie gryzący w oczy. Ogłoszenie co prawda mogłoby być dłuższe, ale myślę, że takie jest w sam raz ^^ A teraz posty. Pierwszy lepszy dział: Regulamin. Wchodzę tam z nadzieją na na przeczytanie normalnego regulaminu. Nawet nie doczytałem do końca, bo to co przeczytałem starczyło mi.

Treść regulaminu
1. Regulamin, jak wiadomo, jest po to, by każdy go przeczytał i nie robił nam niepotrzebnych problemów, prawda.
2.Regulamin, w tym wypadku, nie jest po to, by go łamać.
4. Wskazane jest, a wręcz obowiązkowe, stosowanie poprawnej polszczyzny. Żyjemy w XXI wieku, każdy może zajrzeć do słownika w razie problemów, prawda?

Wyszedłem i na tym skończyła się moja przygoda z tym pseudo PBF'em.

Offline

#3 2013-03-03 23:05:20

Amu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-13
Liczba postów: 68

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Rozumiem. Ale zastanawia mnie jedno...wszystkie fora pbf na których byłeś nazywasz pseudo ?


Niedozwolona wielkość grafiki.

Offline

#4 2013-03-04 15:12:28

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Większość. Ale widziałaś kiedyś konkretnego PBF'a? Rozejrzyj się na rynku tego typu gier i zrozumiesz dlaczego ten jest pseudo. Mi nie chodzi o wygląd (bo to nie gra roli), ale o samą treść regulaminu. To jest chyba jedyna część forum, która powinna być napisana sensownie i poważnie. Po co tam są pytania retoryczne? Przecież regulamin ma jasno określić co można i czego nie można, a nie zmuszać użytkownika do odpowiadania na pytania, które te są mu niepotrzebne. Jakość postów też pozostawia wiele do życzenia, ale rozumiem, że zależy Ci na większej ilości użytkowników piszących po 2 zdania na post, niż tych, którzy piszą posta po 15/ 20 zdań. Tu nawet nie ma dobrze opisanych lokacji.

Offline

#5 2013-03-09 08:19:57

Amu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-13
Liczba postów: 68

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Jakoś nikt inny nie narzeka na regulamin. No ale mniejsza o to. Postaram się go poprawić. I. nie. Nie zależy mi na dużej ilości użytkowników. Posty po 2 zdania ? Owszem, są czasem takie, ale większość pisze długie posty. Co do lokacji...jest ona krótka, ale zawiera najważniejszą informacje.


Niedozwolona wielkość grafiki.

Offline

#6 2013-03-09 10:24:23

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Do regulaminu nikt się nie przyczepia, bo może sam niczego lepszego nie napisze i nie chce się odzywać. Wziąłem taki średniej średniej długości post użytkownika i porównałem go z małymi opisami na renomowanych PBF'ach i wiesz co Ci powiem? Posty z Twojego forum chyba jedynie przebijają niszowe fora o pokemonach. To smutne, że powstaje tyle nowych "gier" tylko po to, by ktoś mógł poczuć się adminem.

Offline

#7 2013-03-09 11:35:17

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Żeby wyprowadzić Amu z błędu przyłączę się do Damiana [sred]) Regulamin pozostawia delikatnie mówiąc wiele do życzenia. Jako głównej administratorce, chociaż z samej chęci tego, żeby przyjemnie spędzić czas na swoim forum powinno Ci na nim zależeć, a uwierz mi na słowo, że taka treść postów jaką tam widzę nie przyciągnie Ci zbyt wielu graczy.

Amu napisał/a:

Nie zależy mi na dużej ilości użytkowników.

To po co w ogóle ta reklama?

Offline

#8 2013-03-09 17:11:00

Amu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-13
Liczba postów: 68

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Hoffman - jak już wspominałam, regulamin postaram się zmienić.
Czyli mam rozumieć, że większość postów jest porównywalna do postów z for o pokemonach.
Źle ujęłam. Nie zależy mi na ilości osób, które by nie pisały. Fajnie jest, jak ktoś nowy pojawi się etc.


Niedozwolona wielkość grafiki.

Offline

#9 2013-03-09 21:28:04

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Owszem, tak to powinnaś rozumieć. Na Twoim miejscu ustaliłbym w regulaminie wytyczne dotyczące długości posta. No i oczywiście moderatorzy powinni dbać o ich jakość.

Offline

#10 2013-03-09 21:46:30

Amu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-13
Liczba postów: 68

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Hmm...czyli nie widziałeś większości postów. Ale ok. Modów nie ma na forum. Wszyscy i tak siebie nawzajem pilnują.


Niedozwolona wielkość grafiki.

Offline

#11 2013-03-10 17:05:39

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Widziałem większość postów, bo inaczej nie pisałbym, że są słabe ^-,-

Offline

#12 2013-03-11 07:18:46

Amu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-13
Liczba postów: 68

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Ok. Więc dla ciebie w takim razie dobrze napisany post oznacza post który ma 100 linijek. Owszem, zdarzały się krótkie wypowiedzi na forum, no ale bez przesady, nie zawsze.
Widać, człowiek chce znać opinię, a dostaje tylko hejty na temat postów.


Niedozwolona wielkość grafiki.

Offline

#13 2013-03-11 07:30:10

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Swego czasu grałem na PBFie, gdzie średnia długość posta fabularnego wynosiła 100 linijek, a nagroda, za średnią długość posta wynosiła 150 linijek [sred]) A i tak miło ów forum wspominam. Można i tak ale wiem, że wielu graczom trudno rozgrzać swój mózg na tak długi okres czasu jakim jest kilka minut... [dblpt][slash]
W każdym razie przynajmniej według mnie 4 ZDANIA ZŁOŻONE W POŚCIE FABULARNYM TO ABSOLUTNE MINIMUM (z naciskiem na ,,złożone", bo o to też ciężko widzę). U mnie też zdażają się krótkie wypowiedzi, jak u każdego, bo w końcu trudno dopilnować aby na forum byli na tyle ,,wykształceni" ludzie ale wystarczy upomnienie administratora, żeby to zmienić. I poważnie, ludzie... napisanie trzech czy czterech zdań złożonych to na prawdę tak wiele? [dblpt][slash] Nieraz prowadzę fabuły jako mistrz gry i nawet jak nie mam zupełnie o czym napisać, bo dajmy na to, że ,,bohater główny" napisze, że stanął dęba i nic nie robi to i tak można naprawdę wiele napisać.
To JEST opinia, jak każda inna. Lepiej by było jeśli coś byś z tego wyciągnęła. Radzimy Ci zadbać o treść postów, bo to jest jedna z ważniejszych rzeczy na każdym PBFie. To ty jesteś głównym administratorem, więc to Tobie powinno zależeć najbardziej na tym forum, nie? Chyba, że Ci nie zależy, to inna sprawa...
Słuchaj Amu, zarówno Damian jak i ja graliśmy, i mamy z resztą własne PBFy(link do mojego masz w obrazku w sygnaturze), więc uwierz, że wiemy co mówimy. Popatrz na inne fora. Najlepszą metodą na zrobienie dobrego PBFa(przynajmniej według mnie) wiąże się z patrzeniem na inne fora i porównywaniem ich, aby nie popełnić byka. Wysilę się na tyle, by podać link do mojego forumowego Regulaminu(tak, wiem pisałaś, że poprawisz ale to teraz nie istotne). Rzuć okiem na niego, potem na regulaminy na kilku innych stronach i wyciągnij z tego coś dla siebie, to w końcu nie plagiat... To samo z postami fabularnymi. Możesz zobaczyć i na moim forum jak wyglądają posty fabularne. I tak na marginesie to wcale nie chodzi tu o moją reklamę, bo mojemu forum daleko do ideału. Twierdzę tylko, że możesz z tego wyciągnąć coś dla siebie [sred])

Ostatnio edytowany przez Hoffman Moritsu (2013-03-11 07:45:51)

Offline

#14 2013-03-11 13:30:53

Marox234
Użytkownik
Skąd: tu tyle botów?
Dołączył: 2010-05-28
Liczba postów: 3,156
WWW

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Amu napisał/a:

Widać, człowiek chce znać opinię, a dostaje tylko hejty na temat postów.

To forum jest do dupy, administrator także jest do dupy. - przejaw hejtingu, krytyki (w pewnym sensie), która nie jest poparta żadnymi sensownymi argumentami. Zrozumiałaś, czy powtórzyć? Bo szlag mnie trafia jak ludzie niepotrafiący przyjąć krytyki nazywają krytykującego hejterem. Nie używajmy pojęć, których kompletnie nie znamy, bo wychodzi niesmaczny bigos.

Amu napisał/a:

Ok. Więc dla ciebie w takim razie dobrze napisany post oznacza post który ma 100 linijek

Nie chodzi o ilość, ale o jakość. Możesz napisać post, który posiada sto linijek, ale jego treść przesączona jest wszystkimi błędami, jakie tylko mogą się zmieścić. A możesz napisać post siedmiolinijkowy, który przesączony jest zajebistością i wysokim poziomem.

Ale w sumie, po co jakość, jeżeli większości ludzi podobają się fora, na których w ogóle nie trzeba się wysilać z pisaniem postów fabularnych, wygląd postaci ogranicza się do jakiegoś idiotycznego słitaśnego obrazka, zaś historia postaci do jednego zdania? I wcale nie piszę tutaj o Twoim forum, chodzi o ogólne podejście do PBFów i ludzi, którzy ograniczają siebie coraz bardziej. I wydaje mi się, że właśnie masz takie podejście, przynajmniej po przeczytaniu słów wyżej przytoczonych. Nie chodzi o ilość, chodzi o jakość.

Tylko po co ja to pisałem, skoro jestem tylko zwykłym hejterem. Życie jest takie okrutne.

Ostatnio edytowany przez Marox234 (2013-03-11 13:32:54)

Offline

#15 2013-03-11 16:33:34

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Odp: Forum pbf - Słodki Flirt RPG~!

Jak wyżej.
Marox... musimy kiedyś wyjść na piwo [dblpt]D

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
rainrp - permenia - teczowe-motylki - otwarte - teamsg