Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013-08-09 19:32:32

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Grupa pomocy

Witam
Przeglądając niektóre wątki w zaproszeniach, wpadłem na pewien pomysł. Na punie co jakiś czas pojawiają się nowi użytkownicy, którzy reklamują swoje strony. Prawie wszyscy są nowicjuszami, po raz pierwszy mają do czynienia z forami. Większość dosyć szybko rezygnuje.
Za duże wymagania? Brak wystarczającego zapału? Problem z odnalezieniem się w punowskim świecie? Nie wnikam, ale uważam iż niezależnie od powodu, pomoc zawsze im się przyda. I właśnie o to chodzi w moim pomyśle. Co jakiś czas staram się coś doradzać Administratorom nowych for poprzez GG albo na Chatboxie reklamowanego forum. Zależnie od możliwości skontaktowania. Tłumaczę co i jak, odpowiadam na pytania itp. Zauważyłem, że to przynosi pewne efekty. Ostatnio jednak coraz więcej mam pracy na swoim PBFie i z tego powodu coraz mniej czasu na pomoc nowicjuszom. Jeśli chcemy, aby nowi zostawali na punie na dłużej, powinniśmy im pokazać iż to nie tylko serwis starych wyjadaczy, wiedzących wszystko najlepiej. Jeśli ktoś ma chęci, niech wyciągnie w ich kierunku rękę i pomoże się tutaj odnaleźć.
Mam nadzieję, że pomysł przypadnie obecnym użytkownikom do gustu i ich zachęci.

Jeśli ktoś mnie popiera, niech to napisze. Jeśli ktoś się sprzeciwia, również niech napisze. Każdy ma swoje zdanie.

Pozdrawiam
Dares [sred])


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#2 2013-08-09 19:46:26

Adriano42
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-20
Liczba postów: 174

Odp: Grupa pomocy

To jest bardzo dobry pomysł.

I naprawdę komentarze "starych wyjadaczy" nieraz są ostre przez co zrażamy do siebie nowych ludzi. Owszem można krytykować ale przy tym nie bądźmy aż tak ostrzy oraz wytłumaczmy co i jak poprawić;)

Może w końcu pojawi się więcej aktywnych użytkowników.

Offline

#3 2013-08-09 20:58:38

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Odp: Grupa pomocy

No to ja zgłaszam się, jednak nie jako osoba chętna udzielenia pomocy, lecz z oczywistej przyczyny, osoba, która de facto owej pomocy potrzebuje [dblpt])

Moje fora cierpią na brak użytkowników. Staram się robić co w mojej mocy aby było inaczej jednak to dość ciężki orzech do zgryzienia, biorąc pod uwagę wyczerpane już pomysły na reklamę(wszystkie znajdują się w podpisie).
Reklamować próbowałem i nadal o robię, według tego co opisał Tomek w pewnych siedmiu ładnych punktach w pewnym temacie, do którego zawsze zapominam jak doszedłem [dblpt]D Ale była tam chociażby wzmianka o sitemap, które regularnie, co tydzień aktualizuję od przeszło miesiąca. To mało ale mimo wszystko, żadnego użytkownika nie przyszło. Daję ogłoszenia o wymianie buttonami, lecz nikt nie wykazuje zainteresowania. Staram się reklamować zawsze kiedy zdarza się okazja, czy o w grach iinternetowych, czy nawet na gadu gadu i skypie w opisach. W tej chwili pomysły mi się wyczerpały i załamuję ręce w bezsilności.
Zdarzały się również posty, w których użytkownicy pisali, że moje fora są najzwyczajniej w świecie brzydkie. Jednak biorąc pod uwagę to, że innej części użytkowników, ów wygląd się spodobał, doszedłem do wniosku, że mogę zostawić jak jest, gdyż jest to kwestia gustu, a biorąc pod uwage jeszcze brak moich umiejętności do jeszcze lepszego ulepszenia forum, jak chociażby ninja clan wars(to jest jakiś obłęd co Rezystor z nim zrobił), to tym bardziej.
Zatem... będę wdzięczny za waszą pomoc [dblpt])

Offline

#4 2013-08-09 22:07:17

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW

Odp: Grupa pomocy

Ja bardzo chętnie pomogę.
Moje GG:46414007 (Jestem prawie ciągle więc można pisać kiedy się chce)


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#5 2013-08-10 13:34:24

DayRon
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2013-05-06
Liczba postów: 91

Odp: Grupa pomocy

Ja przebywam na GG całymi dniami, tak więc chętnie pomogę. (GG: 39751307)

Offline

#6 2013-08-10 21:48:21

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Grupa pomocy

Pomysł świetny, a co powiesz na stworzenie takiego forum support, to mogłoby wypalić, a na pewno lepsze byłoby zebranie jak największej ilości informacji w jednym miejscu niż indywidualne pomoce na GG czy jakichkolwiek innych komunikatorach, oczywiście nie apeluję o zaprzestanie takowej pomocy, bo pomoc w nie ważne w jakiej formie zawsze jest dobra. Zaś na takim forum każdy laik miałby w przystępnej i łatwo dostępnej formie dostęp do informacji.
Z chęcią bym dołączył do kompanii tworzącej takowe forum i w miarę swoich możliwości bym jak najbardziej i z zadowoleniem pomagał potrzebującym [dblpt]).
Pozdrawiam.


Również Hiraki

Offline

#7 2013-08-10 22:13:31

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Grupa pomocy

Jeśli chodzi o forum to od tego jest właśnie pun.pl i według mnie tyle wystarczy, szczególnie że na chwilą obecną jest niewielu nowych ^^


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#8 2013-08-10 22:22:14

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW

Odp: Grupa pomocy

Dares napisał/a:

Jeśli chodzi o forum to od tego jest właśnie pun.pl i według mnie tyle wystarczy, szczególnie że na chwilą obecną jest niewielu nowych ^^

Dokładnie. Po co jest pun jak nie do pomocy [dblpt])


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#9 2013-08-10 22:59:06

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599

Odp: Grupa pomocy

Jednakowoż takie oddzielne forum można by podzielić na wiele gałęzi czy korzeni jak kto woli [dblpt])
Pomyślcie o tym jeszcze, bo myślę, że to by mogło wypalić.


Również Hiraki

Offline

#10 2013-08-11 10:02:24

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW

Odp: Grupa pomocy

images?q=tbn:ANd9GcROXYc_FApUR5ka1fcWsjmKrP3BPoN4DKgBcWXxhvtnLU6UugFs2Q Założyć forum o pomocy forum. Świetny pomysł.


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#11 2013-08-11 10:40:30

Adriano42
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-20
Liczba postów: 174

Odp: Grupa pomocy

Po zakładać forum o pomocy? Wtedy będziemy rozwijali tamto forum, i tam będzie przybywać aktywnych użytkowników, a nie tu. A chodzi nam głó nie o pun.pl nie prawdasz?

Offline

#12 2013-08-12 16:22:45

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Grupa pomocy

Serio? Chce Wam się? Poważnie pytam, bo ja w tym sensu wielkiego nie widzę. Gdyby chociaż administracja nie miała w rzyci nas, użytkowników to warto byłoby im pomóc i starać się prowadzić za rączkę nowych. Tylko po co się starać jak góra jedyne co robi to usuwa posty. Temat odnośnie linków na dole forów jak był bez odpowiedzi tak jest. Oczywiście, warto mieć na uwadze to, że serwis gwarantuje stabilność, a usterki są szybko usuwane, ale to nie wystarczy. Nikt się z nami nie liczy i to są widoczne na każdym kroku fakty.

Ja pomocy na gg nie prowadzę i to się raczej nie zmieni, nie mam zwyczajnie czasu. Niemniej jednak jeżeli ktoś będzie potrzebował rad to chętnie ich udzielę, ale na forum, wtedy będę mógł zajrzeć kiedy mam na to ochotę. Mogę również zareklamować daną stronę u siebie, podjąć z kimś szerszą współpracę, a jeżeli będzie warto to nawet włączyć do mojego projektu rodziny NCW i umożliwić stworzenie bliźniaczego forum o innej tematyce (tak jak MGW).

Offline

#13 2013-08-12 18:04:32

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Odp: Grupa pomocy

Rezystor ale co ma do tego administracja? Zwykli, szarzy użytkownicy mają z tego powodu cierpieć? Jak ktoś ma forum na punie to już nic z tym nie poradzi i musi z tym żyć, a Dares i nie tylko on ofiarują im swoją pomoc [sred]) Ja jestem zadowolony i wdzięczny za pomoc pro14aba i Adriano42 [dblpt])

Offline

#14 2013-08-12 19:19:18

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: Grupa pomocy

Czytaj uważnie co piszę. Chodzi mi o pomaganie nowym użytkownikom. W imię czego mam starać się ich zatrzymać skoro sam nie otrzymuję od administracji większej pomocy i chociaż odrobiny zaangażowania? Oni mają nas i nasze fora w nosie, są zyski z reklam, więc po co się bardziej starać? Nikt nas tu nie trzyma, w każdej chwili można założyć forum na innym serwisie, więc żyć z punem nie musisz. Między innymi dlatego nasza pozycja jest z góry przegrana i tak jak nigdy użytkownicy nic nie osiągnęli w "walce" z tomkiem tak nie osiągną. Zakładanie nowych wątków z prośbą o mody, zmiany, dodatki itp. jest pozbawione sensu, więc uważam, że próba zatrzymania początkujących w tworzeniu forów również takowego nie posiada, a jest jedynie stratą czasu. Tym bardziej, że 90% stron nie wytrzymuje kilku miesięcy, a czasami nawet tygodni.

Tak jak napisałem wcześniej, jestem skłonny do pomocy ludziom, którzy ewidentnie się starają (to ma dla mnie sens), ale do ekipy próbującej podnieść puna raczej nie dołączę.

Offline

#15 2013-08-12 21:13:17

Adriano42
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-20
Liczba postów: 174

Odp: Grupa pomocy

Rezystor nie musisz pomagać. Jeśli niechcesz. My pomagamy z własnej woli. Pragniemy aby pun.pl zaczęło żyć. Być może i robimy to na darmo, bo tomek i tak nic nie doda nowego. Ale może, nie dodaje bo niema dla kogo? Coraz mniej jest aktywnych for, użytkowników. Gdyby pun.pl znowu odżyło może i tomek by dodał jakieś nowości, a może i nie.

Tak czy inaczej, pomagamy aby pun.pl zdobył nowych aktywnych użytkowników.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
chillexmc - jdjd - gorzelnia - lgbt - polskiserwerextrazabawy