Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013-08-27 23:15:56

Miyaguchi
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-05
Liczba postów: 7

Mage Guild Wars

vwbdsmP.png

Neutralne państwa i królestwa liczące kilkaset milionów populacji. Są światem magii. Tutaj magia na co dzień jest przedmiotem handlu. Jest to integralna część życia ludzi. Są i tacy, którzy zarabiają magią na życie. Tacy ludzie zwani są magami. Magowie należą do różynch gildii, wykonując prace na zlecenie. Na świecie jest niezliczona ilość takich gildii. A w określonym królestwie znajduję się określona gildia. Było sobie forum, w którym kiedyś a raczej nadal rodzą się legendy. To forum nazywa się Mage Guild Wars!

Tak o to Mage Guild Wars powstało. Forum to zostało założone dokładnie 27 lipca, 2012 roku przez Katsuro. Pierwsze dwa tygodnie prac było radością dla każdego z administratorów. Każdy cieszył się, że będzie miał coś własnego i nikt nie może mu tego zabrać. Jednak ta radość zmalała, kiedy każdemu odechciało się pracować. Od tak sobie. Po paru miesiącach wróciliśmy do pracy i tak właśnie rok po wymyśleniu koncepcji tego forum powróciliśmy, by je otworzyć.

CZYM JEST MGW?

Mage Guild Wars to PBF osadzony w klimatach dzieła autorstwa Hiro Mashima: Fairy Tail. Gracz wciela się w młodego maga, którego kształtuje od podstaw wedle własnego uznania, dążąc do wyznaczonych sobie celów. MGW znacząco odbiega od forów o tej samej tematyce. Na świecie żyją dwie rasy stworzeń - ludzie i smoki. Ci drudzy żyją na nieznanych przez magów terenach. Ludzie natomiast osadzeni są na ziemiach, które nadawały się do życia. Gracze podczas swojej rozgrywki będą mogli stopniowo odkrywać świat smoków za sprawą eventów. Wszystko to dzięki oryginalnej fabule, która została stworzona na tyle elastycznie, by zmiany w mandze jej nie zagroziły.

FABUŁA

Jeszcze przed narodzinami głównych bohaterów z M&A powstał nowy świat, którym władały smoki. Ludzie żyli w niepokoju, ryzykując życiem na każdym kroku. Nadszedł jednak moment kiedy zaczęły powstawać magie. Rozprzestrzeniały się powoli, aż objęły cały glob.
Utrzymania pokoju podjął się mag, posiadający posłuch na całym świecie. Był to człowiek o imieniu Miyaguchi. Podzielił on gildie na mroczne, a także stworzył kodeks zakazujący otwartych walk między gildiami. Rozpoczął także poszukiwania zdolnych magów, z którymi pragnął założyć Radę Magii, pilnującą porządku i ładu. Czy znajdą się tacy? Czy równowaga jest możliwa kiedy na świecie jest tylu zdeterminowanych ludzi, chcących zrealizować swoje sny i marzenia? Czas pokaże... Jednak ty możesz zmienić biegi tej historii, przekonaj się o tym odwiedzając Mage Guild Wars!

MECHANIKA

Jak można się domyślić mechanika naszego forum bazuje na tym co istnieje już na NCW. Posiadamy karty postaci, w których są ukryte (częściowo) informacje o umiejętnościach naszych magów. Same magie możemy rozwijać dzięki punktom umiejętności [PU], które zdobywamy na różnych sesjach, eventach bądź konkursach. Wymagane są one do tego by nauczyć się nowej magii, zaklęcia lub umiejętności. Jednak same PU nam nie wystarczą. Potrzebne też są punkty wymagań [PW], które obrazują nam jak bardzo zaawansowany jest mag. Je równie zdobywamy na sesjach lub eventach, z wyjątkiem konkursów.

Magia to podstawowy oręż w rękach magów. Bez niej są zupełnie bezbronni i w niczym nie wyróżniają się od innych ludzi. Na naszym forum dzielimy je na trzy rodzaje: magie zwykłe, magie dodatkowe oraz magie specjalne. Każde z nich różnią działaniem, a także wymaganiami. Jest ich aż 57, więc jest w czym wybierać. Każda z nich ma swoje zaklęcia, choć na nich też się nie kończy. Mamy możliwość wybrania profesji, która pozwala nam na naukę umiejętności zwykłych. Jednak nasze umiejętności na tym się nie kończą. Nasze magie mogą być rozwijane dzięki umiejętnością dodatkowymi. Na przykładzie Magii Lodu, możemy nauczyć się jak tworzyć dynamiczne twory. I wiele, wiele innych.

ZAPRASZAMY NA MGW!

Wydaję mi się, że opowiedziałem wam najważniejsze fakty o naszym forum. Zachęcam bardzo do rejestrowania się, wybierania swoich gildii jak i czytania historii, w której będzie wyjaśniona cała fabuła. Jednak by wszystko było jasne. Nasz PBF to nie kolejny, w którym gracz ma możliwość nauczenia się tylko z góry narzuconych magii, zaklęć i umiejętności. Każdy może napisać własną magię od samego początku gry, wystarczy chcieć. Zachęcam również do wymiany z naszym forum, od samego początku jesteśmy zdecydowani do przyjęcia każdego do loży "polecanych stron", jeśli oczywiście spełnicie nasze małe wymagania. To wszystko, do zobaczenia na Mage Guild Wars!

Link do forum: www.mageguildwars.pun.pl

Ostatnio edytowany przez Miyaguchi (2013-08-27 23:16:07)

Offline

#2 2013-08-28 00:00:20

DayRon
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2013-05-06
Liczba postów: 91

Odp: Mage Guild Wars

Nic nowego, tylko inna tematyka, ale i tak świetna robota, pogratulować waszego zaangażowania, takie forum zrobić w tak szybkim czasie ;x

Offline

#3 2013-08-28 15:19:20

Miyaguchi
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-05
Liczba postów: 7

Odp: Mage Guild Wars

Dziękuje za gratulacje i ogólnie za komentarz. Mam nadzieje, że będzie ich więcej ^^

Offline

#4 2013-08-28 18:48:34

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Odp: Mage Guild Wars

Nuda, bo nuda, w końcu wszystko to samo ale mimo wszystko, cóż by niby tam dodać, skoro wszystko jest? Chociaż spodziewałem się po takim forum czegoś nowego...

Offline

#5 2013-08-28 20:57:09

Adriano42
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-20
Liczba postów: 174

Odp: Mage Guild Wars

Jestem zaskoczony. Spodziewałem się czegoś nowego, a tu jest to samo co na NCW jedynie inna treść. Mimo wszysko, gratuluje kolejnego udanego projektu. Treść jest bardzo dobra, i wygląd także.

Offline

#6 2013-08-29 09:19:46

Rezyser
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-16
Liczba postów: 8

Odp: Mage Guild Wars

Treść ciekawa jedynie co to grafika muszę się przyczepić bo jest taka sama jak na ncw a to jest poprostu juz nudne. Gdyby była inna grafika i styl forum to na pewno było by lepsze.

tak to 8/10

Offline

#7 2013-08-29 20:35:43

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Mage Guild Wars

Czego się spodziewaliście? W końcu to było jasne, że skoro MGW wchodzi w skład rodziny NCW, to będzie to takie jakby NCW, lecz w innych klimatach ^^

Co mogę rzec? Szału nie ma, dupy nie urywa, a i latających staników nie widziałem. Jak fascynacja na temat NCW była, tak się skończyła.
Nie przyjmijcie tego jakbym automatycznie was skreślał, bo jest inaczej. Szczerze mówiąc to ten zielony styl bardziej mi podchodzi niż fioletowy ^^
Życzę wam powodzenia [sred]) Nie zarejestruję się jednak, ani nie będę aktywnie uczestniczył. Głównie z braku czasu, pracy nad własnymi projektami i takimi tam pierdołami. Może jak sytuacja się w moim grafiku unormuje, to może. Kto wie... ^^


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

#8 2013-08-30 14:57:58

Sam Wiesz Kto
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-13
Liczba postów: 205
WWW

Odp: Mage Guild Wars

Swoiste upośledzenie co poniektórych punowskich krytyków wbija mnie w ziemie.

Jestem zaskoczony. Spodziewałem się czegoś nowego, a tu jest to samo co na NCW jedynie inna treść.

Masz rację, jedynie 560 wątków to rzeczywiście mały szkopuł, który daje nam jako taką możliwość rozróżnienia tych dwóch PBF. Sam się ledwie mogę połapać...

Treść ciekawa jedynie co to grafika muszę się przyczepić bo jest taka sama jak na ncw a to jest poprostu juz nudne. Gdyby była inna grafika i styl forum to na pewno było by lepsze.

Zgadzam się! To już przecież drugie forum, które ma taki sam szablon! Skandal! Ustawienie stylu Test9 i zmienienie jedynie headera, oraz tła na rozpikselowaną grafikę byłoby stokroć lepsze. Kolega dobrze mówi, polać mu!

Nic nowego, tylko inna tematyka

Ty, rzeczywiście! Myślałem, że tylko ja zauważyłem zmianę tematyki... Damn it, zawsze musi być ktoś jeszcze... Ehh...

Ogólnie rzecz biorąc to śmiać mi się chcę z tych, którzy wypowiadają się na temat czegoś, o czym sami nie mają pojęcia. Nawet sobie nie wyobrażacie ile pracy i ile trudu kosztuje stworzenie czegoś takiego i jak bardzo boli negatywna opinia człowieka, który jedyne co osiągnął w tym aspekcie, to porozciągane na wszystkie strony forum i mechanika posiadająca 3 zdania na krzyż.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Sam Wiesz Kto (2013-08-30 14:59:02)

Offline

#9 2013-08-30 17:53:10

DayRon
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2013-05-06
Liczba postów: 91

Odp: Mage Guild Wars

Tak, naprawdę bardzo ciężko jest odwzorować swoje forum w innej tematyce...

Offline

#10 2013-08-30 18:47:48

AdaseK
Użytkownik
Skąd: się wziąłem?
Dołączył: 2011-07-07
Liczba postów: 843

Odp: Mage Guild Wars

Napisz opisy na poziomie MGW, wtedy pogadamy. Może i grafika + skrypty to moment, ale myślisz że opisy to co? To, że forum identyczne, a inna tematyka, nie znaczy że i opisy są kopiowane.

Offline

#11 2013-08-30 19:03:55

DayRon
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2013-05-06
Liczba postów: 91

Odp: Mage Guild Wars

I tak mieli mniej pracy niż przy NCW...

Offline

#12 2013-08-30 19:11:51

Rezyser
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-16
Liczba postów: 8

Odp: Mage Guild Wars

Czy ja wiem czy mniej raczej trochę mniej nieznacznie ale caly czas tej pracy bylo duzo

Offline

#13 2013-08-30 19:17:21

Miyaguchi
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-05
Liczba postów: 7

Odp: Mage Guild Wars

@DayRon Aż to ciekawe. Wcale nie zarywaliśmy nocek, by forum było gotowe na czas, nie pisaliśmy kilkaset opisów by zobaczyć uśmiechy na mordkach naszych graczy. Nie no.. Jesteśmy tacy beznadziejni, tak mało zrobiliśmy. Już powiem to za innych, forum padnie za parę miesięcy.. Co ja gadam już niedługo, bo jesteśmy nudni. Po za tym.. Skoro tak dobrze ci idzie pisanie i ocena PBF-a, na jedną linijkę to czemu nie zgłosisz się w temacie Rezystora i nie dołączysz do naszej uroczej rodzinki? Zapraszam serdecznie! - http://pun.pl/viewtopic.php?id=23663

Co do pozostałych komentarzy. Każdy z was ma rację. Wszystko ładnie pięknie, temat się przejadł. Tylko czemu nadal pozostajemy oryginalni? Czemu nikt jeszcze nie wpadł na genialny pomysł zrobienia dobrego forum FT? Bo patrząc na to co się dzieje na "arenie" for o tej tematyce, tylko jedno mogę wyróżnić? A i tak nadal jest słabo. Bo by spotkać się gdzieś z postacią innego gracza, musimy czekać nawet parę dni, jak wątek będzie wolny, bo wpadać komuś w fabułę nie wypada. Punowskie fora nadal żyją systemem, w którym wszystko trzeba robić okrężna drogą, ale nie to my jesteśmy bu i fe.. Zastanówcie się nad sobą, spójrzcie ile wy włożyliście pracy w swoje, a potem zerknijcie na MGW, które było robione w sumie.. ponad pół roku z hakiem? Dobra rada dla was, nie oceniajcie czegoś negatywnie dopóki sami nie powiedziecie sobie szczerze "Tak potrafię zrobić to lepiej, a nawet Ba! Zrobiłem to już". Jeśli nie jesteście wstanie tak napisać, to po co tyle szumu, że forum nudne i grafika ta sama..

Pozdrawiam, Miyaguchi

Ostatnio edytowany przez Miyaguchi (2013-08-30 19:17:51)

Offline

#14 2013-08-30 19:50:21

DayRon
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2013-05-06
Liczba postów: 91

Odp: Mage Guild Wars

Mam oceniać teoretycznie to samo co oceniałem wcześniej na 10 linijek? Interesujące...

Offline

#15 2013-08-30 20:33:55

Dares
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2012-04-14
Liczba postów: 1,551
WWW

Odp: Mage Guild Wars

Jeśli chodzi o mnie to nie pisałem, że forum jest nudne. Jeśli można było odnieść tak mylne wrażenie, to przepraszam. Ale cóż poradzić? Tak to jest jak zagląda się tylko tak na szybkiego i ze zmęczenie pośpiesza się samego siebie z napisaniem posta ^^.
Jedynym moim grzechem jest fakt, że oceniłem je tylko tak powierzchniowo. Przyjrzałem się wyglądowi, przeczytałem kilka wątków i na tej podstawie wydałem werdykt. Dzisiaj znalazłem odrobinę czasu i zacząłem bardziej wdrażać w świat MGW (mimo wszystko dalej nie mam w planach rejestracji na tym PBFie).

Na sam początek wypisze kilka błędów jakie znalazłem d^^b, a oto one:

Postacie mistrzowskie napisał/a:

Dotarcie do pierwszej bariery wynoszącej 1.000PW powoduje, że postać osiągnęła poziom mistrzowski. Ich potęga jest znana na całym świecie, niektórzy porównywani są nawet z Bogami.

klik  || Chyba zamiast "Ich" powinno być "Jej". Wnioskuję to po fakcie, że w pierwszym przytoczonym zdaniu mówi się o 1 postaci.

Zapisy do gildii napisał/a:

Następnie administrator zmienia Wam rangę i możecie przystąpić do możecie przystąpić do fabularnej rozgrywki.

klik || Powtórzenie z "możecie przystąpić do".

Profesje napisał/a:

W tych czasach każdy wartościowy mag musi rozwijać się w w wybranej przez siebie profesji.

klik || Zaznaczyłem powtarzającą się literę.

Kaminari Mahō napisał/a:

Ataki pioruna funkcjonują przez porażenie przeciwników do różnych stopni i są to zaklęcia potrafiące całkowicie sproszkować wrogów, z powodu niezwykle wysokiego napięcia elektronicznego.

klik || Nie wiem jak innym, ale mi wydaje się, że tam powinno być "napięcia elektrycznego".

Swoją drogę to gratuluję dobrego wykonania PBFa (nie, to nie jest sarkazm). Naprawdę, po dokładnym rozpoznaniu forum, mogę wam tylko pogratulować i życzyć powodzenia oraz dalszych sukcesów [sred])

@ten1000, widzę że takie upały, że nie tylko woda paruje [dblpt]rolleyes[dblpt]

Ostatnio edytowany przez Dares (2013-08-30 20:59:09)


img.php?type=sig&player_id=568895

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
przybazantarni8bcd - lgbt - wierneswoimpdw - chillexmc - ballas