Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013-11-23 13:57:53

Memaksa
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-25
Liczba postów: 188
WWW

ZoneOfStalkers- Zona zaprasza

Witam.
Krótkimi słowami wstępu chciałabym przedstawić jednego z niewielu PBF'ów o tematyce opartej na serii gier S.T.A.L.K.E.R.
Jeśli ktokolwiek nie miał styczności z tą serią, nic nie stoi na przeszkodzie! Mini STALKER wika pomoże się każdemu odnaleźć w świecie i zapoznać z każdym mutantem, anomalią bądź artefaktem.
J0BoVEB.png

Pozdrawiam i zapraszam do rejestracji oraz oceny forum. [sred])

Ostatnio edytowany przez Memaksa (2013-11-23 13:58:14)


drp3ukc.png

Offline

#2 2013-11-23 19:19:14

MikiMaJe
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-28
Liczba postów: 99
WWW

Odp: ZoneOfStalkers- Zona zaprasza

Forum bardzo dobra, posiadam konto od jakiegoś czasu i czekałem na otwarcie. Sporo fajnych bajerów zostało dodane. Trochę wpływa to na prędkość wczytywania, ale forum fajne. [dblpt])


Otmechennyy <-- PBF osadzony w realiach postapokaliptycznego świata. Czy jesteś wystarczająco silny, aby przeżyć? [Status: WORK IN PROGRESS]

Offline

#3 2013-12-21 18:17:21

Adriano42
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-20
Liczba postów: 174

Odp: ZoneOfStalkers- Zona zaprasza

Bardzo dobre forum;)

PLUSY:
I. Dobre opisy miejsc itp.
II. Ładna i miła dla oka grafika
III. PBF posiada własną mini wike!

I jeszcze kilka innych plusów:)

Ogólnie forum jest bardzo dobre.

Offline

#4 2014-02-16 22:29:50

Memaksa
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-25
Liczba postów: 188
WWW

Odp: ZoneOfStalkers- Zona zaprasza

Dziękuję za pozytywne opinie panowie. [dblpt])
MikiMaJe- Cały czas pracuję nad optymalizacją, dla słabszego internetu.
Teraz tak z innej bańki. Na ZOS została dodana mała aktualizacja oraz zapowiedź większej, uzupełniającej oraz dodającej więcej broni kombinezonów mutantów(!!), oraz anomalii. Swoje początki miała już w ostatnich dniach, czyli:

- Zmiana ilości otrzymywania punktów do rozdania (PDZ)
- Dodany nowy rodzaj anomalii- Anomalia Magnetyczna, pierwszą jaką już została wpisana na zonie została anomalia o nazwie: Biegun (szczegóły na mini wice)
- Nawiązaliśmy kontakt oraz rozpoczęliśmy współpracę z najlepszą i chyba najstarszą stroną post-apokaliptyczną Outpost! Oraz nie pogardził nami nami sam Michał Meesh Gołkowski (Ahh ta skromność do przechwałek.. [dblpt]P)
- Konkurs!

A o tym co nastąpi możecie przeczytać tutaj: http://www.zoneofstalkers.pun.pl/viewto … d=360#p360
Lub aby być na bieżąco z innowacjami itp. można również zajrzeć na naszego Facebooka: KLIK
Pozdrawiam [dblpt])


drp3ukc.png

Offline

#5 2014-02-18 14:16:17

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: ZoneOfStalkers- Zona zaprasza

Okej, zerknęłam, poszperałam to i się wypowiem.

Szata graficzna może nie powala jakoś szczególnie, ale na pewno jest oryginalna na standardy punowskie. Radziłabym zmienić header, obecnie wygląda nieco kiczowato - wtopienie go jako element tła wyglądałoby sto razy lepiej, ale wtedy należałoby też przypasować do siebie górę i dół samego backgroundu, by nie było widać łączenia przy przewijaniu. Dalej; obrazki forów i kategorii. Pomimo nałożenia na nie tekstury lub pędzla, niektóre nadal wyglądają po prostu źle przez zbyt duże rozmycie lub bycie zbyt ciemnymi. Domyślam się, że napisy na nich są tak duże przez nieczytelną inaczej czcionkę, ale to średnio pasuje do obrazków, które powinny być raczej małe i jeśli już gdzieś miałyby się takie pojawić to na obrazkach kategorii. Moja rada to zmienić obrazki na mniejsze, pobawić się z ich kontrastem/jasnością/ostrością i zdecydowanie podpisać je mniejszą czcionką (ew. tą, ale zintegrować ją w jakiś sposób z samym obrazkiem, by nie odstawała tak chamsko).

Kwestią drugą są posty. Nie jestem stuprocentowo pewna, ale czy ja tam nie widziałam przygody prowadzonej przez MG, którego postać... też brała w niej udział? W sensie człowiek, który prowadził przygodę, też w niej grał (http://www.zoneofstalkers.pun.pl/viewto … ?id=74&p=1). Nie chcę tutaj głosić kazań dlaczego nie powinno to tak wyglądać, dlatego wymienię tylko jedno, najbardziej istotne "ale": obiektywizm prowadzącego. Większość MG nigdy nie zdecyduje się zabić swojej postaci, ani też wystawić jej na szkody, które jemu samemu nie odpowiadają w odniesieniu do jego bohatera. Dlatego prowadzenie i granie w tym samym wątku jest nudne, monotonne i z perspektywy innych, towarzyszących mu np. graczy też przewidywalne.
Sprawa następna, to długość tych postów. Często nie wyrabiają nawet średniej (chociażby znów odnosząc się wyżej wspomnianego tematu, choć to akurat jest sprawa na nieco większą skalę). Doskonale rozumiem, że forum RP to nie miejsce do pisania elaboratów, ale na tak wąskim stylu spokojnie, myśląc nieco więcej niż 10 minut nad postem, można napisać go pokaźnego nie używając przy tym pierdyliarda enterów i nie lejąc wody niczym typowy gracz SL. Niektórzy wasi userzy potrafią pisać, dlatego tym bardziej nie rozumiem dlaczego i oni wrzucają posty w porywach pięcio-linijkowe. Może warto wprowadzić jakieś standardy, wymagania co do tego?
Trzecia, ostatnia już uwaga co do postów:

Tiga napisał/a:

Posterunek najbardziej wysunięty na północ Baru. Stalkerzy pilnujący tego miejsca prócz kilkunastu worków z piaskiem tworzącym niewielką zaporę są osłonięci przez sporą zaporę z grubych metalowych blach. Cała ta zapora pomaga im w obronie terenu przez notorycznie nadciągające fale mutantów, oraz bandytów z terenów Dziczy.

Tym przykładem posłużę się, by wyszczególnić sprawę z koniecznością korekty tekstów. Ten akurat jest bardzo krótki i pomijając to, można się doszukać w nim aż trzech powtórzeń, ponadto też pisania nazw pospolitych z wielkich liter. Niektóre, lub nawet większość z tekstów opisujących same lokacje wygląda właśnie w ten sposób. Sugeruję przejrzeć je jeszcze raz, dopisać co nieco (posługuj się epitetami, metaforami i innymi zabiegami stylistycznymi - to zawsze wzbogaca tekst. Uważaj tylko, by nie przesadzić i nie zacząć w pewnym momencie lać wody : P), synonimizować lub pozbyć się powtórzeń, no i pisać nazwy pospolite małymi literami.

Punkt trzeci na liście - wszystko pozostałe. Odnośnik do wiki prócz samego linku przedstawionego jako działu, proponowałabym też umieścić w nawigacji. Ja, gdy jeszcze nie wczytywałam się w sam dział organizacyjny a szukałam odnośnika do niej, miałam mały kłopot ze znalezieniem go, choć w końcu uświadczyłam go we wstępie w indeksie. Dopiero później zwróciłam uwagę, że znajduje się też właśnie w organizacyjnym.
Stopka - chociaż można to podciągnąć pod zaraz drugi akapit w tym tekście, to zdecydowałam się na "wszystko inne", bo raczej ma to mało wspólnego z grafiką tworzoną na potrzeby forum, a jest to sprawa po prostu wizualna. To moja subiektywna opinia, ale źle wyglądają grafiki reklamowe potraktowane marquee. Mają one trochę wad - po pierwsze, jak dla mnie, wyglądają, że się tak nieprofesjonalnie wyrażę, "badziewiacko". Kojarzone są z forami, które lecą na ilość reklamy, a nie jej jakość i przez to muszą używać tegoż polecenia. Wiele stron nie zgadza się na wymianę, gdy ich grafika umieszczana jest w czymś takim z prostego powodu - nie każdy ślęczy nad bannerami przez minutę wypatrując grafik, które mogłyby go zainteresować. To zwyczajnie męczące i nieefektywne. No i ponadto dlaczego forum, które do wymiany zgłosiło się, powiedzmy, jako dziesiąte musi na tym cierpieć? To trochę nie tak, jak powinno być, nie sądzisz? : P Co więcej jeszcze do samych bannerów: pozmniejszałabym je kodem. Ludzie lubią robić grafiki niezwiązane z jakimikolwiek przyjętymi oficjalnie standardami, które na innym forum wyglądają strasznie (naprawdę nie wiem skąd się to wzięło) z niekorzyścią i dla niego i dla tamtego. Rozwalanie wbrew sobie ogólnie przyjętego konceptu wizualnego nie jest raczej miłym doświadczeniem, a krzywdy partnerom nie zrobisz, zmniejszając bannery na swoje potrzeby. ; )

Okej, na razie to będzie chyba wszystko. Chciałam tylko jeszcze zaznaczyć, żebyś nie zrażała się moim postem - to krytyka, która ma w zanadrzu pomoc, nie bezpodstawny hejt. Widzę w tym forum pewien potencjał i starałam się podejść od strony raczej pomocnej, niż po prostu wytknąć co jest źle i sobie pójść. Poza tym ja raczej nie komentuję zaproszeń, które mnie w jakiś sposób nie zainteresowały. : p Po prostu pracuj dalej, ja sobie z chęcią poobserwuję zmiany jakie będą nadchodzić i dodam coś od siebie, jeśli będę miała co. ; )


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
gorzelnia - lgbt - polskiserwerextrazabawy - wierneswoimpdw - ets2vspolska