Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2014-06-09 23:21:53

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127

Obrazki i przezroczystość boxów

Mam następujący problem. Ale najpierw screen: http://pics.tinypic.pl/i/00539/bhah1j2sfmmz.png

Tam gdzie są Y chcę, żeby było przezroczyście tylko komendy mi brakuje, a w zasadzie tylko selektora, bo o ile dobrze pamiętam za przezroczystość odpowiada a w rgba(0,0,0,a) i nie mogę się za cholerę nigdzie tego doszukać.

A co do pól z X, to chciałem tam powstawiać obrazki. Tyle, że nie wiem jak zrobić, czy może raczej co dopisać do kodu poniżej na przykład przy brdwelcome, żeby ten box, że tak powiem uziemić między panelem nawigacyjnym, a ogłoszeniami, bo z kodem poniżej trzeba to regulować ręcznie, a nie będę raczej jak głupek regulował co do piksela wszystkie parametry [dblpt]D
kod:

#brdwelcome.inbox ul.conl  {position: absolute; top: Xpx; left: Ypx !important; background: url(link_do_tła); height: Wpx; width: Spx;}

Druga sprawa co do X jest taka, że kiedy wstawiam tam obrazek to on sam powiela się kilkakrotnie i wychodzi z tego wielki bajzel. Co mam wpisać, żeby wyświetlił się tylko jeden obrazek, do tego wyśrodkowany, bądź przyrównany do prawej w tym boxie?


P.S. Byłbym wdzięczny za odzew w poprzednim temacie tutaj [dblpt]) : http://www.pun.pl/viewtopic.php?id=24410

Offline

#2 2014-06-10 16:25:19

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW

Odp: Obrazki i przezroczystość boxów

1(Y).

.tcr, .tcl { background: rgba(0, 0, 0, 0.5)  !important;}

2(X).

#brdwelcome{background: url(OBRAZEK); background-size:Ypx Zpx; }
#brdstats .inbox{background: url(OBRAZEK)!important; background-size:Ypx Zpx; }
#brdfooter .inbox:last-child{background: url(OBRAZEK)!important; background-size:Ypx Zpx; }

Y-Szerokość tła
Z-Wysokość tła


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
stoppodwyzkatbs - 351324 - polskiserwersluzbmundurowych-pssm - 4ife - lodzkieforumsportowe