Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2014-12-24 13:41:48

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127
Windows 7Chrome 35.0.1916.153

Era Bleacha *reaktywacja*

bleachwallpaper29666.jpg

Zapraszam wszystkich fanów mangi i anime Bleach do wspólnej gry na naszym forum Era Bleacha.


Wstęp:
Forum jest oparte(z naciskiem na to słowo) o fabułę bleacha. Znaczy to tyle, że z pośród wielu for o tej tematyce, nasze nie trzyma się kurczowo jego fabuły. Nie ma tutaj postaci z tegoż anime ani mangi, a właściwie to nigdy one u nas nie istniały. Ich miejsce zastąpiły nowe postacie, wykreowane przez graczy oraz mnie osobiście(warto tutaj też wspomnieć o tym, że skoro postacie z mangi i anime nigdy nie istniały, to można ,,przywłaszczyć" sobie ich broń oraz tożsamość ). To samo tyczy się lokacji. Akcja w świecie ludzi rozgrywa się tutaj w całej Japonii, zamiast samej Karakurze. Kolejnym przykładem odskoczni od fabuły jest nowa strona konfliktu zwana ,,buntownikami", o czym więcej poniżej.

Fabuła:
W Soul Society władzę siłą zdobywa Kanabo Oni pokonując poprzedniego głównodowodzącego i zaprowadzając swe tyrańskie rządy. Wielu shinigamich buntuje się przeciwko niemu i ucieka do świata żywych, gdzie zakładają swoją kryjówkę stając się buntownikami. Potajemnie knują by odsunąć Kanabo od władzy czekając na odpowiedni moment. Sytuacja ta jest sprzyjająca dla odwiecznych wrogów Gotei 13, Arrancarów. Wyznając zasadę ,,wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", często pomagają buntownikom w ich działaniach z rozkazu 0 Espady. Jednakże Kanabo również ma swoich sprzymierzeńców w świecie żywych. Potajemnie opłaca najemników, którzy mają za zadanie szkodzić buntownikom. Kilkadziesiąt lat po wielkiej ucieczce pod, której wpływem znikneła z Seireitei niemalże 1/5 shinigamich, zostaje zamordowana przywódczyni ruchu oporu podczas jednej z misji, a sprawca pozostaje nieznany. Krążą plotki, że to właśnie najemnicy z rozkazu Kanabo tego dokonali. Buntownicy chcą  jak najszybciej wybrać nowego przywódcę aby Soul Society nie wykorzystało ich chwilowej słabości. Jednakże ucieczka buntowników nie jest jedynym wydarzeniem odgrywającym się w tym spektaklu, bowiem Quincy i Bounto również toczą ze sobą wojny. Powodem była walka o dominację na Hokkaido. Ostatnią toczoną bitwę wygrali Bounto przez co znacznie osłabieni Quincy musieli uciekać do Kyoto na wyspie Honsiu. Fullbringerzy natomiast starają się trzymać zdala od sporów prowadzonych przez inne rasy chcąc prowadzić życie takie, jak reszta zwykłych ludzi. Jednakże ze względu na moc jaką dysponują, nie zawsze się to udaje.

Dostępne strony konfliktu:
Na forum mamy dość dużo(bo aż 7) stron konfliktu do wyboru:
- Shinigami
- Arrancarzy
- Bounto
- Quincy
- Fullbringerzy
- Najemnicy
- Buntownicy
Każda ze stron ma własne, indywidualne do wyboru umiejętności. Jedynie buntownicy posiadają ich bardzo mało ze względu na to, iż są to shinigami, zatem mogą korzystać z ich umiejętności.)


Co oferujemy?
Tworząc to forum jak i ,,Outbreak", o którym mowa w innym temacie, starałem się wprowadzić mnóstwo innowacji, których nie sposób znaleźć na innych forach o tej tematyce. A oto i one:
- Klasy - Każda z postaci może się w czymś specjalizować. W związku z tym utworzone zostały klasy postaci, charakteryzujące w pewnym stopniu nasze umiejętności oraz charakter. Do wyboru mamy dwie z 15 klas. Więcej tutaj.
- Przeszkody naturalne - Każdy przedmiot czy też budynek posiada pewną wytrzymałość, co oznacza, że w zależności od rodzaju przeszkody, potrzeba więcej, bądź mniej siły aby go zniszczyć. Ponadto, niektóre rodzaje terenu utrudniają nam znacznie poruszanie się, (na przykład, kiedy walczymy w wodzie). Więcej tutaj.
- Treningi - Aby urealistycznić zdobywanie umiejętności przez naszą postać, treningi zostały rozciągnięte w czasie kilku dni bądź nawet dwóch tygodni, w zależności od tego jak bardzo jest ona użyteczna bądź silna jak w przypadku magii demonicznej). Ponadto, aby zdobyć jakąś umiejętność, trzeba spełniać odpowiednie wymagania oraz dysponować odpowiednią ilością tak zwanych punktów nauki, które możemy zdobyć na różnego rodzaju misjach. Więcej tutaj.
- Emocje w walce - Są to swego rodzaju morale, które w zależności od sytuacji, sprawiają, że nasza postać jest w stanie walczyć lepiej, lub gorzej. Dla przykładu, postać może walczyć o wiele efektywniej podczas gdy broni bliską jej osobę oraz może się hamować przed zabijaniem postaci należących to tej samej strony konfliktu. Więcej tutaj.
- Obszerność broni i artykółów w sklepie - Mamy wręcz ogromny wybór rzeczy, które można zakupić w sklepie. Zastosowanie znajdują tu najwymyślniejsze wynalazki XII oddziału. Od takich rzeczy jak gigai, poprzez trucizny, kastety, dodatkową broń białą, strzelby, ładunki wybuchowe, po niewyobrażalnie drogą zbroję z kamienia duchowego, blokującą WSZYSTKIE ataki magiczne. Więcej tutaj.
- Zlecenia - Na forum istnieje możliwość wypełniania takzwanych ,,zleceń z karczmy". Jeśli ktoś z was będzie potrzebował zastrzyku gotówki, to to jest najodpowiedniejsze rozwiązanie. Nie dostajemy co prawda wówczas za misję doświadczenia ani punktów nauki, jednak otrzymujemy dość pokaźną sumę pieniężną.
- Medale - Na forum za spełnienie poszczególnych kryteriów jak i wypełnianie wyzwań można otrzymać medale, które będzie można wymienić na różnego rodzaju bonusy na forum jak na przykład możliwość gry dwiema postaciami na forum. Więcej tutaj.

- Statystyki:
Reiatsu -Czyli nasza siła duchowa. Jest głównym miernikiem siły pomiędzy postaciami. Na 100 punktów reiatsu przypada równo jeden punkt do statystyk(na początek dostajemy w zależności od wybranej rasy 1000-2000). Można jej użyć również do wszelkiego rodzaju ataków magicznych jak kidou. Jeśli nasze reiatsu jest dwa razy większe od reiatsu przeciwnika to nie może się on ruszyć, a jeśli jest 4 razy większe i go nie ukryjemy, to przeciwnik umiera.
Siła -Zależy od niej siła naszych uderzeń, dzięki atakom dwa razy silniejszym od wytrzymałości przeciwnika możemy powalić go jednym atakiem.
Wytrzymałość -Jest to swego rodzaju żywotność naszej posaci, a raczej, jej odporność na ataki. Jeśli jest dwa razy większa od siły przeciwnika to jesteśmy w stanie przyjąc na siebie każdy jego atak.
Szybkość -Szybkość naszych ruchów jak bieg, uskoki, uniki. Jeśli jest dwa razy większa od szybkości przeciwnika to nie może on nas zobaczyć.
Zręczność -Określa zdolność do robienia uników, blokowania ataków, jak i określa ich szybkość. Jeśli jest dwa razy większa od zręczności przeciwnika to przeciwnik nie nadąża za blokowaniem naszych ataków(może co najwyżej odskoczyć, ponieważ to dotyczy szybkości), oraz jesteśmy w stanie zablkokować każdy atak przeciwnika.

System gry nie jest strasznie skomplikowany, jednak w razie problemów, zawsze chętnie pomożemy z jego objaśnieniem [dblpt]) Szczegóły tutaj.

Jeśli zostałeś przed monitorem na tak długo, aby to przeczytać to zapraszam również do obejrzenia naszej video reklamy

https://www.youtube.com/watch?v=SKbOF_XGb7Y

Jeśli nadal jesteś zainteresowany grą, dołącz!

ERA BLEACHA


Ponadto Chętnie wymienię się buttonami czy bannerami
Kontakt: gadu gadu: 36646198

erableacha2.jpg
Kod:

<a href="http://erableacha.pun.pl/"arget="_blank"><img src="http://img43.imageshack.us/img43/2644/erableacha2.jpg"></a>

erableacha1.jpg
Kod:

<a href="http://erableacha.pun.pl/"arget="_blank"><img src="http://img43.imageshack.us/img43/2644/erableacha2.jpg"></a>

erableacha3.jpg
Kod:

<a href="http://erableacha.pun.pl/"arget="_blank"><img src="http://img543.imageshack.us/img543/8514/erableacha3.jpg"></a>


Co myślicie o forum? Jakieś zastrzeżenia? Sugestie? Jestem otwarty na krytykę i chciałbym je ulepszać w miarę możliwości.

Ostatnio edytowany przez Hoffman Moritsu (2014-12-24 13:50:56)

Offline

#2 2015-01-03 13:27:39

Hoffman Moritsu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-02
Liczba postów: 127
Windows 7Chrome 35.0.1916.153

Odp: Era Bleacha *reaktywacja*

Można nas również znaleźć na facebooku >KLIK< [sred])

Dodatkowo zostały wprowadzone kolejne zmiany na forum. Nie stoimy w miejscu, rozwijamy się [dblpt])

Ostatnio edytowany przez Hoffman Moritsu (2015-01-03 13:30:55)

Offline

#3 2015-01-03 21:17:11

Morty
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12
Liczba postów: 1,599
Windows XPOpera 26.0.1656.60

Odp: Era Bleacha *reaktywacja*

Po wejściu na forum jedyne co chcę zrobić to z niego uciec. Ten design odstrasza i to bardzo.


Również Hiraki

Offline

#4 2015-01-09 20:26:50

Sher
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-15
Liczba postów: 172
Windows 7Firefox 34.0

Odp: Era Bleacha *reaktywacja*

Mnie zastanawia tylko jedno. Czemu przez długi czas nie zajmowałeś się żadnym z forów, a teraz reaktywujesz OBA na raz. Chodzi mi o to, że powinieneś dopracować jedno z nich. Po co Ci dwa słabe/przeciętne fora, skoro możesz mieć jedno, a dobre?

Offline

#5 2015-09-18 16:55:59

WoockyHshan
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2011-06-26
Liczba postów: 96
WindowsSafari 537

Odp: Era Bleacha *reaktywacja*

Fajne forum super mega najlepsze

Wiadomość dodana po 07 min 14 s:

Sher napisał/a:

Mnie zastanawia tylko jedno. Czemu przez długi czas nie zajmowałeś się żadnym z forów, a teraz reaktywujesz OBA na raz. Chodzi mi o to, że powinieneś dopracować jedno z nich. Po co Ci dwa słabe/przeciętne fora, skoro możesz mieć jedno, a dobre?

On to zrobił po to żeby cie wkur.wić [dblpt])

Ostatnio edytowany przez WoockyHshan (2015-09-18 17:02:11)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
harmonogram - fireworld - latinowood - lonelydrivers - xtremegameplus