Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-09-28 09:20:44

AlohaDance
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-28
Liczba postów: 2
AndroidChrome 69.0.3497.100

Certyfikaty SSL

Tomek, to bardziej pytanie do Ciebie. Planujesz wprowadzić certyfikaty SSL dla wszystkich for w serwisie?

Offline

#2 2018-10-01 20:01:36

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,040
WWW
WindowsFirefox 62.0

Odp: Certyfikaty SSL

Obecnie nie planuję.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#3 2018-10-03 17:02:48

AlohaDance
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-28
Liczba postów: 2
WindowsOpera 56.0.3051.36

Odp: Certyfikaty SSL

To trochę szkoda biorąc pod uwagę, że to w dzisiejszych czasach standard.

Offline

#4 2018-10-03 17:28:26

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,040
WWW
WindowsFirefox 62.0

Odp: Certyfikaty SSL

Standard który kosztuje niemało jeśli ma się aktywnych 7 domen wraz z subdomenami  [dblpt][slash]


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#5 2021-03-24 20:07:56

Mathias
Użytkownik
Skąd: Tajemnice Antagarichu
Dołączył: 2007-03-10
Liczba postów: 497
WWW
WindowsChrome 89.0.4389.90

Odp: Certyfikaty SSL

Witam i odświeżam wątek. Lata lecą i czasy się zmieniają. Obecnie brak SSL jest dosyć dotkliwie "karany" przez przeglądarki, dlatego może warto rozważyć pozyskanie certyfikatów typu wildcard/multidomain? Na ile się pobieżnie orientowałem (osobiście nie korzystałem, więc to info trzeba by było zweryfikować), może byłaby nawet opcja pozyskania darmowych SSL tego rodzaju, co prawda z limitem adresów, ale zawsze można to zaproponować w ramach jakiejś opcji premium czy czegoś w tym guście. Płatne certyfikaty też da się już pozyskać nieraz w całkiem okazyjnych cenach. Ogólnie ja bez tego przeżyję, bo i tak większość działalności prowadzę już poza pun.pl, ale zawsze byłoby miło, gdyby użytkownicy mogli odwiedzać moje stare forum bez straszenia ich brakiem bezpieczeństwa. No a więcej odwiedzających to też większe wpływy z reklam, więc koniec końców inwestycja mogłaby być korzystna także dla serwisu. Pozdrawiam.


ggg%C5%82adkie.png

Offline

#6 2021-04-25 13:55:51

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW
WindowsChrome 90.0.4430.85

Odp: Certyfikaty SSL

@Mathias, wg mnie @tomek, czeka jak Pun przestanie się opłacać wtedy sprzeda to co się da sprzedać i dlatego SSL ani innych większych zmian nie będzie.
Sam punbb czy teraz fluxbb już praktycznie zakończył swój żywot bo fora internetowe trochę wymarły przez grupy na fb, lecz myślę, że trend się odwróci bo za każde słowo niedługo na fb będzie ban.


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#7 2021-05-04 18:37:39

Mathias
Użytkownik
Skąd: Tajemnice Antagarichu
Dołączył: 2007-03-10
Liczba postów: 497
WWW
WindowsChrome 90.0.4430.93

Odp: Certyfikaty SSL

@pro14ab, to niestety prawda, co więcej - tomek już od kilka lat próbuje sprzedać ten serwis. Pierwszy raz nieco przypadkiem natrafiłem na ofertę z końca 2018 roku. Obecnie wisi ona na Allegro. Wygląda więc na to, że interes jest zwijany, choć dzieje się w wyjątkowo nieprofesjonalnym stylu, bez choćby próby wdrożenia jakiegoś sensownego modelu biznesowego mimo znaczącego potencjału, jaki drzemie w tym serwisie. Szkoda zresztą strzępić języka, bo jaki koń jest, każdy widzi.

pro14ab napisał/a:

Sam punbb czy teraz fluxbb już praktycznie zakończył swój żywot bo fora internetowe trochę wymarły przez grupy na fb, lecz myślę, że trend się odwróci bo za każde słowo niedługo na fb będzie ban.

Mam dokładnie takie same przemyślenia, sam zrezygnowałem z korzystania z większości social mediów, fb wisi zdeaktywowany od dwóch lat, a tt i linkedin całkiem skasowałem. Raz, że prywatność (a raczej jej brak), dwa, że cenzura (gigantom odbija od tego monopolu i niedługo zostaną tam już tylko wyznawcy określonych ideologii, bo nikt inny nie będzie tam mile widziany), trzy, że te serwisy strasznie spłycają dyskusje i odmóżdżają użytkowników. Coraz więcej osób rozgląda się za alternatywami, ostatnio z tego widzę sporo dyskusji przenosi się na Discorda, w dalszym ciągu korzystam też trochę z GG. Fora mogą wrócić z czasem do łask, na co mam nadzieję, bo była to dla mnie optymalna formuła dyskusyjna. No i tyle można było ciekawych ludzi poznać, uczestniczyć w życiu fajnych społeczności, etc.


ggg%C5%82adkie.png

Offline

#8 2021-05-08 21:04:35

pro14ab
Moderator
Skąd: C:\users\pro14ab
Dołączył: 2013-01-20
Liczba postów: 1,198
WWW
AndroidChrome 90.0.4430.82

Odp: Certyfikaty SSL

@Mathias,  detektyw na punie [dblpt]p
Coś się zaczyna coś kończy,  lubię tu wracać bo gdybym za g*wniaka nie pisał "skryptów" to dziś by moje życie wyglądało inaczej, a tyle co ludzi się tu poznała nawet spotkało (nawet dziś ktoś na YT mnie poznał ;p), ale nie o tym tu teraz.
Na miejscu Tomka bym się jeszcze zastanowił czy jakoś się nie zmodernizować i podnieść temat - nie koniecznie fora (bo raczej nikt nie będzie chciał tego kupić i zdechnie) tylko mam podejrzenia, że temat się znudził i to tyle

Ja na dzień dzisiejszy stawiał bym jakiś hosting pod blogi (np grav), silniki forum to padaka obecnie (jedyne może mybb  ale pewnie za ciężki na tyle użytkowników)

Co do mediów to wyłączyłem się z tego całkowicie jak ktoś coś chce to sms/napisze na signalu polecam każdemu taki detoks


Discord: pro14ab#3318
>> GitHub <<
Polecam

Offline

#9 2023-04-13 16:17:52

mar_jan
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-13
Liczba postów: 1
WWW
WindowsFirefox 112.0

Odp: Certyfikaty SSL

Obecnie chyba nie byłoby problemu z zainstalowaniem darmowego certyfikatu np. od Let's Encrypt?
Jest też alternatywna opcja przepuszczenia strony przez jeden z najpopularniejszych obecnie CDN-ów i posiadania wówczas darmowego certyfikatu.


Lubisz winyle? Zapraszam do sklepu https://winyle-online.pl
Darmowa dostawa od 180 zł
Rabaty do 15%

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
forum-xytheria2 - metin2mody - nowydom - plugidwuskibowerpgedition - mythofempire