Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-05-30 18:23:54

Majestic
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-17
Liczba postów: 152
WindowsFirefox 76.0

TOMKU! - Szybkość indeksowania strony

https://developers.google.com/speed/pag … .oxn.pl%2F


Zacząłem ostatnio interesować się szybkością wczytywania mojej strony i ... są dni w których to różnie wygląda (dzisiaj na ten przykład). Czy jest możliwość zrobienia coś z tym faktem?

Na tej stronie rozpisywane są błędy z prędkością, porównywalne do średnich wyników innych stron. Przykładowo na moim forum problemy opóźniają moją stronę o:

*1,89s - nieużywane kody javascript z serwera (a nie moje wgrane)

*1s - kompresja tekstu jest słaba

*300 ms - jakiś AMP

*140 ms - jakiś Doubleclicker googla

*"W przypadku wolnego połączenia sieciowego skrypty zewnętrzne dodawane dynamicznie przy użyciu instrukcji `document.write()`"

*4s - Script Evaluation, Other, Style & Layout, Rendering, Script Parsing & Compilation, Parse HTML & CSS

*Długi czas przechowywania w pamięci podręcznej

*2,3s - "Pomyśl o skróceniu czasu poświęcanego na analizowanie, kompilowanie i wykonywanie kodu JS"

*1s - "łańcuchy żądań krytycznych pokazują zasoby ładowane z wysokim priorytetem. Aby przyśpieszyć ładowanie strony, możesz skrócić łańcuchy, zmniejszyć rozmiar pobieranych zasobów lub opóźnić pobieranie zasobów, które nie są niezbędne"

*"Do aplikacji możesz dodać obsługę interfejsu User Timing API, by mierzyć rzeczywistą szybkość aplikacji z punktu widzenia użytkownika"

*LICZBA ŻĄDAŃ I ILOŚĆ PRZESYŁANYCH DANYCH - 72, "Aby określić budżety dla liczby i rozmiaru zasobów strony, dodaj plik budget.json"

*Za duży element "<div id="brdtitle" class="inbox">"



Jakby to tak zebrać do kupy, to wychodzi, że strona powinna chodzić o dobre 5-8s szybciej [dblpt](

Czy można coś z tym zrobić tomku?

Offline

#2 2020-08-19 22:18:38

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,041
WWW
WindowsFirefox 79.0

Odp: TOMKU! - Szybkość indeksowania strony

Czas generacji strony po stronie serwera powinien wynosić < 0,1 sekundy i wg testów tak obecnie wychodzi. Pamiętaj, że robiąc testy z serwerów z zagranicy wynik ten będzie wyższy.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
dzialsee - castlecraft - psww2 - dupa - forumgenialy